schillerter schillerter komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nejlepší kniha co znám. Dnes jsem se do ní znovu začetla a byly to krásné vzpomínky na dětství, pohádky...pan Werich měl svůj specifický jazyk vyprávění, který mě baví i v dospělosti. Krásný!

18.12.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha je skvělá, napínavá. Bavil mě i film, který je podle ní natočený. Jack Nickolson se zhostil hlavní role velmi dobře - a které ne, že? :) Prostě tohle je ten nejlepší horor všech hororů.

08.02.2023 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

První kniha kterou jsem si od autorky přečetla. Určitě nebude poslední. Za motivací vraha je poněkud složitější příběh, který se ale při čtení složitý nejeví. Neztrácela jsem se v ději, ani v postavách, autorka umí příběh krásně vystavět s tím efektem, že prostě obracíte stránky a chcete vědět jak to dopadne. Rozzuzlení bylo překvapivé a originální.

08.07.2023 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Moje první kniha od autorky a moc dobře se četla. Vypadá to, že budu muset zpětně dát celou sérii :)

15.10.2023 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Lehce se čte. Zajímavé historické detaily z období II.světové války během bomardování Londýna. Milý příběh. Doporučuji.

15.07.2023 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Skvělý, pecka! Propracované, mělo to neskutečný spád, hltala jsem stránku po stránce...Tento díl se Reganové mimořádně vyvedl.

06.04.2024 5 z 5

Emil Běžec Emil Běžec Pavel Kosatík

Knihu jsem dostala jako dárek i s autorovým věnováním. Líbí se mi, jak je zpracována i napsána. Ráda jsem si po dlouhé době přečetla knihu z úplně jiného prostředí a žánru, než na jaký jsem zvyklá a který se mi líbí.

29.12.2020 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Knihu jsem slupla jak malinu. Mám ráda tyhle napínavé příběhy, kdy otáčíte stránku za stránkou, autor vás udržuje v napětí, myslíte si, že je to místy předvídatelné a on vás překvapí. Přitom to pro mě byla spíše oddychovka, velmi povedená. Doporučuji!

Fake Fake Arno Strobel

Klobouček autorovi, za to, jak úmí udržet ve čtenáři napětí. Tohle je kniha, u které nebudete potřebovat záložku. Budete si říkat: Ještě jednu kapitolu a pak půjdu vařit oběd a pak zjistíte, že jste nejedli a už je čas večeře. Jo až tak dobře se to čte. Nebyla tam jediná věta a pasáž, která by byla navíc. Nebylo tam vůbec nic, co by vás byť na vteřinu nudilo.
Nechci moc prozrazovat, snad jen to, že název FAKE a děj knihy vás až k samému závěru vede k myšlence, že hlavní postava Patrik je obětí tzv. deepfake - tedy zfalšovaného videa. V dnešní době se na internetu může obvinit podvrh všeho druhu. I video, ve kterém si myslíte, že mluví skutečná osoba, přitom je to celé nahradné díky umělé inteligenci. (Vzpomínáte na video z roku 2018 ve kterém mluví Barrack Obama, přičemž později vyšlo najevo, že ve videu ve skutečnosti vystupuje americký režisér a herec Jordan Peele, který prostě použil technologii deepfake a do obličejových rysů Obamy vnesl svou vlastní mimiku?)
V závěru Vás autor doslova rozseká a vy zjistíte, že celý děj knihy byl vlastně velmi zavádějící a že název FAKE ke knize sedí jak prdel na hrnec.
Jednoznačně doporučuji, pokud jste fanoušci psychothrillerů.

29.03.2024 5 z 5

Vaše hospodyně Vaše hospodyně Alex Hay

Kniha je velmi dobrá. Četla se skvěle. Čekala jsem více napětí, ale i přesto hodnotím 5 hvězdičkami, protože musím ocenit to, jak dobově na mě děj působil. Jakobyste s postavami byly v roce 1905. Námět je jak dělaný pro televizní seriál nebo film. Doporučuji!

Šílená Šílená Louisa Treger

Skvěle napsaná kniha od které jsem se nemohla odtrhnout, tudíž přečteno v průběhu dne. Jedná se o příběh neuvěřitelně odvážné mladé ženy Růžy, která se snaží prosadit jako novinářka. Jenže se píše rok 1887 ... žena novinářka? Když dorazí do NYC doslova se vnutí do redakce časopisu The World a nabídne reportáž z nechvalně známého blázince na Blackwellově ostrově. Šéfredaktor na spolupráci kývne. Růža dostane pseudonym Nellie Bly. Dále už neprozradím. Rozhodně stojí za přečtění i uvědomění si, jak důležití takoví lidé jsou, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny a obětují svoji investigativní činnosti pro potřebné změny a reformy které toto zařízení potřebovalo. Nic se holt nedá vyřešit lusknutím prstu, ale díky za každý první krok.

27.01.2024 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Kniha se čte velmi dobře. Příběh má 2 dějové linky. Pokud jste např. fanoušci Natashy Lester, budete spokojení, protože toto je něco na ten způsob :)

01.10.2023 5 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Povedené a čtivé fejetony. Přečetla jsem je na jeden zátah.

03.10.2019 5 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Moje druhá kniha od autora. První bylo Útočiště - tím si mě autor získal. U obou knih mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, až jsem se bála, že kniha nebude odsýpat, když mi na dvousté stránce došlo, že se nemohu odtrhnout. Líbí se mi ten přesah o lidském mozku a zvrat ke konci knihy (stejně tak jako v Útočišti). Nicméně po dočtení druhé knihy se mě zhostil pocit, že už další od něj asi číst nepotřebuji. No a už držím třetí v ruce. Je v tom určitá závislost a zvědavost zároveň :)

02.11.2023 5 z 5

Kentaur Kentaur John Updike

Krásná kniha, která tak klidně plynula a vlastně se mi nechtělo ji odložit. Hltala jsem stránku po stránce. Ta řecká mytologie mi tam - a to mě mrzí, že musí říct- přišla až moc, stačilo by pár náznaků / symbolů. Ale i tak mě to neodradilo od čtení. Autor mě vtáhnul do té doby a já cítila ten leden - byť mrazivý, tak jej rozehříval vřelý vzah syna a otce...Bylo tam tolik detailů, které stálo zato nepřeskočit, ba jsem se k některým vracela. Kniha mi určitě utkvěla, i její postavy a jen tak nezapadne.

09.06.2023 5 z 5

Rukojemník ISIS - 13 mesiacov v zajatí teroristov Rukojemník ISIS - 13 mesiacov v zajatí teroristov Puk Damsgard

Mrazivý příběh Daniela Rye. Ještě než shlédnu film Vidíš měsíc Danieli, jsem si chtěla přečíst tuto knihu. Kniha se kupodivu četla velmi lehce, i přes řadu nelehkých detailů, kterými si musel dánský fotograf v zajetí projít. Je opravdu "malý zázrak", že se mu podařilo přežít prvních čtrnáct dní, protože to co mu prováděli bylo katastrofální. Nicméně, více než sklíčenost z trýzně, neustálého zastrašování a agresivity ze strany dozorců, detaily bití...jsem si z knihy odnesla pocit, že je velmi hodnotná tím, jak popisuje charaktery lidí, kteří se umí podržet v tak extrémních situacích. Lidská pospolitost a přátelství. V takových situacích zjistíte kdo jste. Knihu určitě doporučuji.

09.05.2020 5 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Mně se povídky líbily. Reálné příběhy, které se dobře čtou.

03.10.2019 4 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Knihu jsem chtěla v půlce úmyslně odložit, nějak jsem měla pocit, že se snad chci dobrovolně ztratit v postavách. Jenže! Jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Autorka nakonec udržela moji pozornost, já jsem se neskutečně začetla a vše mi v druhé půlce secvaklo. Musím uznat, že kniha má originální námět a autorka je poměrně zdatná v plot twistech. Kniha začíná tím, jak je v místnosti připoutaná žena a neví, kdo jí tam uvěznil. Než dojde k finálnímu rozzuzlení, nepřijdete na to, kdo to skutečně byl. Jsem ráda, že jsem knize dala šanci. Je povedená!

Střepy Střepy Filip Topol

Filip Topol je moje srdcová záležitost.

03.10.2019 5 z 5