Selfinka Selfinka komentáře u knih

Vesnice Sparks Vesnice Sparks Jeanne DuPrau

Druhý díl už nebyl tak akční, ale prozrazuje, co se stalo s lidmi z Emberu, poté co opustili svoje město. Děj mohl být trochu více napínavější, všechny napínavější akce byly tak nějak rychle smeteny ze stolu a měly předvídatelné konce. Chybělo mi tam i vysvětlení toho Linina města.
Byla to ale příjemná oddechovka, ale další díly se číst nechystám, myslím, že autorka už téma vyčerpala a další díly jsou jen zbytečné natahování.

26.01.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha opravdu stojí za přečtení, je napsána lehce, dobře se čte.
I když je děj od začátku trochu předvídatelný, je kniha velmi zajímavá.
Krásně podává vztah dvou mladých lidí, a to jak žijí svůj život s nadhledem, i přes mnohé komplikace, a navíc, to jakým způsobem Green popisuje pocity, je neuvěřitelné. Postavy jsou propracované tak, jako by jste je znali, jako kdyby to byli vaši sousedi, nebo tak.
Od Greena jsme četla ještě Hledání Aljašky, ale nedokážu říct, které z těchto dvou knih je lepší. Každá má své kouzlo, svůj nápad, svou jedinečnost. Každá je v něčem lepší.

09.01.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásně napsaná kniha. Lehce se četla a stránky ubíhaly jako po másle..Už se moc těším na další díly a jsem zvědavá, jak to dopadne..

26.12.2014 5 z 5

Pěkné čtení. O trošku lepší než Analfabetka, i když hodně témat je v obou knihách podobných. U některých pasáží jsem se opravdu dobře bavila :D :) Zvlášť Soňa byla super! A navíc, kdyby se dějepis na školách podával touhle formou, myslím, že by mě bavil o dost víc. :D

20.12.2014 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Tato kniha mě zklamala..ač se příjemně četla, nebylo to žádné velké haló..neurazí, ale nenadchne..

27.11.2014 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásný příběh. O něco málo slabší než kniha Než jsem tě poznala a to hlavně z toho důvodu, že bylo hodně těžké se občas zorientovat, kdy se to odehrává. Sem tak i zbytečně zdlouhavé pasáže.
Jinak je to opravdu pěkné čtení. Doporučuji přečíst. :)

17.11.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moc pěkná knížka. Krásný příběh a příjemně se to četlo. :)

02.11.2014 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Krásná kniha o dracích a jejich životě! V první půlce knihy jsem ovšem měla sto chutí jí nedočíst, protože mi to přišlo zdlouhavé, bez děje, ale asi to bylo nezbytné k pochopení všech situací v knize. Jak se kniha přehoupla přes půl, vše se dalo do pohybu a nemohla jsem se odtrhnout od čtení.
Kniha má opravdu zajímavou obálku, hned jak jsme ji viděla, tak jsem věděla, že tuto knihu si chci přečíst.
Jestli se chystá další díl, s radostí si ho přečtu, velmi se mi líbí tento námět.

25.10.2014 5 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Lauren Conrad

Skvělé zakončení trilogie. Bavilo mě to, mělo to šťávu, žádné otevřené konce. Užila jsem si čtení. Super odpočinek.

20.10.2014 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Lauren Conrad

Přišla mi čtivější než první díl, opravdu fajnová kniha na odpočinek. :)
Postavy mi začínají být sympatičtější, hlavně Scar, kterou jsem na začátku první knihy neměla ráda a teď je mám možná o maličko radši než Jane. :)
Jdu hnedka na třetí díl. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

18.10.2014 5 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Tuto knihu jsem brala jako oddechové čtení a neočekávala něco extra skvělého. Musím ale přiznat, je to velmi příjemné čtení a doufám, že brzy se dostanu i na další díly :)

11.10.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst do knihy, ale postupem času, jak se děj trochu rozjížděl, jsem spíš nevěděla kdy přestat číst. Kniha je skvělá!!

04.09.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Překrásný příběh. Bylo nádherné pozorovat, jak se na stránkách knihy vyvíjí se vztah mezi hlavními hrdiny. Opravdu nádherně dojemný příběh.

27.08.2014 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Konec jsem prořvala a zároveň jsem měla chuť skončit a nečíst další díly, ale nakonec do nich půjdu..protože to dopadne, jak jinak, než šťastně..ach...jinak díl byl super, napětí, akce, láska..všechno tam bylo..očekávaný moment taky přišel..u mě spokojenost :)

11.04.2014 5 z 5