sadlo sadlo komentáře u knih

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Kniha mého gusta. Doporučuji další knihu tohoto autora SBOHEM , PAMPO.

06.06.2016

ABC Biblický Atlas ABC Biblický Atlas Nick Page

Určitě koupit do domácností.!!! Skvělá kniha. Výborný dárek pro ty, kdo se chtějí více dozvědět o Starém a Novém zákoně. Odkazuji na knihy F. Riversové.

06.06.2016

Revír Revír Helene Tursten

Výborné čtení na dovolenou.

17.05.2016

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

S tímto autorem bych ráda poseděla u kávy. Lidskost, jemný humor, pokora, skromnost. Všichni máme svoje trápení, nikdo na světě není se svým trápením sám.Nezoufejme a předávejme lásku, porozumění druhým.Všechny knihy jsou skvělé.

17.05.2016

Vnučka pana Linha Vnučka pana Linha Philippe Claudel

Dodnes si pamatuji pocit, náladu, jakou na mne zapůsobila tato útlá knížečka. Lidskost, zoufalství, usmíření se životem...

Dom duchov Dom duchov Isabel Allende

Četla jsem v češtině, 2x, tak se mi líbí.Nezapomeňte na další knihy této autorky Dcera štěstěny a Sépiový portrét. To jsou dva díly. Výborné čtení.

Les Pygmejů Les Pygmejů Isabel Allende

Milí rodičové a prarodičové, doporučuji jako knižní dárek vašim dětem. Ač dospělá, s chutí jsem si přečetla. Dobrodružné, napětí, prostě bezva knížka .Vlastně všechny tři.

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Doporučuji těm, kdo má rád lehkou, nenáročnou detektivku s dobrodružstvím. Výborné na dovolenou.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Rozhodně nedoporučuji číst při špatné náladě.

05.05.2016

Biggles - To nejlepší z Bigglese Biggles - To nejlepší z Bigglese William Earl Johns

Všechny "Bigglesovky" jsem přečetla. Jsou to knihy po mém tatínkovi, ale musí se číst v době dospívání. Potom ztrácí na kouzlu.

05.05.2016

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

skvělá kniha.Prázdná místa od tétoa utorky je kniha, kterou jsem nedočetla.

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

tato kniha a vůbec, knihy od této autorky stojí za to je mít doma. Nejsou to vyhozené peníze. Její knihy se dají číst několikrát.

05.05.2016

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Doporučuji k pochopení komunistické ideologie. Stále aktuální, pedagogové, doporučujte svým studentům.

13.04.2016

Cena, kterou zaplatíš Cena, kterou zaplatíš Joseph Fadelle

Určitě přečíst. Všem, kteří se chtějí dozvědět rozdíl mezi křesťanstvím /biblí/ a koránem.
Konverze muslima ke křesťanství a důsledky.

13.04.2016

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Opět mne autor Timothee de Fombelle nezklamal. Výborná kniha.
Je nutno poděkovat i nakladatelství Baobab za výběr autorů, za krásné vazby, ilustrace knih.

15.03.2016

Léto s Káťou Léto s Káťou Trevanian (p)

skvělá , skvělý horor

05.11.2015

Všechno, co potřebuješ ke štěstí Všechno, co potřebuješ ke štěstí Éric-Emmanuel Schmitt

Před pár lety jsem se s tímto autorem seznámila díky knize "Zápasník sumo, který nemohl zltloustnout". Moc se mi líbila a "Všechno, co potřebuješ" mne nezklamala.Každá povídka je skvěle napsaná.

05.11.2015

Vango Vango Timothée de Fombelle

skvěle napsaný dobrodružný příběh, litovala jsem, že má jenom 699 stran.Vřele doporučuji si přečíst ještě jednu knihu tohoto autora "Tobiáš Lolness".

Peřiny a chléb Peřiny a chléb Romana Křenková

Výborně popsaná doba, doporučuji všem studentům, nejlépe tímto způsobem pochopí konec padesátých let, "zlatá šedesátá léta" a dobu normalizace.
Také tuto knihu doporučuji všem "češtinářů", aby o této publikaci věděli, nabízeli ji k doporučované četbě.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Druhá světová válka očima německého dorůstajícího chlapce v Hitler Jugend a osud francouzské slepé dívenky, která vyrůstá v Paříži a je nucena s tatínkem odjet do Normandie, kde hledají azyl u strýce dívky. Příběh děvčete je úzce spajtý s povoláním jejího otce, který před útěkem z Paříže obdržel od svého nadřízeného, ředitele Muzea, kámen, drahokam, o který se zajímá německá SS.Kniha, příhěh dětí, Francouzů, Němců je velice čtivý.