sestricka1 sestricka1 komentáře u knih

Hedvábný strom Hedvábný strom Julian Stockwin

Krásný příběh, čtivé, poutavé. Škoda rychlého konce.

03.01.2018 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

celkem příjemná oddechovka, místy děsná romantika, která té knížce spíš uškodila. Chvílemi jsem četla jedním dechem, chvílemi (těch bylo naštěstí méně) jsem myslela, že to snad ani nedočtu....konec jak z harlekýnky:-))

14.11.2017 4 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

příjemné čtení, škoda, že jsem nezačala od 1 knihy této série. Musím napravit:-)

23.10.2017 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Souhlasim s předešlými názory, že začatek resp. první díl knihy je zdlouhavý, nudný a řekla bych, že i zbytečný. Ve druhé polovině se teprve začíná opravdu něco dít. Postupné odkrývání pravd a lží bylo velice zajímavé, autorsky propracované a hlavně nebylo nudné. Trochu až k neuvěření, kolik se sešlo jedinců s aspergerovým syndromem v jednom příběhu. Ale i tak davám plný počet a oceňuji dobrou práci autorky.

08.10.2017 5 z 5

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Hodně slabé. Bída...

26.09.2017 odpad!

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

jsem velmi ráda, že se mi autobiografické knihy D. Pelzera dostaly do ruky. Třetí díl jsem zatím ještě nedočetla, ale celou dobu mi chybí nějaké potrestání pro ženskou, která ho porodila a takto s ním zacházela ( záměrně nepoužívám termín matka). Chápu, že celý děj 1. části se děje v 70 letech, kdy termín "domácí násilí" a "týrání dětí" je tabu, ale i tak... Snad se ještě vše v posledním díle rozkryje.

17.09.2017 5 z 5

Manželství na úvěr Manželství na úvěr Kateřina Chaberová

Velmi slabé, bezduché čtení. Víc snad k tomu ani nemám co dodat. Pro milovnice červené knihovny to bude jistě velmi naplňující zážitek.
U čtení ( řekla bych spíše zběžného prolétnutí , neboť jsem více okouzlujícího vzezření nějakého xy samce nesnesla :-)) )mi několikrát proletělo hlavou, kdo takovou hrůzu vůbec vydal. Až teď vidím že autorka sama .....

17.09.2017 odpad!

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

tak rychle jsem knihu už dlouho nepřečetla. Výborně napsaná, propracovaná, velmi čtivá. Nečekala jsem, že téma domácího násilí tu bude mít tu nejhorší podobu. Všechno ve mně křičelo, jímal mě děs. Po celou dobu jsem si říkala, co bych dělala já na jejím místě?....100% si knihu přečtěte.

27.08.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, skvěle napsaná. Čtení jsem si moc užila. Příběh byl sice smutný, ale já se při čtení několikrát přistihla, že usmívám. Doporučuji přečíst.

20.08.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha se mi moc líbila. Sice nikde v knize není napsáno, že celý příběh je zasazen na zámek Milotice, ale my, kteří máme k Miloticím blízko (pocházím z vedlejší vesnice a do Milotic jsem chodila na základní školu) to dobře víme:-) knihu i její pokračování jsem si moc užila a vřele doporučuji. Stejně tak i její divadelní zpracování v podání divadelního souboru Na Jezerce, krásné:)))

15.08.2017 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Nádherná kniha. Nejdříve jsem myslela, že se jedná o styl oblíbený u mé babičky alá "javořická" . Ale po přečtení celé knihy jsem jiného názoru. Až se člověk musí stydět za to, jak bereme dnes samozřejmě, že se máme dobře. Máme co dát jíst svým dětem, máme kde spát, kde se ohřát, máme práci, neumíráme na spoustu nemocí. Přesto spokojenosti, vděčnosti a pokory je mezi námi čím dál méně. V knize je i popsaný začátek dialýzy ve Zlíně:-) sama pracuji jako dialyzační sestra a tento úsek se mi obzvlášť líbil a byl dobře zpracovaný. Rozhodně doporučuji přečíst.

04.08.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

jedna z nejlepších knih, jaká se mi kdy dostala do ruky. Je to už sice delší doba, co jsem ji četla, ale občas se k ní v mysli vracím. Ten pravdivý podklad ( tradice, lidová moudrost, vědění, jejich těžké potírání za dob komunismu....) ve mě zanechaly hluboké stopy. Stejně tak i Vyhnání Gerty Schnirch. Díky autorce za ně.

04.08.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

trochu pohádka :-) ale čtivá

28.07.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

ale jo, číst se to dalo. Začátek byl dobrý, střed zdlouhavý, místy nudný a konec....no, přečtěte sami:-) čekala jsem rozhodně víc

17.07.2017 2 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

právě jsem dočetla....příběh ve mně ještě doznívá...odkrývá se nám svět muslimských žen, pro nás svobodomyslné evropanky nepochopitelný a děsivý, pro ně zcela normální. Tak byly vychované. Přesto i ony se snaží být svobodné a nezávislé, vzdělávat se, pracovat, bojují proti předsudkům ryze mužského světa. Pro mě hodně poučné a zároveň utvrzující v mém názoru na tento zcela odlišný svět, který bezesporu do Evropy nepatří. Doporučuji přečíst.

28.04.2017 5 z 5

Odvážná a sexy Odvážná a sexy Jill Shalvis

neskutečný brak.....že tohle vůbec někdo vydá, asi si to ani sama autorka po sobě nepřečetla :-)) jestli nejste zrovna příznivkyně červené bezduché knihovny, je tohle naprostá ztráta času.

07.04.2017 odpad!