Scathia Scathia komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Úžasná kniha, která mě vtáhla... jsem ráda, že jsem neviděla seriál a můžu si to představit po svém.

17.06.2013 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Víc než zvláštní kniha, skoro do poloviny se mi těžko četla, přemýšlela jsem o tom, že to vzdám, až druhá polovina nabývala smyslu a čtivosti. Taktéž je tam hned několik vět, které jsem si musela opsat, některé myšlenky by neměly zůstat zapomenuty. Pro čtivce a přemýšlivce doporučuju.

24.04.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ještě horší, než první díl, přesto jsem to dožvýkala až do konce a opět mě konec nakopl, abych si počkala ještě na třetí díl a měla přečtené vše. Za to přidávám o hvězdičku víc, ani nevím, proč se mi ten děs líbí tak, že to čtu. Nechápu. :-)

26.03.2013 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka, ve které nejde absolutně o děj, zasloužila by tak 1-2 hvězdičky, přesto měla v sobě něco, co mě donutilo ji za dva dny přečíst, takže dávám hvězdičky tři. Pokud chcete zabijáka času, u kterého se nemusí myslet, toto je určitě správná volba.

20.03.2013 3 z 5

Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Podivný případ dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson

Klasika, která je oprávněná. Výborně napsaná povídka, ač za horor bych ji teda nepovažovala. :-))

18.03.2013 5 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Krása je děsivá a život nesmyslný, láska je přežitkem, co zabíjí. Nádherné a děsivé dílo. Film za knihou lehce pokulhává.

18.03.2013 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Myslela jsem si, že film to nepřekoná, ale překonalo... víc k tomu asi nemusím dodávat.

14.03.2013 5 z 5

Čtyřnohý kamarád aneb pozitivní motivace v praxi Čtyřnohý kamarád aneb pozitivní motivace v praxi Martina Klimešová

Rozhodně doporučuju, je to základ pro všechny, kdo chtějí začít s pozitivní motivací a co nebývá zvykem, velmi hezky srozumitelně napsané.

11.03.2013 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Díl, který se mi líbil skoro tak, jako ten první. Dokonce jsem i rozvleklý konec po závěrečné bitvě skousla bez problémů, protože ani mně se nechtělo ještě s Eragonem loučit. :-)

27.02.2013 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Děj trochu rozvláčný, stejně jako druhý díl, pokulhává ve stínu Eragona. Každopádně miluju draky, miluju tenhle příběh a už se nemůžu dočkat, až dočtu čtyřku, jak to všechno skončí. :-)

21.02.2013 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Sice mne od knihy někteří zrazovali, že to není nic moc, přesto jsem Eragonovi propadla. Příběh mi přijde originální, rozhodně bych to nesrovnávala s Tolkienem či jinými. Jde o netradiční příběh, který zaujme a pohltí, tu knížku jsem prostě dočíst musela a už louskám druhý díl. :-)

30.01.2013