silvinka12 silvinka12 komentáře u knih

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Musím zase snížit o jednu hvězdičku. Bohužel mi to příjde už jako něco, co autorky splantaly dohromady a něco z toho taky vzniklo. První dva díly jsem si zamilovala, další dva už na tom byli hůř, ale přesto jsem tam něco pozitivního přeci jen našla, ale tenhle díl... Nevím jestli mám tu serii dočíst (asi bych se k tomu musela i nutit), a nebo se na ni vykašlat a místo ní číst něco jiného.
Nejvíce mi na tom vadí Zoey a její kluci. Když Loren zemřel a s Heatem a Erikem to skončila, myslela jsem si že teď už začne být rozumná a místo tohohle bude v dalších dílech akce a boj proti Neferet a Kalonovi. Tady v téhle knize mě rozesmálo, když Zoey říkala Starkovi, ať už konečně začne myslet hlavou. To ty Zoey začni mylset hlavou a přestaň pořád říkat o Erikovi, že je na tebe zlej a žárlí! On jenom nechce, aby se to vše opakovalo. PROSÍM AŤ SE MILOSTVÝ TROJÚHELNÍK NEBO ČTYŘUHENÍK NEOPAKUJE!
Nebudu tady ještě vypisovat, co mi vadilo, všechno už je v ostatních komentářích. Jediné co jako vždy vidím pozitivního, tak je to, že kniha je napsaná čtivým způsobem.

16.08.2018 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Už to bude rok, co jsem četla první díl. Byla to krásná kniha, ale k dalšímu dílu jsem se moc nehrnula. Nemůžu uvěřit, že je to už rok a já po tak dlouhé době mám v ruce Eldesta. A ten je opravdu špičkový! Tuhle sírii musím mít přečtenou!

Tento díl je podle mě lepší než první. Je čtivý, napínavý, pořád se tam něco děje, taky je nově přidán děj o Roranovi. Zasmějete se, taky si pobrečíte a chvilkami vás zamrazí, když neodkrytá tajemství vyplaví na povrch. Procestujete celý tento úžasný fantasy svět a poznáte trpaslíky, elfy, urgaly či Vardeny. A ještě ty kouzla k tomu! No postě úžasné. Někteří autoři nedají něco takového dohromady po několika letech praxe a zkušenostech a tak mladému Christopherovi Paolinimu se to povede, všehchno má propracované do posledního detailu a všechny zápletky, které do knihy dal dotáhne do konce a rozuzluje.

16.08.2018 5 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Byl to druhý případ, kdy jsem chtěla knihu odložit. U prvního případu jsem skutečně knihu vrátila do knihovny, ale Niky jsem dala snad už padesátou šanci, aby mě přesvědčila, že ji si mám přečíst až do konce. Pokud ji právě čtete a nevíte jestli pokračovat dál, radím vám ať vydržíme do 100 stránky(plus mínus). Někde v té části jsem se totiž konečně chytla a chtělo se mi knihu číst o něco víc než předtím. A co se týče děje- řekla bych, že se dá rozdělit na jednotlivé povídky. Z mého pohledu se dělo skoro to samé stále do kola a občas nějaká pasáž o ničem. Ale jinak takové příjemné počteníčko...dlouho jsem nečetla nějakou knihu od českého autora a zdá se, že asi dlouho zase nebudu.

03.08.2018 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Myslím si ,že tahle kniha mi zůstane dlouho v srdci. Od první stránky jsem se nemohla odtrhnout. Bylo tam ale tolik momentu, kdy jsem knihu musela odložit a vstřebat všechny ty informace.

Autorka píše velice čtivě a na každé stránce máte alespoň jeden úžasný citát, který se vám vryje do paměti. A taky tu máme nový druh psaní knih-formou dopisů. To mě taky moc uchvátilo, protože jsem se dozvěděla taky něco nového o osobnostech, které tu mezi námi už nejsou.

03.08.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Tohle bylo vážně úžasný! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, pro který si půjdu až někdy v srpnu. Kniha je originální, napínavá, promyšlená do posledního detailu a musí te u ní trochu více přemýšlet. A taky je čtivá, od první stránky jsem se cítila, že jsem s Alyssou v Říši divů.

29.07.2018 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tuhle knihu jsem si natolik zamilovala, že si ji jěště několikrát určitě přečtu. A taky se kouknu na film. Ani nevím co k tomu napsat. Prostě skvělá kniha!

04.07.2018 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

Po těch předchozích třech dílech se konečně něco začalo dít a Zoeyini kluci se dali stranou. Zoey mě chvílemi štve, ale v tomto díle jsem ji měla radši než v tom předchozím. Jinak se mi na každé z knih líbí, že jsou hodně čtivé a po přečtení nějakého dílů, musíte číst další. Snad to takhle zůstane až do konce a dočtu celou sérii.

04.07.2018 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Tenhle příběh se naprosto liší od ostatních příběhů o lásce. A proto je tak zajímavý. ♥ Super kniha ♥

26.06.2018 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Někdy jsem si říkala: Já to už ani nechci číst! Ale někdy jsem si zase říkala: Tu serii musím mít přečtenou! Takže to asi napíšu v bodech:
1) Upíří mládě Zoey v třetím díle je úplně jiná než byla na začátku v Označené (starou Zoey jsem měla radši).
2)Musí být hrozné, když chodíte s třemi kluky a každý je něčím vyjímečný, není lehké se mezi nimi rozhodnout, ale pořád to odkládat na dobu neurčitou, dál a dál je ještě horší.
3)I když se za celé ty tři díly většinou řešili jenom kluci hlavní hrdinky (v prvním- Erik a Heath, v druhém- hlavně Heath a v třetím Erik, Heath a ještě Loren k tomu), autorky mě dokázali pořád navádět na pokračování, které si asi přečtu.

15.05.2018 3 z 5

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Pěkné zakončení série. Ale na triologii Všem klukům, které jsem milovala to vážně nemá :D.

16.04.2018 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Povedená kniha. Je to opravdu to léto, které byste chtěli zažít. Při čtení jsem prožívala ve své duši všechno, co prožívala Belly. Zpříjemnila mi dlouhé čekání na léto. A vypadá, že léto konečně přichází!
Skvělá kniha!!!

10.04.2018 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Krásné pokračování série. Vše je stále nejasné jak to skončí. Chvilku fandím Konrádovi, pak ale chvilku Jeremiášovi. Postavy jsou skvělé a hlavní hrdinka je moc super( Lara Jean je ale stejně pořád nejlepší:))
V prvním dílu jsem ale cítila trošku uvolněnější atmosféru a krásné slunečné léto, v tomto dílu se ta atmosféra trochu ztratila.

10.04.2018 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Když jsem tu knihu poprvé viděla a zjistila, že se odehrává v knihovně chtěla jsem ji mít. Bohužel v knihovně se děj odehrává pouze do 125 strany a kniha má 312 stran (příběh konší na 303 straně). Pak se vše vrátí zase do strarých kolejí a děj se odehrává doma, venku, škole a taky nemocnici. Dlouho jsem si nechtěla nějaké nedostatky připustit, ale prostě tam podle mě jsou. Všechno se strašně rychle odehrávalo a i to řešení vztahů mezi postavami? Ale kniha se rychle a lehce četla, to si jenom chválím, obálka nádherná a nápad s knihovnou originální.
Jednoduše řečeno: Kniha je super, ale já jsem si přestavovala něco jiného. :)

30.03.2018 4 z 5

Zrazená Zrazená Kristin Cast

Krásné pokračování Označené. Přibylo více akce a napětí a ... taky vážně podivné milostné vztahy mezi třemi-čtyřmi lidmi. To mě opravdu zajímá jak se vše vyvine. Já bych byla určitě stejně nerozhodná jako hlavní hrdinka. :D

26.03.2018 5 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

První kapitoly z pohledu Beth? Tak to se mi vůbec nechtělo číst. Na každé stránce bylo aspoň jedno sprostý slovo. Ale pak se Beth začala měnit. Obdivuji autorku, že dokázala takhle hezky vymyslet a napsat jak se Beth mění k lepšímu a tak, že nejde nikde najít ten zlom. V některých knihách co jsem četla se hrdinové mění během jedné kapitoly, ale v téhle to bylo krásně rozvržené, nic nebylo uspěchané. No a jak se odstěhovala za strýcem tak se to pořádně rozjelo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Tento díl asi o nějaké to procento lepší.

22.03.2018 5 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Smutná, ponaučující a originální. Byla krásně napsaná. Dokázala vás nechat přemýšlet, co děláme špatně a jaký to má dopad.To byly plusy. Teď mínusy:Konec mi přišel napsaný na rychlo, autorka si asi už nevěděla rady a chtěla mít své dílo už hotové, ale mně by nevadilo, kdyby kniha měla o alespoň 20 stran více a konec by byl vážně koncem, jaký by si kniha zasloužila.

První část byla úžasná, druhá slabší a třetí ...podivná(?). Když si ji ale přečtěte určitě vám to něco dá, něco si z ní odnesete.

22.03.2018 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Chvilkami jsem knihu odkládala, ale jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla do konce. Hodně krát jsem přemýšlela, jak bych vyřešila problémy, kdybych byla na místě Echo nebo Noaha. Těch problémů bylo celkem dost a já se v tom někdy začala ztrácet, vše se ale vyřešilo a já můžu dát hodnocení *****5/5 a vrhnout se na další díl.

10.03.2018 5 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

V knihovně mi doporučili přímo druhý díl. Nevím, nemůžu to porovnávat, ale i bez prvního dílu jsem se v tom nějak vyznala a začalo mě to moc bavit.

28.02.2018 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

V poslední době jsem začala číst moc nových séríí knih a tahle patří mezi ty největší. Myslím si, že bude to stát za to a snad se nějak k ostatním dílům nějak dostanu.

Jinak... kniha je čtivá a postavy jsou skvělé, jak záporné tak kladné. Děj nevázne a stránky mizí jedna za druhou, až se divíte, že už jste na konci. Jsem zvědavá jak se bude Zoey a její přátelé vybarvovat v pokračování.

23.02.2018 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Pěkné. Možná si přečtu i další díly.

19.02.2018 4 z 5