Samira Samira komentáře u knih

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Román inspirovaný skutečnými událostmi a případy tehdejší doby a morálky, který je až děsivě reálný.
Popisný styl na počátku nemusí sedět každému, ale mně se postupné odhalování, využití zápisků a psychologické postřehy i postupná gradace ke knize hodili a nic bych neudělala jinak.
Závěr musím stejně jako Stephen King označit za strhující.
Knihu si umím představit ve filmové i divadelní podobě.
Výborné čtení!

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Chytrá, zvláštní a dosti ztřeštěná romantika, která zpříjemní jeden večer.
Ač se mi od autorky z románů pro dospělé líbila více Mafie žen, Nevinné lži řadím hned za ně. Za mne mohly být ještě trošku delší, závěr byl zbytečně zrychlený, ale celkově hodnotím kladně.
Karolína byla velkou individualitou, stejně jako její lásky.
Bavila jsem se, stojí za to!

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Sérii prostě díky skvostným obálkám nešlo odolat, první díl však přinesl mírné zklamání, neboť děje obsahoval skromně, topil se v pocitech hlavní hrdinky a hlavně samotná existence světa Tryllků je založena na opravdu děsivých základech. Nebýt výborného závěru, do druhého dílu bych se pravděpodobně nepustila a musím po dočtení říci, že by mne to mrzelo.
Pětihvězdičkové čtení to stále nebylo, podobně jako první díl obsahoval pasáže, ve kterých se toho moc nestalo, ale závěr.... Výborný!!!
Příští díl věřím bude úžasný, autorka doslova šetřila, skrývala a působila nenápadně a nakonec možná i ohromí, neboť pozadí celé zápletky může být opravdu hluboké.
Těším se, stojí za to!

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Ani závěr téhle výborné série nezklamal, rozhodně však překvapil, neboť jsem očekávala zcela jiný vývoj a rozulení.
Nerada bych cokoli prozradila a tak jen milou, propracovanou a především jinou sérii pochválím. Tohle propojení žánrů, které se mi u první novely Princ zdálo poněkud nešťastné, nakonec fungovalo úžasně.
Znát byla také autorova láska k příběhu a vypsanější styl.
Sérii vřele doporučuji!

27.08.2017 5 z 5

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Úžasný žánrový kousek! Již dlouho miluji styl autorky Susan Elizabeth Phillips a zoufale hledám autora, který by se jí projevem alespoň mírně přiblížil. První u nás vydaná kniha od Kristan Higgins mohla být pouhou náhodou, ale druhý díl série potvrzuje, že tahle autorka prostě umí.

Kdo si nestihl zamilovat rodinu Hollandových v díle minulém, stejně jako celé městečko, musí lásce propadnout při čtení Dokonalého páru.
Nejbáječnější na knize je právě styl a způsob vyprávění, nečekejte nic sladkého, postavy jsou reálné se všemi zápory i klady, nežijí ve vzduchoprázdnu, takže to není vyprávění o dvojici vytržené z kontextu.

Tento díl si mě získal ještě mnohem víc než první, možná to bylo ústřední dvojicí, možná tématem připomínající můj oblíbený film Zelená karta. V každém případě jsem nadšená a knihu jsem nečetla naposledy.
Upřímně doufám v další díly série i autorky samotné.

27.08.2017 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Nádhera, nádhera!!!
Dvojdílná série Pomsta a rozbřesk by mohla jako celek charakterizovat moji představu srdcového románu, kterému nic nechybí a který bych si vybrala mezi všemi.
První díl byl doslova snový a umně zakomponoval drsný, dobrodružný příběh velké lásky do specifického prostředí magie, pohádek a mocensko-politický intrik.
Druhý jde ještě dál, používá pro vyprávění ještě více postav, ukazuje více lásky, odvahy, temných povah a činů, překvapuje a nutí číst stranu za stranou.

Autorka ještě vylepšila už tak nesmírně poetický, barvitý sloh a vytvořila mnoho krásných obrazů, které jen tak nezapomenete a to vše s obdivuhodnou lehkostí.

V mojí knihovně bude mít série čestné místo a nejednou se k ní vrátím.

Opravdu doporučuji!

21.08.2017 5 z 5

Hudba meče Hudba meče Julie Garwood

Jako obvykle výborné. Příběh byl však v tomto případě velmi komplikovaný s množstvím politických a mocenských intrik a přemírou postav, takže první polovina, která je ale pro další pochopení stěžejní neplyne s obvyklou lehkostí. Naopak jsem si říkala jestli tato konkrétní kniha nebude u autorky, která je vždy skvělá výjimkou.
Druhá polovina a hlavně sama ústřední dvojice však vše vrací a po dočtení bych hned otevřela nějaký další autorčin kousek.
Stojí za to!

21.08.2017 4 z 5

Čtení mne bavilo od malička, ale svět Harryho Pottera ho poprvé posunul v téměř tajný, paralelní a naprosto fascinující druhý život. Nikdy na první otevření nezapomenu.
Fantastická zvířata byla proto obrovským darem, na který jsem se nesmírně těšila. Ve filmové formě fungují úžasně. Od příběhu, přes postavy, po samotný svět, který ač známý znovu nabízí mnoho nového a to jsme teprve na počátku.
Ve formě scénáře se četl výrazně hůře, než-li Prokleté dítě. Dlouho jsem si na formu zvykala a celou dobu mi bylo nesmírně líto, že nedržím klasickou prozaickou knihu. Příběh by si ji zasloužil a já bych si každičký detail vychutnala.
Tak uvidíme, co pro nás autorka ještě připraví.
Jinak samozřejmě stojí za to!

18.08.2017 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Kerstin Gier mne učarovala svou fantasy tvorbou a bude vždy patřit mezi mé absolutní favority. Její próza pro dospělé mi až doposud tak výjimečná nepřišla. Jak se říká výjimka potvrzuje pravidlo a tou je Mafie matek.
Knihu je potřeba nevzdat, přece jen hlavní hrdinka na počátku moc sympatií nevzbuzuje, ale rohožka babi Vilmy bude asi opravdu mít kouzelnou moc a jakmile ji překročíte, lapí vás a nepustí.
Kniha nejen pro všechny normální, ale dobré matky, plná humoru a barevných postav.
Někdy cítíte za postavami autorovo úsilí a přesto nejsou tak úplně skutečné, tyhle byly :).
Ano hrdince vše doslova padá k nohám a ona skoro nemusí nic dělat a také konec by si zasloužil větší propracovanost a nějaký epilog, ale i tak knihu jen a jen chválím, dlouho jsem se tak nenasmála a určitě jsem ji nečetla naposledy.

18.08.2017 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

V tomto poklidném kousku jsem klasickou místy dost drsnou Lindu Howard hledala hodně obtížně. Neříkám, že tahle romance s detektivní zápletkou neudělá radost, ale čekejte od ní spíše román o postupném sbližování jedné na první pohled nesourodé dvojice, popisy bláznivých životů obyvatel jednoho maloměsta a především vyprávění o jedné fence. Ta mi na počátku nepřišla tak okouzlující, jak byla popisována, spíše hodně manipulativní, ale měla i pěkné chvilky.
I akce se dočkáme, ale opravdu skromně.
Za mne 3,5.

17.08.2017 4 z 5

Krev Krev Brian Azzarello

Tenhle jiný pohled na známou postavu mne hodně zajímal a jsem po dočtení spojená, i když jsem doufala ještě v něco víc.
Jednoduchost a přímočarost, tak bych popsala kresbu i text. Nic skrytého nebo navíc. Spíše úderný, ale zajímavý nový směr zaměřený na mýty a uvidíme na co dalšího, přece jen první díl slouží opravdu pouze jako představení a rozjezd.
Místy bylo nedotažené a mírně chaotické, ale i tak udělalo radost.
Jsem zvědavá, kam se série posune!

17.08.2017 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Ač jsem se těšila, musím po přečtení knihu označit za obrovské, obrovské překvapení.
Vím, že jde pouze o rozjezdový díl, přesto však přinesl mnoho zvratů a děje, který by se s přehledem vešel do delší knihy.
Inspirace dílem Romeo a Julie je patrná, avšak ne doslovná a právě vlastní pravidla, knihu dělají tak zábavnou. Stejně jako druhá inspirace v mafiánském Kmotrovi.
Svěží, místy lehce drsné, vtipné, napínavé, nejednoznačné a přesto žánrové.
Výborné, doporučuji!!!

13.08.2017 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Výborný a tématem nevšední dobrodružný kousek. Přesně takový jsem dlouho hledala a opravdu si ho užila.
Ač má hrdinka příběhu zvláštní nadpřirozenou schopnost, celý příběh reálným způsobem mapuje místy hodně drsnou cestu za nadějí, sny i vidinou bohatství.
Ocenila jsem počáteční seznam všech postav, neboť tohle není osamělá cesta a my se seznámíme z mnoha svéráznými charaktery a všechny i ty nejmenší budou skvěle vykresleny.
Hlavní hrdinka však přesto v tomto postupně gradujícím příběhu doslova září. V druhé polovině se téměř bojíte a zároveň se těšíte, co přinese další den.
Nečekejte klasické zápletky a nechte se trošku spálit úmorným vedrem a prachem při cestě za zlatem.
Stojí jednoznačně za to, ač jde teprve o počátek příběhu, který věřím bude mnohem větší a ještě lepší.
Moc se těším a jen a jen doporučuji!

13.08.2017 5 z 5

Zámky Zámky Julie Garwood

Čtvrtý velmi milý díl z téhle povedené série vnímám především jako bonus a příležitost ještě naposledy nahlédnout do životů všech mých oblíbenců a zároveň se dozvědět, jak to dopadlo s Colinem.
Kniha tentokrát obsahovala spoustu nesrovnalostí a s předcházejícími díly srovnání nesnese, i tak ale zpříjemnila dva večery a vykouzlila úsměv.

08.08.2017 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Velmi originální a dobře napsaný kousek, který umně pracuje s více žánry a nemá jen jednu jedinou vrstvu.
Tato neznámá pravděpodobně budoucnost je pořádně temná a nic a nikdo není takové, jak se zdá na první pohled. Ač dle anotace má jít o převyprávění Romea a Julie, jedinou inspirací je ústřední dvojice pocházející z nepřátelských stran.
Velmi mne oslovil způsob vyprávění, autorka se jako mnozí jiní nezdržuje popisem světa hned v úvodu, ale postupně nám ho nenápadně odhaluje spolu s dějem a vlastně i charaktery hlavní dvojice, neboť se ve vyprávění příběhu střídají.
Lásky se možná také dočkáme, ale skoro bych řekla až někdy příště, neboť tato velmi sympatická dvojice je dosti svérázná a na romantiku při boji o život nezbývá čas.
V tomhle městě bych nechtěla žít ani za nic, ale už se nemohu dočkat, až ho díky hrdinům zase navštívím, protože Monstra z Verity zdaleka neřekla poslední slovo.

05.08.2017 5 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Autorčiny knihy mne baví a oslovují již delší čas. První kniha série Jedna noc mne doslova nadchla. Končila infarktově a já se pokračování nemohla dočkat.
První díl, jak už bývá u autorky zvykem, byl spíše intimní s důrazem na ústřední dvojici.
Druhý se nese v akčním místy psychotickém duchu. Miller o své temné minulosti opravdu nelhal a čtenář prostřednictvím hrdinky padá spolu s ním.
Knihu jsem si opravdu užila, pravda ubrala bych na nějaké z mnoha rvaček, ale i tak se velmi těším na třetí a pravděpodobně nejlepší díl.
Povedené žánrové čtení, které je námětem nevšední a o to lepší!

05.08.2017 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Nejen v mých očích naprosto výjimečné čtení, které je svým tématem i zpracováním v žánru ojedinělé a velmi originální. Přesto to dlouho vypadalo, že se v češtině závěrečného dílu nedočkáme. Mnozí se jistě pustili do angličtiny, ale nejde o žádné jednoduché čtení, tohle je angličtina pro pokročilé. Naštěstí bude dlouhé čekání odměněno a za několik dní už snad budu třetí závěrečný díl držet v ruce.
Druhý díl neztratil nic ze své kvality. Naopak s každou stranou rostl a jako obvykle překvapil obrovským rozsahem a také přesahem vyprávění.
To bylo tentokrát vyprávěno z mnoha pohledů a to velmi umně.
Celkově ač knihu vynáším k hvězdným výšinám, nebude pro každého. Nevšední pohled na vleklou válku, druhové konflikty, sugestivní způsob vyprávění a naturalismus tématu nemusí sedět slabším povahám.
Věkově bych ji však jinak neomezila, i samotní hrdinové vlastně nejsou žádní mladíci.
Nemohu se dočkat závěru.

28.07.2017 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Skvělý druhý díl přišel a byl tak rychle přečten, že kdyby nezanechal očekávané silné dojmy, skoro bych si řekla, jestli se mi to čtení jen nezdálo.
Nezdálo, ikdyž pohádku silně připomíná a kritici série mohou děj místy přirovnat i k telenovele. Ale tak daleko bych nezacházela, naopak sami hrdinové si ze svých osudů dělají legraci a jako obvykle u autorky si na nic nehrají.
Děj začíná tam, kde předchozí kniha skončila, jen nás tentokrát provází Reed, ne však celou knihu.
Jiskření, vtip a gradující děj mne natolik pohltil a mnohokrát překvapil, že jsem se ani nevím jak,
dostala k infarktovému finále.
A teď už jen čekat. Naštěstí to vypadá velmi dobře a snad už v září budeme držet pokračování a v budoucnu možná i další knihy série o jednotlivých bratrech, moc bych si je přála.

28.07.2017 5 z 5

Strážný anděl Strážný anděl Julie Garwood

Historické, chytré a velmi vtipné oddechovky od Julie vždy pobaví. Série Královští vyzvědači se povedla opravdu hodně, přesto musím říci, že první a hlavně třetí díl série je výrazně lepší.
Mezi hlavní dvojicí to jako obvykle neskutečně jiskří a každá jejich výměna baví, stejně jako vedlejší postavy série. I zápletka není špatná, ale přece jen tentokrát výrazně méně uvěřitelná.
V závěru příjemná kniha, lehce ztrácela dech, ale i tak to bylo skvělé čtení!

28.07.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Mohly by to být povídky, které jsou jen jakýmsi komerčním doplněním, musel by je však na svět přivést někdo jiný. Sarah si jako obvykle dala záležet na každé straně a tyto na sebe dějově navazující povídky fungují úžasně a ještě lépe se čtou.
Nacházíme v nich úplně jinou Celaenu, než na jakou jsme zvyklí ze série klasické, tou se nejprve po všech událostech musela stát.
Zde je místy nesnesitelně nedospělá, mladá ve všech činech a lidsky nedokonalá, přesto neodolatelná, stejně jako její Sam.
Nejvíce mne okouzlily její dobrodružné výpravy, hrdinka je zde stejně odvážná, ale nemá dostatek zkušeností, takže ve všech případech víte, kdo ji zase přelstí, ale nic netrvá věčně.
Kniha hodně proniká do hrdinčina charakteru a obsahuje pár výborných nenápadných bonusů a jiných pohledů na některé věci.
Rozhodně je plnohodnotnou knihou ze světa Skleněného trůnu.
Natolik namlsala, že se mi po ní bude na další díl čekat ještě obtížněji.

24.07.2017 5 z 5