Samira Samira komentáře u knih

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Zápletka prvního dílu byla trošku krkolomná, ale druhý díl neměl žádnou chybu. Zápletka skvělá, velice napínavé a dobré čtení. Mercedes si mě získala a je tam i něco navíc, něco nad rámec jednotlivého dílu, co žene ke čtení dalších dílů.

16.03.2014 5 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Když jsem zjistila, že hlavní postavou bude Matyáš upřímně jsem se zděsila, protože mi nijak nechyběl a klidně si mohl zůstat, kde byl. Musela jsem se do toho donutit, ale jsem ráda, že jsem to udělala, protože tenhle díl se mi nakonec moc líbil. Matyáš byl nakonec překvapivě dobrá postava, Mels se mi taky líbila. Nevím, co se změnilo, ale poprvé se opravdu těším na další díl. Síly jsou vyrovnané, bude to ještě zajímavé. Jen by tam mohl být můj oblíbenec Lassiter, snad se ho dočkáme, když už tam o něm byla zmínka.

15.03.2014 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

S knížky jsem byla nadšená, moc se mi líbil námět. Tajemství hlavní hrdinky byla pikantní. Hrdinka mi byla opravdu moc sympatická a po té co jí udělal, mi jí bylo upřímně líto. Ani hlavního hrdinu nezavrhuji, tvořili pěknou dvojici. Knížka mi sedla, bylo mi s ní příjemně a myslela jsem na ni dlouho potom. Hodnoceno s odstupem, moje nejoblíbenější kniha od autorky, čtu ji vždy na zlepšení nálady:)! Doporučuji!

13.03.2014 5 z 5

Závist Závist J. R. Ward (p)

Zatím musím říct, že se mi stále nejvíc líbil první díl, jedním z důvodů je i fakt, že všechno bylo nové. Zatím všechny tři knížky měly podobnou strukturu, což třeba Bratrstvo má taky, ale příběh se neustále vyvíjí a dozvídáme se něco nového, tady tolik ne. Taky se přiznám, že jsem zatím nepřišla na chut Nigelovi. DelVecchio se mi líbil, jeho postava byla opravdu zajímavá, za to Sophii jsem po té, co hned uvěřila, že je vrah mohla jen těžko věřit, že ho tak děsně miluje, zvlášt když všechno probíhalo tak rychle. Musím, ale pochválit závěrečnou akci, Devina jako obvykle nezklamala a Jim se mi také líbí čím dál víc.

12.03.2014 4 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Jak série dopadne a koho si nakonec Sookie vybere jsem už tušila několik dílů, i když to chápu, tak stejně nemůžu skrýt mírné zklamání. Knížka není špatná, ale pokud člověk čeká dramatický závěr, tak bude zklamaný. Byl to spíš poklidný díl. Něco tomu chybělo, hlavně Eric. Ale jinak celkově sérii moc chválím jako celek.

10.03.2014 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Jsem nadšená, opravdu skvělá knížka. Všeobecně mám slabost pro knížky z mužova pohledu, tady to byl navíc Travisův pohled:). Líbilo se mi, že to působilo věrohodně chlapsky, některých detailů si nevšímal, jiné mu přišly důležité. Knížka se mi líbila jako celek, nevadilo mi ani, že tam nebyly celé rozhovory, bylo to díky tomu svižnější. Ale bez dobré znalosti první knihy by v tom člověk trošku tápal. Jsem ráda, že zde byla popsáná Abby, což mi výrazně chybělo v prvním díle. A taky, že tam bylo zákulisí, hlavně Shep se mi líbil. A samozřejmě musím vyzdvihnout konec, několik scén po svatbě a epilog.
Krásné:), doporučuji!

09.03.2014 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Velice dobrý začátek série. Vyústění zápletky bylo sice trošku krkolomnější, ale hlavní postava i postavy vedlejší si mě získaly. Líbil se mi i způsob psaní. Jsem zvědavá na další díly.

07.03.2014 4 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Celkově se mi díl moc líbil. Hodně Erica, ale hlavně poměrně děsivé víly, které byly překvapivě skvělé záporné postavy, kniha byla hodně napínavá.

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Díl se mi moc líbil, ikdyž hlavní zápletka nebyla z těch nejlepších v sérii. Vše však vynahradí vývoj v ději celkovém. Mám v knize své oblíbené pasáže :).

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Mě se tenhle díl líbil, sice tam skoro nebyl Eric, což mi vždycky dost vadí, ale tady ne. Quinn to vynahradil. Líbila se mi rekonstrukce vraždy a závěrečný ples a akce kolem něj.

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Tenhle díl mi přece jen přišel trošku slabší, závěr, ale musím pochválit, ten se mi líbil.

05.03.2014 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Polibek pro Annu se mi hrozně líbil, i když věkem nespadám do dívčích románů. U té knížky to vůbec nevadilo. Doufala jsem, že druhý díl bude z vysokoškolského prostředí, ale spíš se věk ještě snížil. Knížka je moc pěkná, postavy jsou zajímavé. Měla jsem radost, že se tam objevovala Anna a Etienne, ale prostě to pro mě už nebylo. Třetí díl by, ale mohl být spíše podobný tomu prvnímu.

05.03.2014 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Úžasná knížka, byla jsem nadšená. Líbilo se mi, jak se kniha postupně měnila a nepřestávala překvapovat. Postavy i děj perfektní, určitě se k ní ještě vrátím a moc se těším na další díl. Jen jedna výtka prakticky žádný vnější popis postav, tedy hlavně Paige, to my na knihách vadí obecně. Doporučuji, je jiná, než ostatní žánrové knihy, v dobrém slova smyslu, překvapí a nadchne!

03.03.2014 5 z 5

Chtíč Chtíč J. R. Ward (p)

Přiznám se, že se mi celkově líbil víc první díl. První polovina je skvělá, pak jsem měla menší krizi, hlavně tedy kvůli té super tajné organizaci a popisu její činnosti a členů. Nevím já tedy nerozumím takovým organizacím, ale přece jen by to učitě bylo podstatně složitější, než tady bylo popsáno. Devině připisuji body, za její velmi originální plán, na Jima se těším v dalším díle. Isaac a Grier byli dobrá hlavní dvojice. Význam chtíče v tomto díle nějak zapadl.

01.03.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Původně jsem si myslela, že na tuhle knížku budu moc stará, ale musím říct, že ač je to kniha ze středoškolského prostředí, získala si mě hned v půlce první strany. Je velice dobře psaná. Postavy si hned oblíbíte, ale to není to hlavní, hloupě se to popisuje, ale cítila jsem se s ní dobře. Krásně se četla. Autorka píše velice specificky, obdivovala jsem slovní obraty a způsob, jak píše. Povýšila jednoduché téma na něco lepšího. Chválím postavy, hlavní i vedlejší i vývoj děje, jen musím říct, že ke konci bylo k nepochopení, že to již nevyřešili dřív. To mi trošku vadilo.
Jinak stojí opravdu za to, doporučuji!

28.02.2014 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Překvapivě pěkná knížka. Začátek je poměrně drsný a člověk nechápe, co by na něm po tom, co jí udělal mohla vidět, ale pěkně se to rozvine a závěr je opravdu skvělý. Dobrá detektivní zápletka, ikdyž tedy od začátku je jasné, kdo je vrah. Faith si mě nemohla nezískat, Grayovi to trvalo, ale nakonec se mi obě hlavní postavy moc líbily. I vedlejší děj je zajímavý, ikdyž přiznávám, že s hlavním se srovnat nemůže.

27.02.2014 5 z 5

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Skvělé doplnění série, plné nepostradatelných informací, které byly v sérii vynechané. No a samozřejmě povídka s Drákulou a Ericem je senzační:). Ale klidně jich mohla ještě pár přidat.

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Vzhledem k faktu, že je v této knížce tolik Erica nemůže to být jinak a je to jeden z mých nejoblíbenějších, navíc je hodně vtipný. Příběh se mi celkově líbí, ikdyž děj třeba není tak akční jako nějaké pozdější díly.

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

Tenhle díl se mě už úplně vtáhnul, je tam víc Erica, bez kterého to prostě nejde a knižní Sookie je skvělá. Je tady taky podstatně víc žhavých scén a méně Billa, což mi vůbec nevadí.

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

Knížka se mi moc líbila, ale musím přiznat, že se mi víc líbilo zpracování tohoto dílu v seríálu, ikdyž je pravda, že jen některé části. Chybí mi Godric. Ale Menáda byla v knize tisíckrát lepší. Dále kvituji, že v knize není Tara hlavní postava a skoro tam není, za to jsem opravdu vděčná. Absence Lafayta mě také těší.

25.02.2014 4 z 5