Sarriii Sarriii komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha se četla dobře.Příběhy postav mě bavili. Bylo zde obsaženo hodně zajímavých myšlenek

25.02.2020 4 z 5

A co dál? A co dál? Tereza Heitelová

Třetí a poslední díl série knížek od Terky opět nezklamal :) Čtivý a osobitě vyprávěný příběh o životě a cestování po Americe s karavanem. Bavilo mě číst dál a dál a najednou sem byla za půlkou a pak už byl konec. V knize a komplet v celé sérii je hodně zajímavých myšlenek, postojů a pocitů..Za mě super, palec nahoru a obdiv za tu odvahu se otevřít a svěřit se lidem se svým životem...Skvělá práce ;)

08.01.2020 5 z 5

Květy temnoty Květy temnoty Aharon Appelfeld

Kniha nebyla špatná... Četla se dobře a nenudila. Z příběhu mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdina mi někdy přijde na svůj věk až moc chytrý a jindy zase strašně naivní a důvěřivý... Ostatní osoby jsou popsány dobře a je patrný jejich charakter.Mariana měla v sobě hodně tváří a její chování o tom vypovídalo.. Otázka viny a neviny je složitá a je to o úhlu pohledu a jestli si zasloužila, co se jí stalo, je taky o názoru každého... Příběh mi někdy přišel, že se táhne do nekonečna a někdy sem si říkala, že by to chtělo více rozvést a konec byl zase nekompletní... Ráda bych se dozvěděla víc o Hugově dalším osudu

08.01.2020 4 z 5

Maskot Maskot Mark Kurzem

Mně se příběh velmi líbil. Byl to zajímavý pohled na prožitky během 2. světové války. Některé věci mi přišly až neuvěřitelné,ale nic není nemožné. Na jedno dítě je těch hrozných situací až moc.Nelze se divit, že se s svojí nevyřčenou minulostí nebyl schopen vyrovnat a příběh musel ven. Divím se, že vůbec dokázal přežít

25.12.2019 5 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Příběh byl velmi poutavě a čtivě napsaný. Je smutné, co se stále děje v zemích, ve kterých žijí jedni v bídě (že nemají ani na boty, léky a nemohou posílat děti do školy) a druzí na vysoké úrovni..Ti druzí zneužívají svého bohatství a postavení, aby za sebe nechali otročit děti.. Dělat služky zadarmo nebo jen za minimum peněz je skutečně otroctví.. Doufám, že se toto podaří odbourat.. Hlavní hrdince jsem fandila a byla sem ráda, že se dočkala svobody a pomoci lidí. Že začala chodit do školy a bojovat proti této otročině. Doufám, že se jí také podaří splnit její další přání a také vyhrát nad Nelidskou madam a dostat z ní peníze, které jí patří

03.12.2019 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Kniha byla hezky, čtivě napsána. Téma bylo velmi zajímavé. Akorát za mě zase ten konec :/ Na hlavním hrdinovi byl vidět pokrok, protože začal svou situaci a svoje trauma částečně řešit, ale zase a stejně úplně nevíme, jak to dopadlo. Ráda bych věděla, jestli přežil další mise, jestli se z toho traumatu nějak dostal, jestli si vzal svoji holku...Za mě prostě o hvězdu míň, ale někomu poloviční konce můžou vyhovovat. Přečtěte a uvidíte :)

24.11.2019 4 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Kniha byla velice zajímavá. Dobře napsaná. Líbila se mi psychologie postav, ukázka chování a myšlení různých typů vězňů i esesáků. Některé věci se mi zase až tak moc nelíbily jako např. poukazování na bolševiky a soudruhy, že je to nejlepší,co může být...Taky se mi nelíbil ten useknutý konec.To že byl smutný je věc jedna,ale že jsme se nedozvěděli, jestli Zdeněk přežil a natočil ten film je věc druhá.Podle mého názoru,to mohlo být uvedeno.Bylo by to podle mě ucelenější

20.11.2019 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Nora Roberts

Detektivní romantika :) Čtivá a zábavná kniha. Nebyla jsem si jistá, kdo je vrah. Nebylo to zase tak černobílé, ovšem nic co bych úplně nečekala.Konec šťastný,co víc si přát

07.11.2019 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Čtivé, napínavé, překvapivé. Mně se kniha líbila a neudělala sem špatně, když sem po ní náhodně sáhla v knihovně.Kdo má rád knihy tohoto typu,tak určitě doporučuji. Žádná nuda to fakt není :)

25.10.2019 5 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Přečteno. Čtivá kniha to byla. Vtipná i celkem ano. A byla za mě určitě pravdivá. Také tam bylo znát, že je to z jiné země, ikdyž základ je vždy téměř totožný jako tady v ČR. Ale určitě tam nebyly popsány všechny nepříjemné situace, které jako pokladní musí člověk denně zažívat. Třeba se ve Francii lidé chovají pořád o trochu líp než v Čechách??? A telefony jsou "mor" a je pravda, že člověk si kolikrát neuvědomuje, že na kase celou dobu telefonuje a že by si měl zachovat určité soukromí, pokladní ani ostatní zákazníci opravdu nepotřebují vědět, že Máňa má žaludeční vřed a že k obědu bude vepřo, knedlo, zelo :) A o některých situacích si člověk řekne, jak "nemilé", ale je to možné. Prostě bychom se měli zamyslet nad tím, jak se chováme.

07.10.2019 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Kniha se mi moc líbila. Příběh byl krásný a milý, ale také smutný a dojemný. Další velmi čtivá a krásná kniha :)

01.10.2019 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Mně se kniha líbila. Nemůžu soudit,jestli to s anděli tak je nebo není,žádného jsem bohužel zatím neviděla.Ale kéž by to tak bylo a plnila se nám naše přání,potřeby a byli jsme uzdraveni...

20.09.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Byla jsem až překvapená, jak se mi kniha líbila. Byla zajímavě a čtivě napsaná (formou rozhovoru). Jsou v ní obsaženy zajímavé myšlenky a postřehy jak z běžného života, tak samozřejmě v otázkách víry a Boha. Člověka tato témata minimálně nutí přemýšlet a tím se "posouvat". Doporučuji i lidem, kteří nejsou věřící, ale striktně se tomuto tématu nebrání. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla

15.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pobavila jsem se. Kniha byla milá a čtivá

10.09.2019 4 z 5

Královna Margot Královna Margot André Castelot

Kniha nebyla špatná. Ale jak se moc nezajímám o historii Francie, tak sem se chvílemi ztrácela. Nevěděla jsem úplně kdo je kdo. Postavy přibývaly a ubývaly...Nevím, ale kniha mě nikterak nenadchla a znovu bych ji nečetla. Ale zvládla sem dočíst, tak to ještě šlo

08.09.2019 3 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Kniha byla zajímavá a čtivá. Byla z pohledu německých vojáků bojujících u východní fronty.
Bylo to vlastně strašný a ten konec taky. Je to bohužel tak, že dělali jednu věc pořád dokola, stále a stále chodili do akcí a vždycky měli štěstí, ikdyž všichni okolo umírali. Oni věděli, že to nebude trvat navždy. Oni doufali, že vydrží do konce války, ale nikdo nevěděl, jak dlouho bude trvat. Vlastně věděli, že jednou to přijde a taky přišlo...Co k tomu víc napsat

Až na krev Až na krev William Styron

Mě to bavilo. A ta "omáčka" k tomu patřila. Kdyby to byl strohý popis války a nic okolo hrdinů atd. tak by ty pasáže o válce podle mě nevynikly. Ale to je můj názor

08.09.2019 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Bavilo :) Stále je to čtivé a fajn jako první díl

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Super :) Krásný,milý, smutný i dojemný. Kniha mě moc bavila a jsem ráda, že sem ji přečetla

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Příjemná a milá knížka plná klukovských dobrodružství. Některé pasáže mi přišli poněkud zdlouhavé, ale jinak fajn :)

20.06.2019 4 z 5