Šánka Online Šánka komentáře u knih

Dobrý život Dobrý život Martina Cole

A mně se to tentokrát líbilo, i když za ten konec jsem naštvaná. Jenže za všechno se platí i za dobrý život, ale někdy je to cena nejvyšší. Domovským prostředím autorčiných románů je opět londýnské podsvětí, prostředí drog, zločinců a bojů mezi gangy o moc, násilí.
Není to autorčina nejlepší kniha, ale nedám si pokoj a budu netrpělivě vyhlížet její další novinku.

26.05.2016 4 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Pěkný příběh, bavilo mě to. Po přededešlých autorčiných knihách, u kterých jsem se i zasmála, tentokrát to bylo čtení spíše na vážnější téma, jednání Sonjiných rodičů jsem vůbec nechápala, ale i tak příjemná oddechovka, která sice nejde do hloubky problému, ale čte se dobře.

31.03.2016 4 z 5

Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Než milenec na střeše… lepší manžel v hrsti Alena Jakoubková

Mě ta paní Jakoubková fakt baví. Další pohodovka, nenáročné čtení, od půlky vtipný příběh, u kterého jsem se zasmála, jak kamarádky opět pomáhají se sháněním ženicha. A ještě jsem v první části z klidu domova navštívila Benátky. No u mě dobrý :-).

09.03.2016 4 z 5

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

Naprosto bravurně napsaný psychothriller. Ve dvou časových linkách se odvíjí příběh týrané mladé ženy. Je to přes 400 stran mrazivého napětí, po kterém se mně bude špatně usínat. I když jsem na toto téma četla více knih, pocity oběti týrání a jejich následky jsou výborně popsány, až mě překvapilo, že je to autorčina prvotina.

03.02.2016 5 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Moc povedená veselo-smutná kniha o soužití a manželské krizi po pětadvaceti letech, k tomu navrch jeden puberťák ( to jsem se opravdu dost bavila, teď už jo !). Příběh, vyprávěný z mužova pohledu, je napsaný s citem a krásně popisuje a vystihuje dvě tak rozdílné bytosti, až jsem se divila, že to přišlo až po takové době. A i když bych si závěr přeci jen přála jiný, vlastně byl takový, jaký měl být, pokud někoho opravdu milujeme.
Určitě si ráda od tohoto autora ještě něco přečtu, líbilo se mně to.

23.11.2015 4 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Je to zvláštní kniha. Ne, že by se mně do ní nedařilo začíst, je v počátku dost akční a začíná rodinnou tragédií, ale spíš později jsem nevěděla, jak ji brát, kam mě zavede, než mě úplně chytla.
Jeden rok života univerzitního profesora po této tragédii, jak se popere s novou situací, a že by i zkušená matka měla dost, natož takový suchar !
Při čtení se určitě mockrát zasmějete, ale i zamyslíte nad životem, jestli je možné odpustit nejen druhým, ale i sami sobě.

15.08.2015 4 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Tak na předchozí dvě knihy to podle mě nemá, ale i tak je to příjemné čtení. Místy dojemné, místy humorné s potřebnou dávkou romantiky,......ale hóooodně rozvleklé.
Kupodivu mě bavila více ta první půlka knihy, kdy hlavní hrdinka se v té péči o dvě malé děti pěkně máchá, líbily se mně ty dojemné momenty s nimi, ale v druhé půlce, spíše romantické, se děj neskutečně táhl.
Ani nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, ale jinou autorčinu knihu, pokud vyjde, ještě zkusím, protože,.... prostě umí to i lépe.

30.12.2016 3 z 5

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

První díl se mně líbil moc, pokračování není vůbec špatné, přímo navazuje na předešlý děj. Je to takový pohádkový příběh pro dospělé.
Dobře napsané postavy včetně záporáka, sexu opravdu požehnaně a přeslazené, romantické......ano !!!. Jenže těch životních dramat je tam také dost. Mělo to vše, co by taková žánrová oddechovka měla mít, mně se jen dějově o trošku více líbil 1. díl.

12.12.2016 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Z knihy mám hodně rozporuplné pocity, dokonce jsem ji i párkrát odložila, že ji nedočtu, nepřidal ani styl psání, několik dějových linek plus vsuvky sezení u psychiatričky během jedné kapitoly, za to ta jedna odebraná *.
Ale....., nakonec jsem přečetla vyborný psychologický román. Anna mně nebyla vyloženě nesympatická, každý se může ocitnout v situaci, že ač má kolem sebe blízké lidi a není sám, může se cítit osamělý. Nechápala jsem její postoj k (ne)řešení celé situace a tu pasivitu, něco se svým životem udělat.
Není to jednoduche čtení, hodně jsem o knize přemýšlela, a je to smutné čtení.

03.10.2016 4 z 5

Posedlost Posedlost James Patterson

Je to můj oblíbený autor, ale tentokrát jsem zklamaná. Mně tam chybělo napětí a autorova pověstná důmyslná zápletka. Pachatelé jsou známí téměř od začátku, aspoň u jedné dějové linky, a u té druhé není těžké uhádnout. I když se kniha čte velmi dobře, za mě je to jeden ze slabších kousků J.P. Sérii mám ráda, ale v poslední době je to jak na houpačce. Tak někdy příště.

29.03.2016 3 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Hodně dobrá prvotina, chytlavá od prvních stránek, kterou jsem přečela na jeden zátah. Hlavní hrdinka Jill po devíti letech domácího násilí a týrání utíká se svými dětmi od manžela. Život jí ale připraví docela slušnou nálož dalších dramatických událostí, kde si musí sáhnout až na dno svých sil.
Obdivuji všechny ženy, které dokázaly v sobě najít sílu a postavit se osudu tak jako Jillian a zároveň se snažím pochopit, jak je možné nechat události zajít až tak daleko.

07.03.2016 4 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Náhodný výběr v knihovně, a po dlouhé době kniha od české autorky, která mě od začátku do konce bavila, mockrát rozesmála a uvedla do stavu naprosté pohody. Kniha o vztazích, lásce, ale především o tom, jak je důležité mít kolem sebe partu dobrých přátel na časy dobré i zlé. Hned bych si dala další od této autorky, výborný relax !

26.01.2016 5 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Milá, vtipná nadsázka ze života třicetileté Gerri, která i mně připomněla Bridget Jonesovou. Bavila, rozesmála, a ty dopisy neměly chybu, na pohodu dobrá volba. A víte, co mě napadlo, že by nebylo špatné, aspoň jednou za život udělat čistku a napsat od plic, co si myslíme, ale tu plánovanou sebevraždu bych vynechala :-).

12.12.2015 4 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Mám ráda detektivní příběhy této mé oblíbené autorky pro jejich čtivost a nápadité zápletky. Odpočinková četba bez spousty krve mě po celou dobu držela v příjemném napětí, a i když se mi kniha celkem líbila, Mary H.K. napsala spoustu lepších, a taky napínavějších knih.

14.10.2015 3 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Drsné, nechutné, sadistické. Moje první od této autorky a i když mám thrillery a detektivky moc ráda, přijde mi, že kvalita popisu nechuťáren je na úkor děje. Já si rozhodně musím dát od těch úchyláků chvilku pauzu.

16.07.2015 3 z 5

Dokonalá iluze Dokonalá iluze James Patterson

Nebylo to zlé, ale nebyl to ten úžasný Patterson, byl to takový příjemný oddechový thriller až na ten hororový závěr. Zloduch byl jasný, zápletka taky žádný převrat, dokonce jsem si i něco tipla, což se mně nestává, abych uhádla a ono to vyšlo.Takže buď jsem namlsaná z těch seveřanů nebo můj oblíbenec má horší období.

29.01.2015 3 z 5

Podezřelý č. 1 Podezřelý č. 1 James Patterson

Dobrý, odpočinkový a nekrvavý thriller se sympaťákem detektivem.
Patterson píše s úžasnou lehkostí a velmi čtivým vypravěčským stylem. Líbilo se mně, že se tentokrát řešilo více případů souběžně a děj měl plno zvratů. A závěr ?...., takový jaký je :-), aby se dalo navázat, já se budu těšit na další pokračování.

05.09.2016 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Taková příjemná, odpočinková četba. Příběh, ve kterém si může mnoho z nás něco svého najít, ukazuje na současné problémy s hledáním zaměstnání ve zralém věku, pocity osamělosti, když děti dospějí a opustí rodné hnízdo. A také o hledání další životní cesty, jež může být hodně náročná.
Asi bych dala 3*, jenže....... autorka je z Brna :-).

10.07.2016 4 z 5

Co by mé dcery měly vědět Co by mé dcery měly vědět Elizabeth Noble

Pěkná kniha, místy hodně dojemná, proto jsem její čtení pořád posouvala, i tak se mi moc líbila.
Příběh o síle rodiny, sesterských poutech a hlavně o vyrovnání se s těžkou životní ztrátou maminky, která prostřednictvím dopisů svým čtyřem dcerám i po své smrti dodává sílu a lásku do dalšího života. Ano, je tam smutek, ale i naděje.

08.04.2016 4 z 5

Pomsta přílivu Pomsta přílivu Elizabeth Haynes

Další, dobře napsaný thriller od této autorky. I když není tak adrenalinový jako její prvotina - Do nejtemnějšího kouta, čte se výborně, a kdo má rád nekrvavé napětí, měla by se mu kniha líbit. Překvapivé a dramatické vyústění celého příběhu je dostatečnou odměnou. Budu se těšit s čím autorka překvapí příště.

24.02.2016 4 z 5