shimice shimice komentáře u knih

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Přečteno za dvanáct hodin .. Prudič Stein, požitkář Barbarič a výkonná složka Jaroš, která to zas schytává za celou partu :-) Těším se na další díl..

15.11.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Upřímně nechápu humbuk kolem.. není to můj šálek kávy, měla jsem problém se začíst i dočíst, jak mě oba hlavní protagonisté štvali, o konci ani nemluvím.. S filmem jsem čekala, než si přečtu knížku, abych neměla zkreslený dojem, ale po přečtení knihy vidět film už nemusím..

27.04.2017 2 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Zajímavá změna, vyprávění v ich-formě a sólo jízda notáře Matěje, ale doufám, že už se píše další díl a že se v něm opět setkáme s líbeznými názorovými střety původní trojice, které mi tady přece jen chyběly :-) V optimálním případě bych ocenila další rozpracování charakteru a minulosti hlavních postav, pořád je tam co odkrývat (aspoň doufám :-) )

16.11.2017 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

No nevím, předchozí díly se mi líbily podstatně víc.. trochu překombinovaný, hlavní detektiv v každém rozhovoru stále mlčí, byť je to on, kdo by měl něco říct, některý věci neuzavřený, a doufám, že koncem (spojler) nechce autor naznačit, že má do budoucna pro Luciena další nápady ke studiu..

09.08.2020 3 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Opět skvělé, na co potřebují jiní autoři 500 stran, zvládne Agatha ani ne na polovině :-)

27.06.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Super čtivý, začala jsem a nešla spát, dokud jsem nedočetla.

15.05.2018 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Začínám mít závislost na trojici hlavních postav :-)

14.11.2017 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Četlo se samo :-) Určitě si od autora přečtu něco dalšího.

29.10.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Úžasné vizionářské dílo

08.10.2017 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Skvělé, vypadá to na slibný začátek nové série a těším se na pokračování.

18.05.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Nečetla jsem zatím od D. Michieho knížku, která by nebyla skvělá, tahle to jen potvrzuje, úžasná.

05.09.2017 5 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Geniální počin :-D Za mě nejobjektivnější příručka o životě s kočkami (a v kombinaci s videi Simons' cat je vzdělání kočkomila kompletní :-) )

23.04.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Plus je za čtivost, zvládla jsem víceméně za půl dne, mínus za početné (až "korektní "? :-) ) zastoupení menšinových komunit a za hlavní vyšetřovatelku, která má přes údajně skvělé předchozí výsledky (mimo poslední případ) víc štěstí než rozumu, žádnou disciplínu a dostává se opakovaně spíš do pozice oběti než někoho, kdo má situaci pod kontrolou. Dám jí ještě jednu šanci v dalším dílu :-)

22.04.2017 3 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Přestože mám Reachera ráda a příběh není vymyšlen špatně, působilo to na mě zmatečně. Mít kniha o sto stran ( o zbytečně dlouhé popisy a některé postavy ) méně, bylo by to fajn, takhle jsem ji četla asi na šestkrát a měla problém donutit se dočíst.

31.10.2019 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Za mě velká spokojenost :-)

14.09.2019 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Knížka, na kterou jsem se fakt těšila, odsejpala, ne že ne. Že obě hlavní negativní postavy bylo možno odhalit už z prvního kontaktu (možná šestej smysl? :-) ), to bych neviděla jako problém, ale opět několik scének ve stylu "radši si vše nechám pro sebe, abych se nikoho nedotkl(a), a proto tam půjdu sám (sama) a nechám se zabít, aniž bych někomu řekl (a), kam vůbec jdu" (to se tak nějak ve všech třech dílech opakuje, až vzniká dojem totální dezorganizace kriminálky), plus závěrečná neuvěřitelná skrumáž na obou stranách mě donutila hodnocení snížit, chvílemi už jsem si fakt rvala vlas. Nicméně doufám v lepší příští díl, Luc je sympaťák a Livelyho hlášky nemají chybu :-)

12.09.2019 3 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

(SPOILER) Tři hvězdy za spád a čtivost. Dále pozor - spojlery

Kdybych tušila, že to bude knížka o Constance, asi bych do toho nešla, každým dílem je ta postava protivnější a nereálnější ( ačkoliv prakticky každá druhá postava je zřejmě z planety Krypton a každá třetí záhadně obživne, pomalu čekám, kdy se vrátí z hrobu chudák Smithback..) . Pokud pominu další, jsem poměrně v pasti z rozporu mezi prezentací Constance jako vysoce duchovní bytosti s opakovanými odkazy na buddhistická studia, a mezi osobou plnou hluboké nenávisti a pomstychtivosti, jakou se dle reálného chování jeví (takže minimálně jedna z nás dvou nedávala ve škole pozor :-) ) Kdyby vzhledem k závěru byla šance ji v dalším díle nepotkat, nestěžovala bych si, ale moc šancí tomu nedávám..

Proctorův návrat zřejmě spadá do výše zmíněné kategorie "Superman", takže bez komentáře. Diogena mi v dalším díle zřejmě ještě začne být líto :-) , taky nevěřím, že se vidíme naposledy.

Nelze nezmínit, že nevím, jak bych knihu pochopila, kdybych ji četla samostatně bez předchozí znalosti ostatních dílů, obávám se, že bych tolik vysvětlivek ke kontextu nepochytala.

Závěrem budu doufat, že pokud tvůrci budou v sérii pokračovat, stvoří více Pendergasta a méně jeho rodinné historie..

20.11.2017 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Hodnotím zpětně po několika letech, detaily si nepamatuju, ale byla to jízda, asi jsem deformována povoláním :-) Přečetla jsem následně všechny díly a ani tam jsem nebyla zklamaná, doporučuju (I když ne pro slabší povahy :-) )

16.11.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Geniální :-)

22.05.2017 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Tak za mě šest hvězdiček z pěti bez ohledu na tiskové chyby :-D "Mate tu knihu o těch zpívajících vousatých chlapících? Myslíte Hobita? Ne, ZZ Top!" :-D

25.04.2017 5 z 5