senoritar senoritar komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, protože se mi zdálo, že tomuto dílu jaksi chyběl tah na branku, ale vytáhl to výborný závěr, který mě donutil číst, dokud jsem nebyla na konci (sbohem spánku před prací). Za co jsem neskonale ráda je odhalená Robertova minulost, protože mi v minulých knihách vrtalo hlavou, jaký je celý jeho životní příběh. Zažil spoustu zlého, až se divím, že ještě není pacientem v léčebně psychicky nemocných a stále si zachovává svůj morální kredit.
Co mi ale chybělo, byl jeho parťák Carlos. Na rozdíl od některých si nemyslím, že v knihách působí jako prostoduchý, naopak se mi zdá, že je vidět díl od dílu, jak získává zkušenosti a Robertovi se přibližuje. Také zápletka mi přišla prostě už moc přitažená za vlasy. Nebylo to špatné, už se ale moc těším na další "klasický" Hunterův případ.

25.10.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Výborná kniha, která mě od začátku vtáhla do příběhu a nepustila, dokud jsem ji celou neslupla jako malinu. Opravdu se nešlo odtrhnout a stránky mizely pod rukama jako nic. Obě hlavní postavy jsem si zamilovala, byly to opravdu sympatická zlatíčka a vedlejší postava Lucy, o které je další díl, byla také úžasná. Už jen, aby tu byl co nejdříve.

30.09.2023 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Opravdu nádherný příběh, který mě dostal na všech frontách. Dojemně a citlivě popsaný vztah hlavních hrdinů, zajímavé vedlejší postavy a taky oceňuji milostné scény bez sprostých a lascivních výrazů. Četla jsem už několikrát a určitě ještě mockrát budu.

15.03.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Od knihy jsem dostala něco trochu jiného, než jsem čekala, ALE to není vůbec výtka - naopak hodnotím to jako obrovské plus.
Podle anotace jsem předpokládala, že Jackson - Netvor bude plný (v rámci žánru) obvyklé arogance, nepřístupnosti a popírání vlastních citů, Bianca se zamiluje jako první a bude trpět. Překvapivě je to právě Jakson, kdo je ten citlivější a musí mít s Biancou trpělivost, než se dočká svého šťastného konce. A ten závěr Biancy s Taylor mě fakt neskutečně pobavil.
Příběh je opravdu skvěle napsaný - čtivě a vtipně tak, že stránky mizí pod rukama, a než si toho jeden stihne všimnout, knížka končí.
Dočkáme se i vážnějších témat - vážná nemoc, pošramocené rodinné vztahy. Vedlejší postavy také fajn. Velice se mi to líbilo a doufám, že druhý díl bude.

18.06.2021 5 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Kniha mě jedním slovem nadchla. Ani jsem nečekala, že se mi bude tak líbit, a že mě tak vtáhne. Autorka má výborný styl psaní. Příběh má opravdu vše, co má správný román mít - skvěle vystavěnou zápletku, sympatické postavy, překvapivé i dojemné momenty, humor a happy end.

Kira byla úžasná, ten její nezdolný optimismus a životní elán bych chtěla mít. Grayson napohled tvrďák, který si nikoho nepustí k tělu, uvnitř zranitelný a citlivý. I vedlejší postavy (kladné i záporné) jsou dobře vykreslené.

I několik dní po přečtení na ni myslím a přemýšlím o ní. Rozhodně jsem nečetla naposledy a střihnu si i další knihy od Mii.

15.06.2021 5 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

Další krásná kniha od Mii. Jak tu někdo zmiňoval, že byli mladí, já bych řekla, že těžké životní zkušenosti donutí člověka rychle vyspět a autorka toho našim hrdinům naložila požehnaně. Nechci moc prozrazovat, ale určitě stojí za přečtení.

22.10.2022 5 z 5

Vražda v opatství Vražda v opatství Irina Shapiro

Výborná kniha. Bavila mě stejně jako první díl a už netrpělivě vyhlížím další. Líbí se mi, jak se detektivní pátrání prolíná s osobním životem hlavních postav. Nemám ráda, když se v některých detektivkách o hrdinech nedozvíme téměř nic, protože v normálním životě přece taky neřešíme pouze práci a jinak nic.

17.12.2023 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

(SPOILER) Většinou nebývám takhle kritická ani k jednodušší literatuře, ALE tohle byla vážně hloupost.
Hlavní hrdinka, no co o ní napsat kladného? Asi nic, tak hloupou husu bez kapičky sebeúcty a hrdosti jsem dlouho neviděla. Ochotně roztáhne nohy každému, kdo projeví zájem a samozřejmě jí všichni chtějí, protože, no já prostě nevím proč, asi jsou stejně hloupí jako ona.
A králové? Jako fakt se nám autorka snaží namluvit, že sedmnáctiletí puberťáci budou tak loajální, chladnokrevní a jsou to v podstatě masoví vrazi? Ten alkohol, drogy a frackovitost zlaté mládeže, která si myslí, že může všechno, tam to asi odpovídalo.
Jednu hvězdičku dávám za čtivost.

27.07.2022 1 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Upřímně moc nechápu zdejší vysoké hodnocení, skoro si říkám, jestli jsem nečetla jinou knihu a jsem ráda, že jsem ji vůbec dočetla. Chování hlavních hrdinů mi přišlo místy tak nelogické až stupidní, že to bilo do očí (jí připadá normální spát v cizím bytě atd.) Jejich rodinné problémy, které je údajně tak trápily jsou těžce nedovysvětlené a povrchní, bylo mi tak nějak jedno, co se s nimi stane. Důvodné pochybnosti i Výpověď mě nadchly, tak jsem možná měla až příliš vysoká očekávání, ale toto pro mě bylo utrpení.

20.12.2021 1 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Tak já jsem rozhodně zástupce tábora, kterému se kniha líbila zatím nejvíce ze série - čtu popořadě. Byla jsem ráda za trochu jiného hlavního hrdinu - těch sebevědomých floutků, co skončí v posteli s každou sukní, protože je samozřejmě každá chce, už bylo dost. Nial je tak sympaticky nezkušený a nevinný, že mi to přišlo roztomilé až dojemné, když postupně zjišťuje, že Ruby je všem úplně jiná, než jeho bývalka. A Ruby mi byla sympatická hned, chápává, milá, upřímná (to bylo fakt super, že, na rozdíl od toho, jak to bývá obvykle, kdy si hrdinové nic nevyříkají a jen si domýšlejí chybné závěry, Ruby vše řekla na rovinu) a ochotná překonávat překážky. Ani chvilku mi nelezla na nervy, což se mi u ženských hrdinek stane opravdu málokdy. Kniha je čtivá a styl vyprávění mi absolutně sedl. Oceňuji střídmější užívání sprostých slov, které u některých předchozích dílů bylo přehnané, erotické scény nejsou na každé druhé straně a popsány jsou taky dobře. Příběh Niala a Ruby si určitě ještě někdy přečtu.

16.07.2021 5 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Za mě jedna z nejlepších z této série. Nemohla jsem se odtrhnout a hlavním aktérům jsem fandila, aby vše rozlouskli. Sérii mám kompletní a určitě si ji za čas ráda znovu přečtu, protože se mi líbily všechny díly.

25.08.2023 5 z 5

V ohrožení V ohrožení Julie Garwood

Na knihu jsem se těšila už od chvíle, kdy na Facebooku Julie Garwoodové vyšel příspěvek, že ji bude vydávat. Z této série mám všechny díly a určitě další přidám pokud vyjdou.

Jsem ráda, že se příběh týkal přímo rodiny Buchananových. Úplně jsem se vrátila zpět, když vyšel první díl, který jsem společně se sestrou tehdy koupila babičce jako vánoční dárek (už bohužel mezi námi není). Bylo to jako setkání se starými známými. Moc mě potěšilo, že jsem se dozvěděla o postavách z předchozích příběhů, jak se mají a co je u nich nového.

Za hlavní pár jsem byla nadšená. Isabel mi byla v předchozích knihách sympatická a konečně jsme se také dozvěděli něco více o Michaelovi. Jejich jiskření, postupné probouzení lásky a slovní hašteření mě do příběhu vtáhlo a nepustilo až do konce.

Více stránek, než u předchozích dílů mi také nevadilo, alespoň to hned neskončilo.

20.12.2022 5 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Knihu jsem zhltla doslova jedním dechem během jediného dne. Nebylo tam žádné hluché místo. Od začátku až do konce byla kniha napínavá, čtivá, měla spád, sympatické hlavní hrdiny, kteří táhnou skoro celou knihu sami - a utáhnou. To jiskření mezi nimi bylo pro mě chvílemi skoro hmatatelné a měla jsem pocit, že jsem přímo v ději s nimi. Rozhodně jedna z autorčiných vydařených knih.

11.11.2022 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Já jsem z knihy nadšená. Obě dvě části se mi líbily moc a za romantickou linku jsem byla také ráda. Nevím, proč někteří, jakmile je tam i romantika hned začnou srážet hodnocení jakoby nás v reálném životě láska a vztahy neovlivňovaly. Vždyť, ruku na srdce, běžně skoro všechna naše rozhodnutí a životní volby jsou ovlivněny emocemi a sympatiemi a najít životní lásku je přání většiny lidí. Takže za mě skvělá kniha, kterou si někdy v budoucnu zase ráda přečtu.

08.11.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Tak tahle knížka byla naprosto skvělá. Není nic, co bych vytkla nebo se mi nelíbilo. Koupě rozhodně nelituji a v budoucnu ráda přečtu znovu.

24.10.2022 5 z 5

Ztracené duše Ztracené duše Lisa Jackson

Mně se to jednoduše líbilo. Kniha byla čtivá od začátku až do konce. Opravdu napínavý děj a pro sérii New Orleans netradiční upírská zápletka rozhodně knihu oživila, potěší také opětovné setkání s postavami z předchozích dílů. Jak série pokračuje, jsou mi postavy stále sympatičtější, na znovunavázání příběhu Kristi a Jaye jsem se moc těšila.

22.09.2020 5 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Můj druhý nejoblíbenější díl série. Aiden a Cordie byli skvělí. Moc jsem se na ty dva těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Skutečnost, že se děj tentokrát více zaměřil na romantickou linku mi nevadila, naopak. Brzy přečtu znovu.

23.06.2020 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

(SPOILER) Hodnotím sérii jako celek. Jsem opravdu nadšená a myslím, že se zařadí mezi moje nejoblíbenější. Nejvíce se mi líbil první díl (ten postupný úvod příběhu a seznamování Clare a Dorrana) a tento, kdy se vše uzavřelo. V některých komentářích byl zmíněn platonický vztah postav, musím říct, že já jsem ho tímto způsobem nevnímala. Brala jsem to tak, že se intimity dějí, jen se o nich přímo nepíše, protože Clare a Dorran jsou spřízněné duše. Konečné rozuzlení v novém světě se mi líbilo a dává i prostor pro fantazii, jakým způsobem by se posléze vývoj lidstva mohl posunout, když už jsme některé technologie objevili, mohli bychom to provést znovu. Doporučuji.

18.03.2024 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Kniha byla výborná. Příběh mě chytil od prvních stránek a nepustil až do konce. Jasně, není to zrovna moc originální, ale kvůli tomu to přece nečteme. :-) Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a život je nešetřil, holčičky byly také skvělé a dodávaly příběhu na opravdovosti. Plus jedna dělala balet stejně jako moje dcerka, takže jsem si ty situace hned dokázala představit. Doufám, že další díl bude co nejdříve.

30.08.2023 5 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Nerozumím zdejšímu nízkému hodnocení. Knížka je opravdu krásná, čtivá a dojemná. Co maximálně oceňuji, je opravdu neotřelé prostředí a také postavy (nemusíme přece stále dokola číst o vysokoškolácích na kolejích). Ta atmosféra horkého Španělska na mě přímo dýchala. Rozhodně koupě nelituji a přečtu si i další díly.

29.08.2023 5 z 5