SelenaGomez SelenaGomez komentáře u knih

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Já jakožto velmi pomalý čtenář jsem knihu zhltla za 3 dny :) Sáhla jsem po ní zcela náhodně a vůbec nečekala, že by mě až tak chytla. Mně osobně se četla velmi dobře i z důvodu rozdělení do oněch "minikapitolek". Překvapila - mile.

15.08.2022 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Dobře se četla, žádné zbytečné zdlouhavé pasáže, velmi sympatická hlavní postava, originální myšlenka.

20.11.2021 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nedočetla jsem. Snažila jsem se, došla jsem téměř do poloviny, nicméně... kniha byla pro mě natolik nezajímavá, zdlouhavá, že jsem to vzdala (a ani mi to nedělalo problém, žádná lítost).

11.11.2021 1 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Není co dodat. Spolupráce Šulc-Markovič = 100% knižní mana.

21.01.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Doporučuji přečíst v originále, slovenština má něco do sebe. Kniha plně uspokojí všechny, jimž je dané téma blízké. Čte se jedním dechem.

21.01.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Čtivé; líbí se mi, že je příběh nahlížen z pohledu hned několika osob, nijak přehnaně dramatické - prostě tak to je/bylo a ber to jako fakt.

21.01.2021 4 z 5

Pražský krysařík Pražský krysařík Cyrila Karpfová

Velmi mile napsaná knížka :) Užitečná jak pro začínajícího chovatele daného plemene, tak pro člověka, který má prostě rád psy.

01.12.2020 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

V životě lidském existují různá utrpení. Mám za to, že v době, v níž právě žijeme, se tu máme skutečně dobře...

25.06.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ve svých dvaceti letech jsem se s hlavním hrdinou knihy naprosto ztotozňovala... Ve svých pětatřiceti mi to přijde naivně pošetilé... Ale proč vlastně ne?... :)

29.03.2019 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Oddychovka ☺️ Kdo rád film, knihu si jistě oblíbí.

Holocaust Holocaust František Emmert

Úžasné, zajímavé, fascinující... Lidská krutost nezná hranic... "Génius Moci"...

29.03.2019 5 z 5

Kniha zajímavá, závěr zklamání (nikoli pro ty, co rádi fantasy). Jedna z mála knih, u níž lze konstatovat, že filmové zpracování (T. Burton) je lepší než kniha samotná.

29.03.2019 3 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Velice čtivý počin, napětí - ne přehnané, nechybí momenty překvapení, osobité postavy, skrytý humor mezi řádky.

29.03.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

První kniha od Kariky, kterou jsem četla a... nemohla se od ní odtrhnout. Zásadně jsem ji četla vždy za přítomnosti někoho dalšího, nikdy ne sama! A zamknout dveře!

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Jak mám pana Kariku ráda, tak tady se musím přiznat, ze byly i pasáže, které jsem přeskakovala (a o nic nepřišla). Hlavní hrdina na můj vkus až přespříliš "ukňouraný"; chápu, ze si s sebou nesl jistá zásadní životní traumata, nicméně celkově na mě působil jako taková raněná srna...

29.03.2019 2 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Rozkošné čtení. Čeština je úžasně hravá. A Manon je hříšnice, ale krásná hříšnice ☺️