michaella03 michaella03 komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Pořád roztomilé, přibyl tu ovšem závažný a těžký problém, který byl naznačený v minulém díle - porucha příjmu potravy.
Moc se těším na závěrečný díl.

03.08.2021 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná a smutná knížka. Poprvé, co mi u čtení knihy k maturitě vyhrkly slzy. Určitě se k ní ještě vrátím.
A těsím se, až zhlédnu film s Johnem Malkovichem a Garym Sinisem v hlavních rolích.

21.05.2021 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Asi už jsem na to moc stará :D
V knížce jsem nenašla úplné napětí - že bych tajila dech a trnula, co se stane dál. Je to milé, krátké i čtivé, ale Letopisy Narnie vidím jako díla pro mladší generaci, na které si ale určitě přijdou i leckteří dospělí.
A přiznávám se, že se mi víc líbí filmové zpracování - charaktery, bitvy, děj.

10.05.2021 4 z 5

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Nic nového tu nenaleznete, ale pokud si chcete příběh připomenout, ale nechce se vám číst ty bichle, tohle je ta správná volba. Ilustrace opět moc pěkné (ale postavy někdy ztěží rozeznatelné), přečtené je to za chvíli.
Těším se na pokračování!

09.05.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Jej. Četla jsem opravdu pokračování a od té samé autorky?
Když jsem dočetla jedničku, hned jsem se s radostí a očekáváním pustila do druhého dílu. Ale jsem docela zklamaná. Kam se poděla ta skvělá romantika mezi Reidem a Lou? I přesto, že jsem oba díly četla bezprostředně po sobě, stejně jsem v některých věcech měla zmatek. Sice to jakž takž zachraňovali Beau s Claudem, a Ansel s Coco, ale i tak to byl vycpávkový díl, i když se dobře četl. Ani konec to nedokázal pořádně zachránit. No nic, jsem zvědavá na poslední díl.

P. S. Na obálce Holubice a hada je napsáno, že se jedná o první ze dvou dílů. Kupovala jsem je tedy s vědomím, že mám celou sérii. A ejhle, ona to má být ve skutečnosti trilogie. Tak jen taková zajímavost pro ty, kteří jsou stejně překvapení a zmatení jako já.

09.05.2021 3 z 5

Dracula - muzikálový bestseller Dracula - muzikálový bestseller kolektiv autorů

Krásně zpracovaná kniha. Různé maličkosti ukryté v rozhovorech, skvělé fotografie (v hojném počtu), a pro mě úžasná věc - kompletní texty celého muzikálu. Super.

04.05.2021 5 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Královská rodina mě vždycky něčím fascinovala a přitahovala.
Krásná kniha plná seriálových i reálných fotografií, mnoho doplňujících informací, které zkrátka něměly možnost být více rozvinuty a dovysvětleny v jednotlivých televizních dílech. Díky knížce jsem si doplnila a rozšířila znalosti jedné slavné a všem tak známé rodiny. Super, doporučuji.

04.05.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

A mně se to líbilo :).
Zaujala mě obálka, anotace i kladné a vysoké hodnocení. Kniha je nabitá sarkasmem a vtipem, mezi Lou a Reidem to jiskří, a především, je to velmi čtivé (prakticky celou druhou půlku jsem zvládla na jeden zátah). Hlavní postavy se sice někdy chovají nerozumně a dětinsky, ale není to tak strašné.
Takže, zajímavé téma, čtivost a (ve výsledku) sympatický pár. Jdu rovnou na další díl.

26.04.2021 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Romantická oddechovka, co jiného už tady čekat :). Na začátku knihy motivy Popelky; jinak opět čtivé, usměvavé, milé.
Po třetím díle mohu říci, že bratři Bridgertonovi mají velmi podobné, až stejné poznámky a fráze, a to i v posteli :D.
Tuhlé sérii i autorku jsem si oblíbila, její styl psaní je mi blízký.

A těším se na seriál!

20.04.2021 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Bomba.
Prvních asi 150 stránek jsem si říkala, o čem ta bichle, která má sedm set stránek, proboha bude, ale na konci jsem si zoufale přála, ať je to delší. Bylo to opět neskutečně čtivé, děj neuvěřitelně rychle ubíhal a stránky jen lítaly pod rukama (až jsem se musela hlídat, abych to všechno nepřečetla najednou).
Rhysand a Feyre - ty dva úplně žeru. Když se teď dívám zpětně, ani já vůbec nechápu, co se mi na Tamlinovi tolik zamlouvalo. Zároveň mi přijde, že oproti tomuhle dílu se v tom prvním nedělo prakticky nic - ten spád tady je opravdu dechberoucí.
Postelové scény mi v knize nevadí, naopak, patří to k tomu a do té pětisté strany jsem jen čekala, kdy se to napětí mezi nimi konečně uvolní :D.
Podtrženo, sečteno, bylo to skvělé. Našla jsem další sérii z mála, která působí propracovaně a dokáže ve mně vyvolat smích i slzy. Ráda bych se vydala spolu s Rhysem, Feyre, Cassianem, Azrielem, Mor a Amren do Velarisu, procházela se jeho ulicemi, kochala se a užívala si s nimi života.

"Klekl na hvězdy a hory vytetované na kolenou. Nikdy by se před nikým a před ničím nesklonil.
Kromě své družky. Ženy, která mu byla rovna."

20.04.2021 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Oproti prvním dílům mě tenhle tolik nenadchnul - jako Angelice samotné, i mně se víc líbí na dvoře než v podsvětí. Ale jinak byla její cesta zajímavá, je vidět posun v Angeličině chování.
Ale hlavně, bez Joffreye to není ono :D.

09.04.2021 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám (díky Netflixu) dostala, protože jsou zábavné, čtivé a člověk u toho nemusí moc přemýšlet.
Druhý díl byl opět super, bavil mě o trochu víc než první - u pár slovních přestřelek jsem se až smála nahlas, což se mi u Vévody nestalo :D.
A už se těším na seriálové zpracování (i na to, co všechno oproti knize přidají).

"Někdy existují pro strach důvody, které neumíme rozumně vysvětlit. Cítíme to v kostech a víme, že je to pravda, ale všem ostatním to připadá bláhové."

09.04.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

I já patřím k té skupině, která se nechala zlákat seriálem (na který jsem se mimochodem nechtěla koukat VŮBEC), ale jeden volný den a moje zvědovost udělalo své a NETFLIX jel celý den :D.
Na knize jsou opravdu nejlepší ty dialogy - vtipné, trefné a duchaplné, i když někdy zdlouhavé. Miluju tuhle austenovskou dobu, takže (pro mě) další plus. Hlavní postavy byly sympatické a uvěřitelné, a Simona už jsem si také nedokázala představovat jako modrookého muže :D.
Děj je možná základní a předvídatelný, ale také nesmírně čtivý a hlavně návykový. Pokud ještě přihlédnu k televiznímu zpracování, až mě zaskočilo, že v knížce se autorka drží skutečně jen hlavního páru - žádné "vsuvky" ohledně sourozenců Bridgertonových, rodiny Featheringtonových apod.
Pokud by nebylo seriálu a nové obálky, o knihu bych nezavadila ani pohledem (když koukneme na obálky vydané před téměř dvaceti lety).
Nicméně, já si knihu užila, všem bych ji doporučila a hodně se těším na další řadu seriálu. Mezitím jdu číst dál - jak jsem říkala, je to návykové :D.

23.03.2021 5 z 5

Angelika, markýza andělů – 2. část Angelika, markýza andělů – 2. část Anne Golon (p)

Oproti první knize je zde skutčně spád, stránky jen ubíhaly pod rukama (především u části, kdy probíhal soud). Nové postavy, některé sympatické, u těch nám známých vidím už nějaký (drobný) posun v chování a jednání.
Pěkné čtení, stále mě zde uchvacuje historie, souvislosti, místa...
Těším se na další díly!

Edit: A jsem trochu překvapená z konce knihy a z konců obou filmů, viděných již předtím... Hmm :D.

19.03.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Na styl psaní jsem si musela chvíli zvykat, ale nakonec to bylo celkem vtipné a zajímavé čtení, pohled na minulou dobu očima jedné obyčejné rodiny. Na další autorovy knihy se (zatím) nechystám.
Minul mě i film (vybavují se mi asi dva útržky), tak to budu muset dohnat :D.

Čteno k maturitě.

19.03.2021 4 z 5

Thor a mocné kladivo Mjölnir Thor a mocné kladivo Mjölnir Sergio A. Sierra

Dozvídáme se, jak Thor přišel k Mjölniru - na knihu je to kratší příběh (necelých 100 stran) :D. Knížka ale určitě obsahuje krásné ilustrace, i obálka se moc povedla.
Těším se na další díly!

09.03.2021 4 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Skvělé propojení historie s romantikou. Oproti filmům mnohem více podrobností a upřesnění. Také mě velmi zaujalo pohlížení na vědu v 17. století - v době, kdy se mnoho z tohoto oboru "vytvářelo". Jen tedy většinu knihy přetrvával menší zmatek v historii (ale to se po přečtení několika doplňujících informací změnilo) a ve francouzských jménech :D.
Ale jinak opravdu dobré, rozhodně ne žádný brak. Jde se dál!

09.03.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Autorku mám čím dal radši :D
Tohle bylo super. Moc se mi líbilo, jak se motiv Krásky a zvířete prolínal skutečně celou knihou. Nepřišlo mi, že bych v průběhu čtení narazila na hluchá místa, naopak, všechno hezky plynulo a celkově se to velmi dobře četlo. Jen trocha předvídatelnosti - ohledně odpovědi na otázku a Tamlinova konce.
Ale jinak opravdu moc pěkná knížka, těším se na další díl!

A sakra hodně se těším, co nám vypadne z Rhysanda :D.

09.03.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak já dočetla před dvěma dny, ale stále nevím, jestli dokážu sesumírovat všechny myšlenky a pocity :D
Nejdřív jsem Půlnoční město nechtěla kupovat vůbec, protože u Skleněného trůnu jsem skončila u trojky a řekla si, že tohle už nikdy víc; pak jsem si i modlila, aby to nebyly zbytečně vyhozený peníze :D. Ale tohle? Ještě že jsem se nenechala odradit a koupila si ji!!!
Asi tak do půlky téhle bichle jsem si říkala, proč někdo dává do anotace tak velkej spoiler, ale v porovnání s událostma, které přišly později, mi pak hlavou proletělo, že nám vlastně nic moc neprozradili.
Tahle kniha je naprostá bomba a jízda. Na každé straně se něco děje, všechno má svůj smysl. Autorka nás sice hodí do úplně nového světa a plav si, ale postupně jsem se v tom začala orientovat a už to jelo. Ta kniha má všechno: od radosti a drzých poznámek, až po flirtování a neskutečné jiskření mezi Bryce a Huntem, až po smutek a slzy (bože, asi tak 150 posledních stránek jsem skoro v kuse probrečela :( :))
Jo, sice tam jedou drogy a sakra dost vulgarismů, ale je to součást téhle bichličky a příběhu a něco, co mě k ní z části přitahuje.
Akorát teda škoda, že máme k dispozici jen dvě sexuální scény a ani jedna dokončená. Snad příště :D.
Je to opravdu skvělá knížka, troufám si říct, že doknce ta nejlepší, co jsem přečetla (nebo se k těm nejlepším alespoň řadí).
Takže Maas moc děkuju a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

"That´s the point of it, Bryce.. Of life. To live, to love, knowing that it might all vanish tomorrow. It makes everything that much more precious."

17.02.2021 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Jelikož film žeru, musela jednou na řadu přijít i knižní předloha :D.
Jako divadelní hra se to četlo velmi lehce, hodně rychle to ubíhalo a velmi se líbil jazyk, kterým je hra napsaná. A mile mě překvapilo, že do již zmiňovaného filmového zpracování byly přeneseny (skoro do písmene přesně :D) repliky postav. Za mě super.

17.02.2021 5 z 5