šipek šipek komentáře u knih

Stopa rysa Stopa rysa Kerstin Signe Danielsson

Mě se kniha moc líbila. Hodnotím lepší čtyři hvězdičky. Jak se píše v přechozích komentářích jen by jí slušelo méně stránek.

04.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Takové rychlé čtení. Dá se říct, že jsem knihu jenom prolétl. Moc mě to nenadchlo.

04.01.2024 3 z 5

Tri hodiny Tri hodiny Anders Roslund

Za mě zasloužené čtyři hvězdičky. Zrovna téma o uprchlících nevyhledávám, ale tohle bylo dost dobrý.

04.01.2024 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Za mě dávám 4 hvězdičky. Něco málo mi chybělo v této knize. Docela morbidní čtení. V knize se prolíná současnost s minulostí. Za mě knihu doporučuji.

19.12.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tak jsem měl přečteny všechny předchozí díly této série a již jsem ani nečekal, že bude pokračování. Za mě velice dobrá kniha, čtenář se neztrácí v ději vše je srozumitelné. Tato série je lepší než následující s Kate Marshallovou. Na můj vkus jsou ale všechny knihy moc krátké a hned přečtené. Je zajímavé načasování vydání vždy pře vánočními svátky.

12.12.2023 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Za mě začátek nové série dopadl na jedničku. Již mám připravené pokračování. Jen tak dál pane Ashmane.

07.12.2023 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Oddechové, pohodové počteníčko. Kniha má spád a čtenář najednou zjistí, že je na konci. Jednou za čas po tomto autorovi sáhnu a ještě jsem se nezklamal.

30.11.2023 5 z 5

Maska smrti Maska smrti Mads Peder Nordbo

Tak jsem dočetl a za mě dost dobrý. Jsem rád, že jsem vzal poslední dva díly hned za sebou, dokut jsem to měl v hlavě. Chce to opravdu číst postupně a nejlépe hned. Občas jsem se zamotal do vztahů - kdo je čí bratr, sestra, syn, dcera atd. To byl pro mě velký oříšek, ale aspoň jsem byl stále ve střehu.

22.11.2023 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Mrzí mě, že jsem měl tak dlouhou pauzu mezi prvním a druhým dílem. Myslím, že to bylo na škodu. Určitě to chce číst postupně a bez přestávky. Je to ale tím, že mě první díl moc nenadchnul. Zde dávám pět hvězdiček a ihned mám připravené pokračování. Jen ty jména to bylo pro mě teda něco, no ale poradil jsem si s tím.
Vřele doporučuji.

21.11.2023 5 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Tak tohle byla úplná pecka. Napínavé, čtivé a dech beroucí počteníčko. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem poslední dobou četl.

13.11.2023 5 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Tak za mě zasloužených pět hvězdiček. Předpokládám, že to byl závěr velice dobré série. Pár dílů ještě musím přečíst, abych to měl kompletní. Čtivá, srozumitelná a pohodová detektivka. Vřele doporučuji.

30.10.2023 5 z 5

Bezčasí Bezčasí Erik Axl Sund

Ani se mi nechce tuto knihu hodnotit. Po přečtení prvních 100 stran jsem chtěl knihu odložit, ale se zapřením jsem dočetl. Měl jsme v knize neskutečný chaos. Za mě to bylo dost nepřehledné. Jsem rád že jsem dočetl.

17.10.2023 2 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tahle série mě neskutečně baví. Doporučuji číst postupně. Snad se dočkáme pokračování, přeci to nemůže takhle končit. Pachatele v tomto dílu není těžké uhádnout, ale ty emoce uf.

12.10.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tak tahle série mě hodně baví. U tohoto dílu jsem přemýšlel, že jednu hvězdičku uberu. Zdál se mi nejslabší, ale vzhledem k předešlým dílům jsem zůstal u pěti hvězdiček. Vřele doporučuji a já se jdu poohlédnout po dalším pokračování této série.

03.10.2023 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Za mě to nebylo tak špatné jak některá hodnocení zde na databázi knih. Taková stará dobrá detektivka.

03.10.2023 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Tak opět výborná detektivka. Tuto sérii řadím hrozně vysoko. Krátké kapitoly plné napětí. Co k tomu napsat vše tu již bylo napsáno. Jen jsem se občas ztrácel ve jménech a musel jsem se občas vrátit. Jinak vřele doporučuji.

08.09.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Tak ani jsem netušil, že jsem tuto sérii začal číst od posledního dílu. Autorku znám tak jsem sáhl v knihovně po této knize a udělal jsem moc dobře. Teďka se pustím do této série od začátku. Při čtení této knihy je potřeba mít okolo sebe ticho a věnovat se čtení. Za mě velice dobrá kniha.

28.08.2023 5 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Trošku slabší začátek knihy, ale pak to nabralo spád a kniha se nedala odložit. Přečteno za dva dny. Ani se nedivím, že je tento autor jeden z nejčtenějších ve Francii. Dvě dějové linie neustále se proplétající. Zajímavé zvraty a zápletky. Za mě super.

15.08.2023 5 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Za mě moc povedená série s oblíbenou dvojicí Olivií a Tomem. Že se mi bude líbit kniha s rasistickou tématikou tomu se mi nechce ani věřit. Super počteníčko a vřele doporučuji.

15.08.2023 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Moc povedená série. Z mého pohledu byla tato kniha o trochu slabší jak předchozí díly ale tím nechci říci, že je špatná. Zajímavé téma a prostředí.

09.08.2023 4 z 5