Krev

Wonder Woman je osamělá. Žije na pomezí světů. Královna Amazonek ji vychovala jako vlastní, ale princezna a bojovnice Diana mezi své krajanky nezapadá. Všechny znají legendu, podle níž byla stvořena z hlíny, aby bezdětná královna konečně získala vytouženou dceru – a proto se k ní chovají jako k někomu cizímu. I když ve světě ze všech svých superhrdinských sil bojuje za spravedlnost, doma zůstává vyvržencem. Daleko od amazonského Rajského ostrova hrají olympští bohové své vlastní temné hry. Marnotratný syn Apollón hodlá uchvátit uprázdněný trůn svého otce Dia a v nebezpečí se octnou nejen jiná mstivá božstva, ale i nevinní lidé. A co se nachází v samém jádru toho konfliktu? Wonder Woman a tajemství, které otřese celým jejím světem. Brzy se dozví pravdu o svém původu… a pak poteče krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268201/wonder-woman-1-krev-dkM-268201.jpg 460

Wonder Woman 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, BB art

Blood, 2013

Kniha Krev

Kate18

Diana se zaplete do ochrany mladé slečny, která je těhotná s nevhodným mužem nebo lépe řečeno se špatným bohem. Svedl ji sám Zeus a jeho žena Héra teď touží po pomstě. Diana se díky tomu setká s několika dalšími bohy a zvláštními osobnostmi.

mirec88
02.10.2020

Komiks, ktorý ma veľmi milo prekvapil, môj obľúbený Brian Azzarello sa tu pekne vyšvihol a skvelo mi predstavil úžasnú postavu, kde skôr ako o superhrdinskú akciu ide o bájnú mytológiu. A práve to a jej zasadenie do súčasného sveta sa mi páčilo najviac. Super a spolu s druhým dielom sú to pecky.

ladyKristyn
27.07.2019

První díl , moc jsem se na to těšila a vůbec nejsem zklamaná.

jarynek
22.12.2018

Obálka mne moc nezaujala (kresba samotného komiksu je mnohem lepší) plus jsem měl očekávání tradičního superhrdinského příběhu, tak jsem WW dlouho odkládal. Přitom je to celkem dobré akční čtivo se zajímavým nápadem začlenění starořeckého božstva, jejichž nápadité a osobité vyobrazení mne opravdu bavilo. Dobrý rozjezd nové série.

trudoš
28.10.2017

Přiznávám hned z kraje, že jsem se toho bál. A ne kvůli nějaké genderové předpojatosti - prostě jsem tuhle postavu nikdy neměl rád, podobně jako Supermana. Přičemž jméno Briana Azzarella stejnou měrou zaujalo, jako znejistělo.
Kupodivu to ovšem zdaleka není tak hrozné, jak to možná vypadá. Ostřílený kriminální scenárista upustil od významných pomrkávání či nepochopitelných point, a čtenáři naservíroval jednoduchou akční podívanou říznutou řeckou mytologií. Výsledek má takřka Careyovský až Gaimanovský nádech, přitom Azzarello rozhodně nikoho nekopíruje, ani neparazituje. Navíc zůstává správně temný a chlapácký, což je příjemné překvapení v rámci ženských hrdinek. Stylizace mytologických postav a jejich transformace do současnosti, stejně jako nenápadné fórky v dialozích, jsou pak vysloveně šlehačkou na dortu. Pouze se mi tohle nové univerzum těžko montovalo na to představené v Lize spravedlnosti (New 52), ale za tím vidím spíš vlastní neznalost daných řad, než autorskou nerozvážnost.

LordSnape
19.08.2017

Na jednu stranu jsem si užíval křivky a zásady Wonder Woman, na druhé straně jsem čekal přeci jen o něco víc. Jak už tady někdo naznačil. Je to přeci jen mainstream, ale je to pořád přeci jen dobrý komiks. Má to šťávu a sympatickou hrdinku. Filosofii prostě musíme hledat jinde. Podobně jako Deadpool je Wonder Woman čistá zábava i když každý hrdina těží z něčeho jiného.

Samira
17.08.2017

Tenhle jiný pohled na známou postavu mne hodně zajímal a jsem po dočtení spojená, i když jsem doufala ještě v něco víc.
Jednoduchost a přímočarost, tak bych popsala kresbu i text. Nic skrytého nebo navíc. Spíše úderný, ale zajímavý nový směr zaměřený na mýty a uvidíme na co dalšího, přece jen první díl slouží opravdu pouze jako představení a rozjezd.
Místy bylo nedotažené a mírně chaotické, ale i tak udělalo radost.
Jsem zvědavá, kam se série posune!

MrBaboon
12.08.2017

KE KONCI KOMENTÁŘE OČEKÁVEJTE SPOILERY!
Příběh jede tak rychle a věci se dějí tak unáhleně, že to ani nestíhám pořádně zpracovávat. Místy je zbytečné mluvení mezi Dianou a ostatními (převážně Zolou). Nicméně mě ale zajímá, jak to nakonec celé dopadne, jak se vyřeší spory, jestli je Zeus skutečně mrtev a kdo nakonec usedne na trůn.