Samery Samery komentáře u knih

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Je to zajímavý pohled na člověka, který na svět pohlížel trochu jinak, než je obvyklé. Co mě mrzelo nejvíce, byl trochu chaos v časové posloupnosti. Také i popis samotného Steva Irwina. Nepůsobí v knize lidsky... spíš až moc jako bůh. Chyběla mi tam nějaká reálnost jeho osoby. Jako malá jsem ho obdivovala a doufala jsem, že se o něm dozvím něco víc, ale ke konci jsem měla dost rozporuplné pocity. Nicméně chápu, že popsat Steva Irwina jako skutečného člověka s dobrými vlastnostmi, ale také chybami, bylo asi v danou chvíli pro jeho ženu nemyslitelné. Kniha je zkrátka napsána tak, jak si ona přála, aby si lidé Steva pamatovali. Jako dokonalého, nezdolného a neuvěřitelného přírodovědce.

01.11.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Krásné dílo platné na dobu, kdy bylo vydané. Přesto musím říci, že když jsem doučovala literaturu, donutilo mě se to podívat na dílo jiným pohledem a dokážu pochopit odpor k této knize a připomněla si, proč jsem si Máj jako povinnou četbu k maturitě nevybrala. Jsou díla, která se dají ocenit pouze v době, kdy na to má člověk chuť nebo náladu. Máj je přesně takové dílo. Máj je a bude jedna z mála knih, kterou jsem četla několikrát s odlišnými pocity a dojmy a dodnes se nedokáži rozhodnout, zda se mě osobně líbí nebo ne.

14.04.2019 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Ač se nejedná o můj oblíbený žánr, musím přiznat, že mě kniha zaujala. Nejprve mě mile potěšilo, že se v knize nejedná o upíry, vlkodlaky nebo elfy. To bylo první, co mě potěšilo. Děj je plynulý, není potíž se v něm orientovat, ale napětí v knize nebylo takové, aby mi vyráželo dech. Přesto jsem na konec zvědavá natolik, že se možná donutím přečíst všechny díly.

14.04.2019 4 z 5

Nebýt výzvy, asi bych tuto knihu vzdala. Jediné, co musím ocenit, jsou fotografie, na kterých autor zřejmě stavěl své dílo. Přesto je to asi jediné, co mohu ocenit. Kniha se mi sice četla dobře a nijak jsem se v ději nezamotávala nebo neztrácela, ale myšlenku příběhu jsem nepochopila. Není vysvětlena smyčka, nebo já jsem vysvětlení nepochopila, není vysvětleno, proč všichni jsou děti, až na slečnu Peregrinovou... a tak bych mohla pokračovat dál. Děj by možná měl potenciál, kdyby byl příběh více vysvětlený a zvraty byly trochu více zajímavé (do knihy jsem se asi v tom největším napětí neponořila). Nevím, zda se vysvětlení neobjeví v dalších dílech, ale jelikož jsem knihu spíše četla ze setrvačnosti s touhou pochopit, proč jsou tam věci takové, jaké jsou, do dalšího díla se pouštět nebudu.

14.04.2019 2 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Fantasy obecně mám velmi ráda a tento příběh se mi líbil. Ovšem v porovnání s autory, které preferuji, jde o průměr. Děj se mi četl dobře a rychle, i když mi vadili reakce postav a jejich jednání. Ani jejich rozmluvy na mě moc velký dojem nedělali. Chápu ovšem, že je kniha psaná spíše pro jinou věkovou kategorii, do které nespadám. Nejsem si ani jistá, zda by mě charaktery postav, v začátku než se děj rozjel, neodradily, kdyby nebylo výzvy.

14.04.2019 3 z 5

Kniha mě zklamala. Velké odchýlení od původní série. Snape naprosto mimo svůj charakter, Ron na nakopnutí, postavy mi přišli naivní až místy hloupé. Možná na prknech divadla v podání herců má příběh svou váhu, ale jako kniha mě zklamal. I když nápad a kostru příběhu musím ocenit.

31.03.2019 1 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Kniha byla velmi zajímavá. Příběhy začínajícího lékaře mě bavily. Některé příběhy na mě působily přehnaně, některé postavy mě až rozčilovaly. Kniha je však dobře napsaná a díky tomu se mi četla rychle.

31.03.2019 5 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Knihu jsem přečetla jako nic. Postavy celkem zajímavé, i když mi přijde, že nejvíc autorka pracuje na hlavních postavách, ne tak na vedlejších. Nejvíce mě zaujal Levet, jeho hlášky byly na knize nejlepší.

09.01.2019 4 z 5

Král bez srdce Král bez srdce Barbara Cartland

Příběh se čte rychle. V podstatě stačí jen prolétnout očima. Děj je plochý, nijaký a předvídatelný. Žádné drama, zvrat... ideální po náročném dni, kdy je třeba zcela vypnout.

05.01.2019 2 z 5

Závod lásky Závod lásky Barbara Cartland

Velmi krátký, jednoduchý děj. Chyběla mi jakákoli zápletka či nějaké drama. Nemyslím, že bych si tuhle knihu chtěla někdy znovu přečíst.

03.01.2019 1 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Je to čtivá a zajímavá kniha... nicméně mám dojem, že autorovi chybí představivost. Žádná velká originalita. Jen upravený jiný příběh od Doyla, pouze nová generace. Trochu mě mrzí, že Holmes se s dcerou nikdy nesetkají. Tato stránka mi tam trošku chyběla. Do poslední chvíle jsem doufala, že se ti dva v minulosti setkali a bude tam malá vsuvka o tomto shledání. Jistě by setkání těch dvou mohlo být zajímavé. Co mi ovšem vadilo, byl pohled na tehdejší dobu - kniha byla v tomto bodě hodně naivní. V podstatě nikdy nenarazili na problém, i když vyšetřovatelem byla žena. Od tohoto nápadu jsem čekala víc.

26.12.2018 3 z 5

Egypt, Řecko, Galie Egypt, Řecko, Galie Alain Quesnel

Kniha, kterou jsem četla jako malá a stále jsem z ní nadšená. Krásné ilustrace, dobře napsané... sice jsou mýty velmi zjednodušené a rozhodně z nich nelze zcela pochopit jednotlivé mytologie, ani formát knihy není nejpohodlnější, ale svůj účel kniha splní.

23.12.2018 5 z 5

Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Jídlo a pití v pravěku a ve středověku Magdalena Beranová

Velmi mě tato kniha zaujala. Nejvíce mě asi překvapil pravěk. Kniha určitě stojí za přečtení. Určitě bych si nějaké to jídlo vyzkoušela...

19.12.2018 5 z 5

Mořské příšery Mořské příšery Richard Ellis

Kniha mě moc nezaujala. Někdy mi až přišlo, že množstvím argumentů se autor snaží přesvědčit sám sebe, že tito tvorové existují. Nicméně je to jediná výtka, jakou bych ke knize měla. Kdybych měla větší klid a pohodu ve svém okolí, asi bych ji ocenila více.

03.12.2018 3 z 5

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

Zajímavé povídání o knihách a knihovnách. Do té doby jsem netušila, z kolika úhlů lze na knihovnu pohlížet. Určitě doporučuji každému, kdo má rád knihy a historii.

03.12.2018 4 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Ono se toho moc o tomto díle říci nedá. Silné, nesmazatelné a myslím, že každý si z toho odnese něco podstatného. Jedno z mála děl, kde se poukazuje na události, které všichni přehlíží. 2. světová se, bohužel, ve škole pojímá celosvětově, ale nikdo už neřekne, že Němci nás tu vlastně trápili. Jak válku vnímalo civilní obyvatelstvo. Mluví se o transferech židů, ale že měla okupace dopad na každého občana je věc, o které se mlčí. Škoda jen, že i když podstatné dílo, poměrně krátké a nerozvinuté. Některé povídky hůře čtivé. Myslím, že moje generace pocit z této hrůzy moc velký nemá (i přes to, že mezi námi stále jsou pamětníci, co tohle všechno připomínají), moje děti již na tento konflikt budou pohlížet jen jako na další stranu v dějepise. Toto dílo mohlo být tím, co tuto hrůzu uchová, ale nemyslím si, že se to stane. Na to jsou ty vjemy moc krátké a pro neznalé možná i neuchopitelné.

24.09.2018 5 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

První kniha od ní mě doslova upoutala a přečetla jsem jí na první dobrou, ale postupem času mě její tituly spíše nudí. Popisové scény jsou mnohdy moc dlouhé. Kapitoly trhají otravně děj a napínavý závěr je až moc rozvleklý. Myslím, že jsou lepší autoři, než Erskine. Ale abych jen nehanila, kniha je celkem zajímavá, historické vsuvky a popisy minulosti jsou velmi zajímavé. Jen ta současnost mě jednoduše nenadchla, její knihy se zkrátka až moc opakují.

14.09.2018 2 z 5

Nejtemnější polibek Nejtemnější polibek Keri Arthur

Tuhle sérii mám moc ráda. Příběh má spád, postavy mají klady i negativa, což se mi moc líbí. Vytváří to dojem reálných postav. Strach i nejistota Riley je mi velmi sympatická a nemohu se tedy dočkat dalších knih v sérii.

14.09.2018 5 z 5

Židovské památky Brna Židovské památky Brna Jaroslav Klenovský

Doufala jsem v lepší popis historie jednotlivých památek. Vyjmenování významných židů pohřbených na židovském hřbitově mi přišel nadbytečný. Ale i tak to bylo zajímavé a poučné čtení.

26.07.2018 3 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Velmi jsem se bavila. Hlášky hlavní postavy i její přístup mě v těžké době nesmírně pobavil a po dlouhé době jsem mohla pořádně odpočinout a tahle kniha byla k tomu velmi dobrá volba. Děj plyne rychle, přirozeně a čtení mě naprosto pohltilo. Tak hurá na další díl ;).

25.04.2018 5 z 5