safarikmartina safarikmartina komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se stala velice populární a tak jsem podlehla a knihu si pořídila. Musím říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Něco tak úžasného jsem nečekala. Kniha prolíná tři dějové linie, které na sebe navazují a dokreslují postavy. Je zde poutavě vykreslen příběh v koncentračním táboře a poté život po válce. Opravdu doporučuji přečíst. Já se chystám na další knihy od spisovatelky.

01.09.2019 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velice silná kniha, která nastiňuje co by se dělo, kdyby komunismus nepadl. Doporučuji přečíst všem, kteří tvrdí “zlatí komusti”. Z knihy jsem měla husí kůži. Opravdu další skvělí počin od Mornštajnové.

23.05.2021 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Kniha mě hrozně bavila, líbily se mi pohledy syna, matky a otce na nedělní odpoledne. Jazyk knihy mi krásně dokresloval postavy. Nakonec je opravdu těžké postavy litovat, když svou vlastní vinnou a chováním měli svůj osud. Určitě knihu doporučuji přečíst, příběh je svižný a nakonec Vás donutí se zamyslet nad vašim chováním a komunikací s vašimi blízkými.

11.01.2024 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nemám ráda detektivky, ale musím říct, že tato kniha je velice napínavá a je opravdu k zamyšlení, kdo je/byl vrah. Příběh je velice napínavý a rychle se čte.

31.03.2020 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Báseň s vtipným příběhem, který je jednoduchý, ale poučný.

07.04.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nedočetla jsem. Kniha mi nepřijde příliš zábavná, popis farmy pro někoho může být zajímavý, ale já se ke čtení spíše přemáhala.

03.11.2019 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a byla jsem z ní opravdu nadšená. Pokud někoho nebavila jako čtená, určitě stojí za to vyzkoušet si ji poslechnout.

12.03.2020 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velice čtivá kniha. Prolínají se zde tři zdánlivě odlišné příběhy, které spojuje nejenom příběh včel. Děsivá budoucnost nutí se zamyslet nad skutečností. Oceňuji závěr knihy, který je překvapující. Rozhodně četby nelituji.

04.05.2019 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Opravdu originálně napsaná kniha v prostředí Prahy a Tokia. Nejvíce se mi líbil vloženy překlad knihy Milenci. Určitě doporučuji přečíst.

13.04.2019 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nadčasové dílo, které až mrazivě připomíná blízkou budoucnost. Děj je svižný a dobře se čte. Rozhodně stojí za přečtení, vidění jako divadelní hru nebo poslechnutí jako audioknihu.

02.04.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Z knížky je cítít,že autorka tyto události nezažila. Asi jsem bohužel čekala struhující a syrový příběh jako od A. Lustiga.

01.01.2019 2 z 5

Sběratel vůní Sběratel vůní Dominique Roques

Pohled na země a obyvatele, kde se získávají vůně pro parfémařský průmysl. Dozvíte se jakým způsobem se získávají, co pro to lidé dělají a jak těžké to je. Popisy situací jsou zajímavé, i když někdy zdlouhavé a tak se chvílemi příběh táhne, ale v závěru je kniha zajímavá.

11.01.2024 4 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Po knize Modrá je tato kniha více čtivá a zajímavá. Ale i přesto se mi nejvíce líbila kniha první-Historie včel. Tato kniha je zaměřena více na lidské pocity. Možná je to touto dobou, kdy jsem knihu četla, ale musím říct, že se mi četla velice těžce. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila, neboť jejich rozhodnutí a minulost byly v knize vždy jen naznačeny a dále nerozvedeny i když měly důsledek na jejich jednání. Jinak je kniha zajímavá a líbil se mi reálný podklad s odchytem a poté i návratem kertaka. Dovedu si představit, že si někdy v budoucnu knihu přečtu ještě jednou.

09.04.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha vyprávý poutavý příběh hotýlku na kraji města. Děj dokáže vtáhnout čtenáře a dobře se čte. Některé životní situace jsou však až příliš překombinované a méně uvěřitelné. Kniha patří mezi ty lepší. Ale kniha Hana se mi od spisovatelky líbila mnohem víc.

14.10.2019 3 z 5