Samaret Samaret komentáře u knih

Mr. Popularity Mr. Popularity Nicholas Adams (p)

Odpočinkové, lehce schizofrenní a nijak zvlášť zajímavé, ale mozek se o toho nemusí namáhat.

30.07.2017 2 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Pokud bych měla srovnat se Zmizelou, je tohle kniha o něco čtivější, stejně překvapivá, ale rozhodně více emotivní. Dokázala jsem si postavy - především Amelii - oblíbit natolik, že jsem deset stránek před koncem pobrekávala a poslední tři stránky jsem probulela kompletně. A to jsem - co si pamatuji - brečela všeho všudy u tří knížek.
Krásná a velmi poutavá kniha, kterou bych doporučila snad každému.
Bravo.

21.03.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Občas mi některé pasáže přišly až zbytečně zdlouhavé a nebyl zde takový spád. Pro mě celkem zívačka.

20.02.2016 2 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

kniha se mi trefila do stylu psaní, který se mi velmi dobře čte a příběh byl také zajímavý, ale je na té knize něco, co mně nedokázalo přenést přes třetí hvězdu.
za mě průměr

29.12.2015 3 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

lepší než Johny a duchové ale horší než Otec prasátek. Ale bavila jsem se :D

28.12.2015 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

skvělé... Je tonaprosto poutavý krimiromán a dokonbale mě vtáhl. Moc jsem si ho užila, jen mě trochu zklamal konec

13.10.2015 4 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Další díl ze série opět uspěl při těžkých zkouškách. Výborně napsané a Hugh byla skvělá nová postava. Doufám, že se objeví i dále.

05.08.2015 5 z 5

Tajemství lovce duchů Tajemství lovce duchů Joseph Delaney

Něco mi tam chybělo, ale bylo spíš oddychové čtení

19.04.2015 3 z 5

Ovčákova dcera Ovčákova dcera Elizabeth Moon

Po dlouhé řadě zklamání jsem myslela, že už snad ani nic lepšího nepříjde. PŘIŠLO! Přišlo a praštilo mě to za mé předsudky vůči Ovčákově dceři přímo do obličeje.
Musím složit autorce obrovskou poklonu a odbiv. Něco tak skvělého se v dnešní literatuře už moc neobjeví. Vše je to samý brak a historky o ničem, ale tohle je hotový klenot. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nikdy jsem nečetla nic tak... ani nevím, jak to napsat. Paks byla skvělá a sympatická postava - stejně jako ostatní postavy - a příběh silný. Dostalo se mi to pod kůži a rozhodně mám v plánu další dva díly.

04.04.2015 5 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Tak k téhle knize se už nevrátím. Občas to dělám u knih, které se mi líbí, ale tady to fakt nepůjde.
V životě jsem se u žádné knihy tak nenudila, jako u téhle. Hlavní hrdivoné mi byli naprosto nesympatičí. Nedokázala jsem si k nim vyvěstovat žádný kladný vztah, ať už by stál na čemkoli. Přišli mi hloupí, zabrždění a nudní. Nejoblíbenější postavou mi byla Nicholasova nevlastní matka Mary a jen proto, že se jako jediná chovala jako postava, kterou měla být.
Námět byl sice hezký, ale příběh byl tuctový a mizerně zpracovaný. takhle zklamaná jsem už hodně dlouho nebyla.

14.03.2015 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Bohužel jsem se ke knize zatím nedostala, ale po zhlédnutí filmu Horns s Danielem Radcliffem, pro nějž byla tahle kniha předlohou, určitě si knihu přečtu.

23.12.2014

Andělé tančí vždycky s lehkostí Andělé tančí vždycky s lehkostí Thomas Brezina

dojemné a hezké zakončení, dobře, že to pan Brezina nezkazil.

Andělé pláčou jedině potají Andělé pláčou jedině potají Thomas Brezina

příběh se vyvinul moc hezky a perfektně připravil čtenáře na grand finale.

Líbat anděly je nebezpečné Líbat anděly je nebezpečné Thomas Brezina

Přiznávám, že už je to dlouho, co jsem knihu četla, ale pan Brezina umí pro čestvé teenagery psát skvěle a poutavě. Přiběh se mi moc líbil a četla jsem to tehdy jední dechem, i když teď už bych to asi nedala. Zkrátka je to dost dětské.

17.11.2014 5 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

Tak nic. Doufala jsem, že to třeba třetí díl ještě dokáže trochu napravit, ale možná nadělal ještě větší škody. S touhle sérií končím. Už na to fakt nemám.

17.11.2014 1 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

Ani druhý díl to nezachránil. Průměrnost je tu znát setsakramentsky moc. Nudné, utahané a zbytečně protahované.

17.11.2014 2 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

jedna z těch slabších upířin. Docela utahané a přišlo mi to i zbytečně natažené. Prostě nic moc.

17.11.2014 2 z 5

Velké dámy, malé ctnosti Velké dámy, malé ctnosti Juliette Benzoni

nuda. Takových zbytečných informací jsem nikdy v životě v knize ještě nezískala. Nezajímá mě, čí je hlaví postava sestra, sestřenice, vnučka, pravnučka, babička, prababička a hromada jejích dalších rodinných vztahů a vazeb. Nudila jsem se už na třetí stránce.
NEČÍST!

17.11.2014 odpad!

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

byla jsem nadšená a melancholie, která mě po knize přepadla byla celkem oprávněná. Moc jsem knize nevěřila, protože francouzká revoluce je už tak strašně omílaná. Nebylo to sice nic nového, ale blo to skvěle pojaté. Rozhodně úžasná kniha.

17.11.2014 5 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Nádherné, svižné, dobově bezva zasazené a rozhodně bez zbytečných popisů a citových výlevů. Skvěle pojata forma děníku.