Sabulep Sabulep komentáře u knih

Shinrin-yoku: Lesní terapie pro zdraví a relaxaci Shinrin-yoku: Lesní terapie pro zdraví a relaxaci Yoshifumi Miyazaki

Vizuálně krásná knížka. Obsahově trochu pokulhává. Pokud se rozhodujete mezi touto knihou a knihou na stejné téma od Qing Li, určitě zvolte tu druhou, je lépe napsána a obsahuje více informací. Nicméně mi nevadí mít doma obě, čtení samo o sobě bylo relaxační díky krásným obrázkům a jednoduchému textu. Taky jsem zpozorovala, že během doby, kdy jsem knihu četla, jsem chodila více ven a více si užívala přírody a cítila se zrelaxovaná.

14.05.2022 3 z 5

Vůně prázdného pokoje Vůně prázdného pokoje Hana Pinknerová

Ačkoli jsem úplně jiná generace, spíš ve věku dcer autorky, knížka se mi moc líbila. Čte se lehce, je milá a skvěle se hodí na noční stolek. Líbí se mi, že autorka dává nahlédnout do svého soukromí, ale takovým nenásilný způsobem. Při mnoha fejetonech se člověk i zamyslí a ani nemusíte být věřící.

09.12.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 3 dny. Moc se mi líbilo vyprávění o smečkách z Yellowstonu a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Škoda, že autorka měla potřebu hodnotit současnou společnost, to mi knihu trochu kazilo. Kdyby psala jen o vlcích bylo by to lepší. Nicméně plánuju koupit i další autorčinu knihu o starých psech.

11.07.2021 4 z 5

Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Umění vytvářet vzpomínky - Jak si užít a zapamatovat šťastné okamžiky Meik Wiking

Stejně jako předchozí knížka o Hygge je tato kniha milá, hezká, zahřeje, ale dohromady nic moc nového. S tím jsem si ji i koupila.. jako nenásilné uklidňující čtení před spaním :) Obsahově by se dala shrnout do jednoho článku.

04.07.2021 3 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Na knihu jsem se moc těšila. Láká na obal a hezké obrázky, to je ale tak všechno co můžete čekat. Krom toho, že obrázky cizích dětí v takové míře nikoho nezajímají, obsahově se jedná o podprůměr. Za mě bohužel veliké zklamání. Čekala jsem, že se dozvím trochu víc do hloubky o tradicích a svátcích. V knize je to však jen nakousnuto a nic nového se člověk nedozví. Vhodné pro nenáročné čtenáře s dětmi.

09.12.2020 3 z 5

Kniha byla milá a čtení pro mě bylo uklidňující a meditativní. Po obsahové stránce jsem se tolik nových informací nedozvěděla, opakovaly se a shrnout by se vše dalo do jednoho článku. Ocenila bych, kdyby se autor víc rozepsal o dánské kultuře. Písmo by mohlo být trochu větší.

30.10.2020 3 z 5

Anna Franková: Příběh zrady Anna Franková: Příběh zrady Gerard Kremer

Kniha je velmi čtivá, přečetla jsem ji za jeden den. Jen by měla mít jiný název, protože o Anně v cele knize nepadlo ani slovo nicméně se mi to líbilo a dalo mi to další pohled.

21.08.2023 5 z 5

Pomalu Pomalu Brooke McAlary

Mně se kniha líbila moc. Autorku jsem předtím neznala, i přes to mi nevadilo, že hodně psala o svém životě a svojí cestě ke zpomalení, naopak mě to inspirovalo. Knihu bych spíš doporučila pro ženy, které chtějí v životě trochu přibrzdit a nemít pocit, že jim život protíká mezi prsty.

31.07.2023 5 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Velmi čtivě napsaná kniha, doporučuji přečíst každému, ale zejména mladým lidem. Ve financích se pohybuji už 5 let, takže pro mě informace nebyly žádnou novinkou, spíš jen potvrzením. Nicméně lituji toho, že jsem tyto informace neměla třeba už ve 20, nebo ještě dříve

19.04.2023 4 z 5

Průměrná motivační kniha. Některé myšlenky jsou opravdu dobré, líbí se mi připojení osobního příběhu autora. Styl psaní je vulgární a takový “chlapský”. Chyběla mi nějaká praktická část, takhle si člověk knihu přečte a zapomene. I přes průměrné hodnocení si knížku hodlám přečíst znova a nad některými kapitolami se zamyslet.

11.09.2022 3 z 5

Kniha kouzel a magie na celý rok Kniha kouzel a magie na celý rok Renata Raduševa Herber

Fajn základní knížka rituálů a drobných nenáročných “kouzel”. Obsahuje základní informace a shrnutí celého spektra témat. Od astrologie, přes elementy, krystaly, esenciální oleje, významy svíček po rituály během roku. Koho toto téma zajímá a moc o tom ještě neví, doporučuji jako základní knížku od které se odrazit.

16.01.2022 4 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Knihu bych zařadila do nenáročné odpočinkové četby. Žádná extra hloubka v tom nebyla, nic to ve mě nezanechalo a souhlasím, že obálka lže. První třetina rozhodně pohodová nebyla. Samé stězování si na všechno. Hygge v dánsku se odehrálo ve 100 stránkách a sníh tam nebyl . Poslední třetina knihy byla dost uspěchaná. Průměrně napsané, předvídatelné. Neurazí, nenadchne.

16.12.2021 2 z 5

Jóga po celý rok Jóga po celý rok Zuzana Klingrová

Kniha je opravdu krásná, hezky zpracovaná. Moc se mi líbí propojení s ajurvedou a pojetí cvičení podle ročních období, to není úplně běžně k dostání. Ovšem určitě to není kniha pro začátečníky, popisy cvičení mi nepřijdou dostatečné, nejsou zde nijak znázorněny přechody mezi pozicemi, dechové techniky taky nedostatečně popsány, potřebuji k tomu ještě video. Nevím vlastně jak dlouho setrvat v pozicích a na kolik minut mají sestavy vycházet? Co se mi ale líbí je, popis k čemu je pozice dobrá na jaké orgány působí. Ocenila bych více variant pozic a jak se do nich dostat podle fotografií. Recepty jsou pro Čechy asi moc exotické, ale něco z toho určitě vyzkouším. Ráda bych se příště dozvěděla třeba něco o historii jógy a propojení s náboženstvím.

19.11.2021 4 z 5

Návrat domů Návrat domů Blanka Vun Kannon

Krásná, inspirativní, harmonická kniha. Musím přečíst ještě několikrát, čtení jsem si vyloženě užívala a příště zařadím i ta cvičení. Podobná témata mám docela načtená, i přesto jsem se v knize dozvěděla nové informace.

26.12.2020 5 z 5

Alžběta II. - Pracující žena Alžběta II. - Pracující žena Anastázie Harris

Tohle byla snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. Bulvární styl psaní, kostrbaté věty, pravopisné chyby i překlepy a nejhorší ze všeho to skákání sem a tam v dějinách, postavách, faktech a domněnkách. Nedoporučuji ani nenáročným čtenářům, pro mě opravdu literární odpad

26.12.2020 odpad!

Pramen Povýšení Pramen Povýšení Brandon Sanderson

Kniha byla fajn, ale docela se děj táhl, autor to mohl klidně zkrátit. I tak se četla snadno a rychle.

14.07.2019 4 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Kniha byla fajn, jen chvílema mi přišla jako young adult. Jinak celkově čtivá, líbí se mi ten velmi originální systém magie. Přišlo mi že někde moc nejde do hloubky a některé zápletky byly moc jednoduché, ploché.

12.07.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

V této sérii už silně cítím ten styl young adult... Série skleněný trůn je pro mě lepší

11.07.2019 3 z 5

Wellness z Asie Wellness z Asie kolektiv autorů

Velmi základní informace pro někoho, kdo o tom nikdy neslyšel.

19.05.2024 2 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Předchozí kniha se mi moc líbila. Tato byla taková o ničem, trochu moc sebelítostivá.

12.01.2024 2 z 5