SemEl SemEl komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Sice jsem po někom, kdo napsal něco jako Harryho Pottera nečekala takovou knihu... ale rozhodně mě nezklamala! Když jsem se zorientovala v postavách, i jsem si to užila.
Je to čtivé, postavy jsou dobře vykreslené a kniha se věnuje spoustě témat. A každému se věnuje stejně dobře. Výstižné a autentické.
Nečekejte Pottera ani kouzla a možná budete mile překvapeni. :)

05.10.2017 5 z 5

Já mám Murakamiho prostě ráda. Není to sice zrovna lehké čtení, zvlášť tahle kniha byla místy trochu zdlouhavá, ale rozhodně mě to nezklamalo. Originální námět o dvou světech, o podvědomí a navíc jsou tam jednorožci. Jej.
Murakamiho styl psaní je vybroušený k dokonalosti a každá jeho kniha ve mě něco zanechá, zneklidní mě nebo mě donutí přemýšlet. A miluju Boba Dylana.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná smutná kniha s promyšleným příběhem. Nic jsem od ní nečekala, ale příjemně mě překvapila. Občas mi vadily krátké kapitoly, některé byly trochu navíc a ani mě moc nechytly za srdce (i když měly). Kdo nemá rád otevřené konce, kniha vás jistě potěší. Na konci do sebe vše krásně zapadne. Nicméně, doporučuji přečíst. :)

05.10.2017 4 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Jednoduše originální! Stojí za přečtění, zvlášť pokud máte velkou fantazii a taky pokud máte rádi knihy. Spíše je musíte milovat, protože o ničem jiném nebudete těch 500 stran číst. Je to výborně napsané, plné krásně promyšlených postav, detailů, dostanete i pár tipů, kdybyste náhodou zatoužili stát se dalším spisovatelem... já ji zhltla hodně rychle a ani trochu jsem se nenudila.
A jako bonus dostanete krásné ilustrace. Co víc si přát.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu jsem četla v angličtině. Příběh rozdělený na předtím a potom mě dost zaujal, když jsem ji prolistovávala v knihkupectví.
Green mě prostě baví. Je to čtivý, postavy jsou tak nějak reálný a poselství, co knížka nese mě dostalo. Kniha je plná krásných myšlenek, posledních slov a rozhodně to není oddychový čtení. Za mě jedna z nejlepších knih od Greena.

I go to seek Great perhaps.

08.10.2017 5 z 5

Originální nápad, ze kterého vznikla skvělá série! Je to skvěle napsané, čtivé a k zamyšlení, co by nás v budoucnosti mohlo potkat. První díl trochu předvídatelný, s každým dalším série ale nabírala obrátky. Třetí díl hodnotím jako nejlepší a nejvíc mě překvapil. Téma milostného trojúhelníku bylo trochu klišé, ale to stává i v těch nejlepších knihách. Katniss je občas trochu na pěst, ale kdo by jí to měl za zlé, když si prošla, čím si prošla. Většina postav mi přirostla k srdci a pár smrtí jsem i oplakala. A celou tu dobu jsem byla jednoznačně tým Peeta.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha, co mě chytila za srdce. Četla jsem ji v době, kdy jsem byla první týden na střední, cestou vlakem domů a nejspíš jsem u ní i trochu plakala. Protože jsem se v tu dobu cítila úplně stejně osaměle. Útlá čtivá knížečka, kterou jsem potom četla znovu a znovu. A ještě teď se k ní ráda vracím a pročítám zatržené věty.

05.10.2017 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Nenechte se ovlinit filmem.
Čtvrtý díl považuji za jeden z nejlepších dílů HP. Minimálně nejlepší z prvních čtyř. Zápletka je promyšlená, série nabírá trochu temnější nádech a navíc se tu poprvé setkáváme s Pánem zla.
Prostě Harry.

05.10.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Oddechovka. Bajky čtivě napsané, jen je škoda, že je jich tak málo. Pro HP fanouška povinná výbava v knihovně, pro normální čtenáře příjemný návrat do kouzelnického světa.

Selekce Selekce Kiera Cass

Oddychovka, ideální pro náctiletý holky. Něco jako lepší fanfikce. Postavy jsou sympatické, což je vždycky plus. Ale co musím uznat, má to krásnou obálku! Další díly jsem četla také a drží si stále stejnou úroveň.

05.10.2017 3 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Jednohubka. Celkem jsem se i bavila a líbilo se mi, jak se postavy společně snažili kooperovat, i když spolu měli společného opravdu jen to, že se chtěli zabít. První část knihy mě bavila asi více. Celkově hodnotím jako takový průměr.

05.10.2017 3 z 5

Podle obálky jsem čekala horor, ale nakonec mě to příjemně překvapilo (protože jsem docela poseroutka). Originální příběh, s podivnými dětmi. Trocha romantiky, trochu akční, krásně doplněné fotografiemi. Taková pohádka, co mě občas donutila se bát. Rozhodně jsem nebyla zklamaná!
Zbylé dva díly mě už tolik neupoutaly, ale i tak stojí za přečtení.

05.10.2017 4 z 5

Klan vlčice Klan vlčice Maite Carranza

Četla jsem ji poprve ve 13 a o šest let později jsem po ní sáhla znovu. A líbí se mi skoro stejně jako tehdy! Kniha se čte moc dobře, má originální příběh a nenudila jsem se ani napodruhé. Hlavní hrdinka je možná někdy až moc dokonalá (všecko umí napoprvé a bla bla), ale byla mi sympatická, a o to jde. Moje třináctiletý dává pět hvězd a krátkodobou posedlost vypsanou ve starých denících, moje dnešní já čtyři a půl a dávku nostalgie. :)

05.01.2018