senoritar senoritar komentáře u knih

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Můj nejoblíbenější díl série společně s pátým. Tohle bylo tak krásně napsané. Moc jsem jim oběma jejich lásku přála, prožili si toho hodně, osud k nim nebyl vždy přívětivý a svoje štěstí si zasloužili. (A po přečtení druhého epilogu jsem nadšená ještě víc.

19.06.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Recenzi píšu až po přečtení dalších dvou dílů. Líbily se a bavily mě všechny, musím ale říct, že nejradši mám tento první. Líbilo se mi, že se celý děj odehrává prakticky jen mezi Clare a Dorranem, protože ten příběh utáhnou. Že se Clare občas chová hloupě a leze kam nemá je fakt, ale zase na druhou stranu si myslím, že skoro každý by v její situaci reagoval podobně (jako když nadáváme u hororů hlavním hrdinům, že se jdou podívat, tak když se doma ozve divný zvuk – taky se jdeme podívat, myslím, že to pramení z lidské potřeby vše racionálně vysvětlit). Ale zpátky ke knize.

Atmosféra je opravdu mrazivá a zápletka dobře vymyšlená a vystavěná. Sice se nedozvíme příčinu, ale nevadí, na to dojde v pokračování. Romantika mi nevadila, naopak bych jí klidně snesla více. Clare a Dorran spolu jsou prostě roztomilí a jejich vztah je postupný a něžný. Bylo pro mě hezké sledovat, jak jim na sobě začíná záležet, protože to dodá příběhu hloubku.

Už se nemůžu dočkat poslední skládačky příběhu.

14.12.2022 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Já jsem z knihy nadšená. Líbila se mi mnohem více, než první díl (i když i ten je skvělý). Jasně je to YA a z knihy je to občas dost patrné, ale to mi nepřekáželo, i když už nejsem cílová skupina, protože se jedná o nesmírně čtivý a poutavý příběh s nečekaným rozuzlením. Audrey Rose a Thomase jsem si oblíbila už v Po stopách Jacka Rozparovače a tady jsem si je přímo zamilovala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu a rozhodně doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Mě se to líbílo, jsem velký fanoušek detektivních příběhů a knihy od tohoto autora nepostrádají žádnou složku, kterou já u detektivek považuji za důležitou - napětí, nečekané zvraty a překvapivé rozuzlení. U této knihy se mi líbí, že tady bylo i více prostoru věnováno osobnímu životu Kathryn, doufám, že u další knihy tomu bude také tak. Již nyní se těším na další romám z této série.

06.12.2012 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Bylo by to za mě tak na čtyři hvězdičky, ale když vidím to nepochopitelně nízké hodnocení. Tak musím dát plný počet. Kniha je opravdu skvělá, řeší i vážnější témata, ale nechybí jí humor. Jsem moc rádá, že jsem si ji přečetla.

11.05.2023 5 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Kniha je čtivá a líbila se mi. Nicméně mám ale pár výhrad, kvůli kterým nemůžu dát plný počet. Tou hlavní je, že se toho v knize málo děje, strašně moc stránek zabralo neustále vyměňování sms, ve kterých se řešilo pořád to stejné. Některé věci byly neopak nedotažené, jako například Yeonjunovo vegetariánství. Čekala bych, že když už to tam autorka dala, bude to mít nějaký důvod nebo alespoň vysvětlení, proč se tak rozhodl (jestli životní postoj, zdravotní důvody apod.), takto to tam prostě je jen tak. Jinak ale kniha rozhodně stojí za přečtení, postavy jsou opravdu sympatické a uvěřitelné. První díl se mi ovšem líbil víc.

29.03.2023 4 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Opět skvělé, až mě mrzí, že je konec. Clare a Dorran si mě jednoduše získali a určitě si jejich příběh někdy v budoucnu zase ráda přečtu. Favoritem zůstává první díl, ale 100% jsem si užila všechny.

16.02.2023 5 z 5

Mejdan pro odsouzence Mejdan pro odsouzence Robert Lawrence Stine

Můj první příběh ze série Stopy hrůzy. Přečteno už asi cca před 20-ti lety a stále na něj vzpomínám. Kdyby byl k dispozici v bazaru, hned jej koupím.

04.11.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Samozřejmě, že by se daly najít mouchy, ale v rámci žánru bych řekla, že jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Možná mám i trochu otupené ostří potom, co jsem zkusila přečíst pár knih od Amo Jones, což byla katastrofa. Tady má aspoň hlavní hrdinka osobnost a sebeúctu, příběh hlavu a patu a naději na happy end. Jsem zvědavá na další díly.

23.10.2022 4 z 5

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Tuhle sérii miluju a na Noaha jsem se těšila, nezklamal. Povedený díl.

31.07.2021 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Řekla jsem si, že nejprve přečtu všechny dostupné díly série a teprve potom napíšu ke každé recenzi, abych mohla poměřit, která se mi líbila nejvíc. Přestože se jedná až o 6. díl, tak je to tahle. Příběh Sofie a Jacka si mě jednoduše získal. Nedokážu přesně říct, čím to bylo. Nejen že jsem ji přečetla jedním dechem (to ostatně skoro všechny ze série FBI), ale hlavně měla vše, co má podle mě kniha mít - sympatickou ústřední dvojici (při jejich špičkování jsem se kolikrát smála nahlas), napínavý děj a skvělé vedlejší postavy (Alec, Gil, Sofiin otec). Rozhodně doporučuji.

23.06.2020 5 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Totožně jako u prvního dílu se mi zde líbilo prostředí španělské Andalusie. Luís i Nuria jsou sympatičtí a spolu dohromady ohromně roztomilí. Jejich vztah je popisován uvěřitelně a s humorem, přitom člověk cítí tu vřelost a vzájemnou náklonost. Autorka opravdu umí popsat jednotlivé životní situace, měla jsem pocit jako bych tam byla s nimi. Rozhodně doporučuji a už netrpělivě vyhlížím další část, ve které nám poví svůj příběh Ramón.

29.08.2023 5 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Asi jsem jedna z mála, která si oblíbila Travise už u prvního dílu. Což neznamená, že mě občas svým chováním nenaštval, ale tušila jsem, že se v něm skrývá víc, než se na první pohled zdá a jen potřebuje, aby ho někdo pochopil a miloval. Že jsem se nespletla dokazuje tato kniha. Nemohla jsem se jí dočkat a slupla jí jako malinu.

Haven se k Travisovi dokonale hodila, moc jsem jim jejich štěstí přála. Doufám, že Mia věnuje příběh i jejímu bratrovi, moc ráda bych se do Pelionu ještě vrátila.

25.05.2023 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

(SPOILER) Zkusila jsem tomu dát ještě šanci, ale fakt se to nedá. Jakože to Madison fakt nevadí, že ten její úžasný borec je součástí zločinecké organizace, která zabíjí lidi vš. malých dětí? Asi ne, protože je přece tak sexy a žhavý. Další věci v podstatě odpovídají mému komentáři prvního dílu.

27.07.2022 odpad!

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Naprosto úžasná kniha, která mě strhla natolik, že jsem ji nemohla odložit, dokud jsem nebyla na konci. Uvítala jsem, že se tentokrát děj neodehrává v Londýně, tedy se neustále neomílalo možné poškození pověsti a celkově atmosféra byla mnohem více uvolněná. Vztah ústřední dvojice byl skvěle napsaný - od prvního setkání se postupně prohluboval až gradoval dojemným závěrem. Byla jsem i moc ráda za setkání s některými postavami z předchozích knih. Rozhodně povedený díl.

27.10.2020 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Tato kniha se mi hodnotí velice těžce, protože je neuvěřitelně čtivá, ne že ne. Slupla jsem ji jako malinu. Problém jsem ovšem měla s celým příběhem. Hlavní kámen úrazu pro mě byl, že kromě Margot mi všechny postavy neskutečně lezly na nervy, opravdu mi nebyl nikdo sympatický, všichni se chovali buď arogantně, hloupě nebo nelogicky. Závěrečné vysvětlení a zbytečně useknutý konec bez dovysvětlení některých věcí to jen završil.

01.08.2023 3 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Stejně jako u prvního dílu mi připadá být kniha podhodnocená. Tento druhý díl se mi líbíl víc, než první, i když i ten je skvělý. Carla mi byla sympatická pro svůj smysl pro rodinu i křehkou duši, kterou nakonec odhalila. No a Mitchell byl jednoduše zlatíčko, toho nešlo si nezamilovat. Těším se na další díl.

11.05.2023 5 z 5

Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Opravdu skvělá kniha. Dlouho jsem nečetla tak napínavý a čtivý detektivní příběh. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl.

08.05.2023 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Kdyby bylo vyprávění pouze ze současnosti, dala bych plný počet hvězdiček. Moc mě nebaví čtení dob minulých, hlavně z 18. a 19. století. To neustále rozlišování tříd, poškození pověsti atd... Toho jsem si užila dosti, když jsem jeden čas vyhledávala historické romány.

22.02.2022 4 z 5

Zrozena k smrti Zrozena k smrti Lisa Jackson

Detektivní romány od Lisy mám ráda, ale tahle série mě za srdce opravdu nechytila. Zápletka mi připadala tak přitažená za vlasy, že jsem chvílemi měla pocit, že se nacházím v jihoamerické telenovele. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy a bylo mi celkem jedno, co se s ní stane. Zbytečně dlouhé a natažené. Navíc mi u této série nejsou sympatické ani vyšetřovatelky. Za mě ne.

25.08.2020 1 z 5