Sayuri Sayuri komentáře u knih

O čakrách O čakrách Osho

Jedna z nejlepších Oshových knih, podle mě.
Je spíše naučná, já osobně jsem neměla žádné pocity jako u většiny jeho knih. Jsou to jen velice užitečné informace, jakási "mapa", která není přesná ani podrobná, ale máte najednou přehled, který dává opravdu smysl.

19.11.2013 5 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Nevím jaký si udělat názor na tuto knihu. Čekala jsem něco lepšího, přesvědčivějšího, ale líbí se mi, že autor nic neodsuzuje (až na přehnanou kritiku církve). Občas jsem se docela zasmála. Téma o upírech sajících energii mě zaujalo nejvíce! :)

11.11.2013 3 z 5

Návrat pokojného bojovníka Návrat pokojného bojovníka Dan Millman

Kdyby to šlo, této knize bych dala mnohem lepší hodnocení, tohle podle mě nestačí. Věřím, že každý, kdo se k této knize nějakým způsobem dostal se v ní musel najít. Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Doporučuji připraveným

06.11.2013 5 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Úžas, chtěla bych potkat někoho jako je Sokrates...

25.10.2013 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Krásná knížka :), doporučuji.

29.09.2013 5 z 5

Turínské plátno Turínské plátno Lynn Picknett

Fascinující kniha, celkově. Prostě mě to totálně vtáhlo. Myslím, že nějaký fanatik by to hned odložil, ale vzhledem k tomu, že jsem také na půl křesťanka a slyšela jsem o turínském plátně jen jako o legendě (Vzkříšení Krista), tak tomuto věřím. Připouštím, že to celé je stavěné na domněnkách a jak to skutečně vše bylo již nezjistíme, ale něco na tom bude. Leonardo byl prostě génius! Dle mého názoru tedy tato kniha rozhodně neodpovídá levným knihám, ale právě naopak skrývá v sobě možná množství nepoznané pravdy (kterou si nikdo nechce připustit).

28.09.2013 4 z 5

Perly v kapse u vesty Perly v kapse u vesty Osho

"Životní pouť nemá žádný konec, ale sama pouť je cíl"
V této knize se nachází obrovské množství inspirace... :)

11.09.2013 5 z 5

O základních lidských právech O základních lidských právech Osho

Jako vždy, Osho nezklamal! Dokonce ho obdivuji ještě mnohem více, neuvěřitelná osobnost (ne to je podle něj špatné slovo - neměl žádné masky, byl sám sebou), tedy skutečně dokonalý, žijící, vědomý a láskyplný člověk :).

09.09.2013 5 z 5

Egyptský tarot Egyptský tarot Clive Barrett

Moc zajímavé! Egyptská mytologie mě vždycky fascinovala a opravdu věřím, že bude něco na tom, že by Tarot mohl pocházet z Egypta, karty jsou super :), jen se člověk musí s nimi naučit pracovat, jsou trochu obtížnější než "obyčejné" :).

07.09.2013

Útěchy Útěchy Lucius Annaeus Seneca

Začnu prvním dojmem. Začátek knihy se mi zdál poněkud nezajímavý (až jsem se rozhodovala, jestli vůbec číst dál), jenže v některých pasážích mě autorovi myšlenky tolik zaujali, že jsem hledala ty světlé části a nedalo mi knihu odložit. Rozhodně nelituji, protože ten poklad, co čekal téměř na konci knihy je úchvatný. O krátkosti života apod. ale hodnotím tuto knihu plným počtem, protože i Útěchy byly svým způsobem poučné (i pro někoho kdo nepotřebuje utěšit). Ještě se musím zmínit, co se mě nejvíce dotklo: "Žít se však musíš učit po celý život, a čemu se asi budeš divit ještě víc, po celý život se musíš učit umírat." Knihu doporučuji všem, co mají rádi hluboké myšlenky o životě a o smrti a jsou trpěliví ;). Přeji pěkný den ^-^.

23.08.2013 5 z 5

Skvělá knížka, doporučuji všem začínajícím s duchovním životem. Já už jsem se tak nějak snažila dodržovat všechny dohody než jsem ji četla, ale tohle mi dodalo znovu sílu a samozřejmě jsem se ledacos přiučila, zvláště začátek knihy mne fascinoval. Autor sice opakuje, ale asi proto, abychom se nad tím pozastavili napodruhé a uvědomili se :).

19.07.2013 5 z 5

Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Zákony Ducha – Cesta k životnímu cíli Dan Millman

Úžasná kniha. V podstatě jsem vše tak nějak už věděla, nejspíš z jiných knih, ale našlo se i něco nového a je dobré si to připomínat. Dost jsem si z této knížky odnesla, rozhodně doporučuji, navíc jsem se i sem tam smála :D. Je to skvěle zpracované :).

19.07.2013 5 z 5

Domina Domina Paul Doherty

Super, byla a ještě jsem z knihy uchvácená. Život Dominy, vše kolem něj dopodrobna, Řím a císaři. Boj o přežití. To, jak je konec na začátku a pokračování začátku na konci. Myslím, že jsem objevila nového oblíbeného autora :)).

28.06.2013 5 z 5

Žijte správně: 4 krevní skupiny, 4 programy Žijte správně: 4 krevní skupiny, 4 programy James D´Adamo

Zajímavá kniha, konečně jsem se dozvěděla, proč jsem vegetariánka :D :).

Baňkování a moxování pro maséry Baňkování a moxování pro maséry Zdeněk Šos

Já měla tu knížku povinnou do školy, protože studuji na maséra, ale jinak super návod i pro ty, co jsou zcela začátečníci.

24.06.2013 5 z 5

Reiki pro fyzické a psychické zdraví Reiki pro fyzické a psychické zdraví Jarmila Riegerová

Moc zajímavá knížka. Hodně jsem si z ní odnesla :).

Karate Karate František Šebej

Řekla bych, že karate kata je lepší, je to tam srozumitelné a stručné, ale jinak dobrá kniha, vše je probráno dopodrobna :).

24.06.2013 4 z 5

Karate Karate František Šebej

Skvělá knížka. Hodně mi s karate pomáhá, že se můžu doučovat i doma mimo tréninky a hlavně dokonale vysvětlený postup a vše kolem :)). Doporučuji i začátečníkům.

24.06.2013

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Pěkná kniha. I když ta dívka skutečná Anastázie nebyla, což se dalo samozřejmě čekat :D, její příběh stál za to :).

29.05.2013 5 z 5

Soumrak bohů: Román o Kleopatře Soumrak bohů: Román o Kleopatře Colin Falconer (p)

Mmm...já nevím podle mě nejkrásnější román, co jsem zatím četla. Fascinuje mě odjakživa život Kleopatry a taky Caesara a ti dva dohromady a vše mezi nimi dopodrobna :D, no prostě úžasné, hned bych se do toho s chutí začetla znova :).

29.05.2013 5 z 5