simona g. simona g. komentáře u knih

Indiánský běh Indiánský běh Tereza Boučková

Dávám tři hvězdy. Prostě střed z pěti. Váhám. Kniha byla v některých pasážích fajn, jinde jsem si musela číst víckrát a stejně zůstal pocit lehce těžší dezorientace... Asi to nebude úplně můj šálek čaje, ale na druhou stranu nehaním, nebylo špatné si ji přečíst. Jen mi nesedí ten styl, což neznamená, že je kniha špatná :). Po dalších však nejspíš nesáhnu...

27.12.2022 3 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Perfektní příběh, napínavý, čtivý. Zejména konec letěl jako šus a od knížky se mi nechtělo. Perfektní, rozhodně doporučuji přečíst si!!! Jediné, co mi místy fakt pilo krev, byl překlad, "kterEJ byl doslova pekelnEJ". Tady dostala čeština kapku na zadel a osobně mám raději, když nejsou knihy "plný takový tý pseudočeštiny". Myslím, že hovorové části by se daly napsat i bez toho. Ale knížce dávám i tak plný počet hvězd, fakt se mi hodně líbila.

22.12.2022 5 z 5

Kráky Kráky David Stypka

Obrovská srdcovka. Ať už všechna jeho hudba (jejich) a texty, nebo tahle sbírka. Tohohle člověka je věčná škoda, kéž by mu bylo dáno mnohem více času. Tuhle knihu čtu od doby, co vyšla, mám ji na nočním stolku a vracím se k ní často a ráda.

19.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika je zpět a já jsem ráda, protože mi je prostě něčím sympatická, fest. No a knížka opět paráda pecka supr fajn a já už se teď těším na další :). Rozhodně se mi nová "Bryndzovina" hodně líbila!

18.11.2022 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Strašidelnou sérii domů od Darcy Coates mám hodně ráda a přečetla jsem všechny, vždy nadšená. Takže tady na tuhle novinku jsem se fakt těšila a hnala do knihkupectví hned, jak byla k mání. Fofrem přečteno, jako vždy, napínavé, jako vždy, zajímavé a hororové, jako vždy, jen až moc romantické, na můj vkus, místy už jsem si říkala "bože už zase fáze má mě rád/nemá mě rád"...za to jedna hvězda dolů, ale rozhodně to neznamená, že nedoporučuji, naopak, kdo má její knihy ze série "bubu domy" rád, tak šup ;).

06.11.2022 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Sáhla jsem po knize díky výzvě, nelituji. Rozhodně zajímavá, rozhodně stojí za přečtení. Pár malých částí mi přišlo maličko táhlých, ale ve finále je kniha jako celek rozhodně zajímavá a jedno z hlavních témat, které řeší (obřízka) je teda fakt nepochopitelné a brutální. Naštěstí není jen o něm, ale o více tématech, poselstvích, hodnotách, rozhodně neváhejte a čtěte, já nelituji.

22.10.2022 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Přečteno ve vlaku a první dojem po dočtení = "eee, co to bylo?". Druhý dojem "ale nebylo to špatné"... Snad jen trochu zvláštní? Každopádně mě to láká přečíst si jeho další knížky, to ano :). A co bylo úžasné, jsou ilustrace, to se mi v knize líbilo hodně a krásně to k ní sedlo. Jako, asi spokojenost, i když pořád s lehkým "e?"...

13.10.2022 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Taaakžeee... váhám, protože číst se to četlo docela dobře, děj fajn, zápletka taky fajn, ale ten konec byl trochu šitý horkou jehlou, mi přišlo, možná to chtělo trochu doštelovat :). Na 5 hvězd to není, ale na 3 taky ne. Takže dávám 4, kniha neurazila a autorku úplně bokem neházím ;).

13.10.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Jeeeeje, to bylo ovšem neskutečně milé čtení :). Pro mě to byla nádherně nádherná kniha, která vám rozhodně nic nevezme a určitě něco dá... doporučuji!!! Velká spokojenost a spousta fajn pocitů po dočtení :). Každopádně to není kniha jen pro děti, jakože malé děti. Je i pro nás velké a už dost starší pořádděti :).

27.09.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Výborná kniha. Mix myšlenek, mix pocitů, děj co letí jako blázen, nechuť od ní odcházet a obří těšení se na návrat k ní a k pokračování ve čtení. Rozhodně doporučuji přečíst, drsná a krásná zároveň...

23.09.2022 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Takže. Dočteno. Dávám 5 hvězdiček a klidně bych přidala další. Moc hezká oddechovka, která ani vteřinu nenudila. Nádherná kniha, která stojí za přečtení. Až je mi líto, že už mám dočteno. Doporučuji velmi!

11.09.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Takže... Na knihu jsem se těšila hodně, protože jsem četla onu zmiňovanou sérii s detektivem Samem Porterem (Čtvrtá opice aspol.). Takže si dovolím srovnat s autorovo knihami této série, což vede k pouhým třem hvězdám. Za mě zklamání. Kniha se mi táhla, někdy až nudila a při čtení některých míst jsem si říkala "to jako vážně?". Čekala jsem od ní víc, jsem ráda, že mám dočteno a hurá k jiné knize.

03.09.2022 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná kniha. Víc o ní snad ani psát nechci, jen to, že doslova pohladila, úžasně se četla a zaslouží si dvojnásobek hvězd. Nádherná.

10.08.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Většinou knihy hodnotím hned po dočtení. Tady ne. Přemýšlela jsem, jak vlastně hodnotit. Jako první knihu autorky jsem četla Sůl moře. V porovnání s ní je tohle prostě o jednu hvězdu slabší kniha. I když zase v porovnání s jinými by měla možná i hvězd pět každopádně, srovnávám Rutu s Rutou tedy a tahle je slabší. Ale neznamená to, že by byla špatná. Jen prostě slabší. Sůl moře jsem zhltla jedním dechem, tady to místy maličko drhlo a na mě možná až moc směřovalo do červené knihovny. Ale jak píšu, neznamená to, že by byla špatná, to neee.

29.07.2022 4 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Takže - plný počet hvězd nemůžu dát. Ne, že by kniha nebyla fajn, ale měla svá ale. Zajímavý příběh, rozhodně ano. Část dětství hlavní postavy - velmi dobře se četlo. Dospělost - tak tu jsem se vždycky těšila, až fofrem přečtu a vrátím se k dětství. Přišla mi nudná, překombinovaná, nezajímavá, místy až otravná... Takže plný počet hvězd prostě ne e. Ale neříkám, že nestojí za přečtení, to zase prrrr :).

16.07.2022 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jedním dechem... Nádherný příběh, úžasná kniha, kdybych mohla, dám hvězdiček minimálně jednou tolik.

05.07.2022 5 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Hodně jiná, hodně neobvyklá, hooodně hezká, hodně zvláštní, hodně milá někdy i hodně napínavá. Jsem hodně ráda, že jsme se "potkaly". Pár pravd si vypisuji bokem... hodně dobrá kniha.

03.07.2022 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Rozhodně jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou. Rozporuplné pocity, po dočtení. Kniha je zvláštní a jiná, místy se to ve vás všechno sevře, když ji čtete, někdy si říkáte, že tohle už je trochu moc, ale pak zase dobrý a tak se to střídá, rozhodně se dobře čte, nelituji, doporučuji.

21.06.2022 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Právě jsem dočetla a musím říct, že jsem už dlouho nečetla tak silnou knihu, s tak silným příběhem a neskutečnými osudy, které ho tvoří. Místy člověk při čtení skoro nedýchal. Nádherná, úžasná, silná, smutná, zarážející, neuvěřitelná, kniha, kterou doporučuji neminout a rozhodně doporučuji přečíst. Škoda, škoda, škoda, že už jsem dočetla, opravdu krásná...

12.06.2022 5 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Za mě fajn kniha, zajímavá zápletka, místy děj letěl a dobře se četlo, bavila mě. Většina knihy napínavá, stojí za přečtení.

02.06.2022 5 z 5