sezonni.ctenar sezonni.ctenar komentáře u knih

Dokud dýchám Dokud dýchám Aleš Novotný

(SPOILER) Nešlo se odtrhnout, dokud jsem nedočetla, ostatně jako od všech ostatních autorových knih. Trochu mě štve, že ani v druhém díle jsem se nedověděla, čím vyhrožoval anonym Dominikovi Taubrovi, že na něj poví, pokud v lese nevyhrabe mrtvolu Sáry. Taky jsem tak trochu čekala, že se Mikuláš Levitan zjeví někde mezi hlavními hrdiny a on to byl spíš jen takový příběh navíc odehrávající se někde úplně jinde.

04.05.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Poté co jsem doslova zhltla Odbočku v lesích jsem se doslova třásla na další knihu od autorky a nezklamala. Tohle je čtení přesně pro mě, navíc jak je to zasazené do míst v čr, tak mi je to mnohem bližší než podobné příběhy cizích autorů. Tím, že to bylo neuvěřitelně čtivé jsem však bohužel měla knihu dočtenou zhruba za jedno odpoledne (stejně jako Odbočku za 1 možná necelé 2 dny), škoda, že příběh nebyl delší.

25.04.2023 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

(SPOILER) Z této knihy jsem byla doslova na větvi, bylo to úplně něco jiného než jsem čekala a bylo to super. Za mě tahle kniha nemá obdoby, velmi propracované detaily "posebevražedného" světa a toho, jak to tam všechno vlastně "funguje" bylo neuvěřitelné. Velmi zajímavé téma, skvěle zpracované. Já jsem tedy neodhalila, o co tam běží, dokud to nebylo natvrdo v knize prozrazené.

25.04.2023 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mně se teda kniha velmi líbila, četlo se to velmi dobře a svižně, líbil se mi styl psaní, postavy, celé prostředí i zápletka. Občas čtu v názorech, že autorka jen kopíruje Kinga, což mně připadá velmi úsměvné vzhledem k tomu, že já Kingovy knížky opravdu nějak moc nemusím (přečetla jsem 2 od něj, plus jednu nedočetla). Takže tohle srovnání vnímám jako zvláštní, ale každého názor.

04.05.2023

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Četla se docela dobře, v průběhu knížky jsem se fakt těšila až bude Eliška přicházet všem záhadám na kloub, až zjistí, kdo je pan Neznámý, kdo dává na hrob ty žluté tulipány, no prostě až se to celý rozlouskne. Ale jak se blížil konec, měla jsem neblahé tušení, že závěr zůstane otevřený stejně jako u Houbařky a Anežky, no a taky že jo, nedověděli jsme se bohužel vůbec nic.

01.01.2024

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Četlo se to velmi dobře, ale konec mě zklamal, přišlo mi to trochu přitažené za vlasy.

24.08.2023 2 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

(SPOILER) Velmi pěkné a čtivé, sice velice podobné knize Já, smrt, stejné typy lidí, podobné osudy postav, téměř bych řekla na jedno brdo, ale nevadilo mi to, protože tím pádem to bylo taky hezky čtivé a napínavé.
Jedna věc v knize mi ale vrtá hlavou, nevím, jestli to tam nebylo řečené a zůstalo tím pádem čtenáři neznámé anebo mi to nějak uniklo: kdo byl ten vrah, co hned na začátku vyvraždil Gustavovo (Jakubovo) rodinu?

23.04.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Jedno z tajemství odhaleno někde v polovině knížky, jak tu ostatní píšou, mi vůbec nevadilo, bylo tam hodně indicií, takže postupně odhalitelné a dle mého názoru to byl i účel. Podle popisu knížky se mi popravdě do ní moc nechtělo(jsem ateista a historii v knížkách moc nemusím), ale Kříďák a Jáma mě nadchly, tak jsem do toho šla a výsledek nakonec velmi předčil mé očekávání, líbila se mi dokonce ještě víc než Kříďák.

01.04.2023 5 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Byla to moje úplně první přečtená "Lanczovka" cca před dvaceti lety, kdy jsem byla ve věku hlavních hrdinek jejích knížek. Přečetla jsem postupně všechny, k této a pár dalším nejoblíbenějším se ráda vracím a čtu znova. Téma mentální anorexie mě odjakživa zajímá a v tomto románu bylo propracované skvěle, postupné úspěchy, které hlavní hrdince přinášelo hubnutí, následně vystřídané zdravotními problémy, dokonalý popis toto, co to udělá s tělem i myslí člověka.

05.04.2023 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

(SPOILER) Přečteno za den a půl. To, že nákaza přišla úplně odjinud, mi bylo vcelku jasné od určité velmi průhledné kapitoly na začátku, jen jsem čekala, že se to hlavní hrdina dozví dříve a ne že přijde "prozrazení" v poslední větě knihy. Ale to by se příběh asi odvíjel jinak.
Co mi přišlo velmi nereálné bylo to, že Jarda celou dobu netušil, že ten feťák, za kterým se hnal, byl mrtvý. Pracoval u policie, měl na starosti ty databáze feťáků, případ byl i několikrát v televizi, takže to věděla i veřejnost, dokonce ten večer sám z tramvaje viděl houkající policajty...takže nechápu, podle mě by se to dověděl mezi prvníma, a on to čtvrt roku netuší a hledá ho...

01.04.2024