Sabulep Sabulep komentáře u knih

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

1 hvězda za krásné vizuální zpracování. Obsah nemá s poezií nic společného. Nudné, bez nápadu, bez pointy. Měla jsem problém knihu dočíst. Za mě odpad.

02.10.2022 1 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Milá knížka, spoustu informací určitě znáte. Tady máte vše pohromadě s přidanou hodnotou. Určitě budu číst znova.

12.09.2022 4 z 5

Průměrná motivační kniha. Některé myšlenky jsou opravdu dobré, líbí se mi připojení osobního příběhu autora. Styl psaní je vulgární a takový “chlapský”. Chyběla mi nějaká praktická část, takhle si člověk knihu přečte a zapomene. I přes průměrné hodnocení si knížku hodlám přečíst znova a nad některými kapitolami se zamyslet.

11.09.2022 3 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Kniha popisuje příběh jedné obyčejné a zároveň neobyčejné rodiny v průběhu 40 let jejich života. Je to banální a zároveň zajímavé. Probudilo to ve mě směs pocitů, proto hodnotím pozitivně.

28.08.2022 4 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Pokud máte první knížku, tuto už nepotřebujete. Víceméně obsahuje ty stejně informace. První kniha se mi líbila ale víc.

14.08.2022 2 z 5

Jedna z nejlepších knih, opravdu máte pocit, že se jedná o pravdivý příběh. Vtáhne vás to a nemůžete přestat číst. Podobné životní příběhy mám ráda, trochu mi to připomělo knihu Gejša od Arthura Goldena. Dokonce jsem se dozvěděla i něco víc o historii Koreje. Vřele doporučuji.

24.07.2022 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Celkově se mi kniha líbila, i když jsem čekala něco trochu jiného. Určitě bych ji nepopsala jako smutnou, spíše jako inspirativní a plnou “mouder”, jak žít spokojený život. Přesah vidím v tom vyrovnávání se se smrtí. Jen jsem čekala, že se bude jednat o souvislé vyprávění. Malinko mi vadilo, že kniha sestává vlastně z článků již publikovaných na blogu, autorka se často opakuje a články nejsou ani chronologicky řazené. Navíc text mi přijde natahovaný zbytečnými mezerami mezi větami. Pokud jste blog nečetli, přečtení doporučuji.

24.07.2022 4 z 5

Osudové chvíle Osudové chvíle Louise L. Hay

Kniha sestává z milých příběhů ze života od významných osobností. Některé jsou poutavější a u některých jsem se nudila. Dohromady hezké, ale čekala jsem víc…

20.07.2022 2 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Za mě odpad nepodložený fakty.

01.07.2022 odpad!

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha se mi moc líbila, určitě si ji přečtu brzy znova. Je depresivní a zároveň inspirativní. Zvláštní mix.

01.07.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první knížka od autorky. Zvolila jsem ji jako čtení na dovolenou. Dle recenzí jsem ale čekala poutavější příběh, zas tak moc mě nenadchla.

19.06.2022 3 z 5

Japonský občasník Japonský občasník Dalibor Skoupil

Téma mělo velký potenciál, bohužel to zkazil styl psaní. Autor neustále přeskakuje mezi tématy, konec působil trochu negativně a nesnáším moralizování… Lepší by bylo kdyby prostě chronologicky psal svůj příběh. Kniha se čte snadno, ale celkově jsem čekala trochu víc.

11.06.2022 3 z 5

Shinrin-yoku: Lesní terapie pro zdraví a relaxaci Shinrin-yoku: Lesní terapie pro zdraví a relaxaci Yoshifumi Miyazaki

Vizuálně krásná knížka. Obsahově trochu pokulhává. Pokud se rozhodujete mezi touto knihou a knihou na stejné téma od Qing Li, určitě zvolte tu druhou, je lépe napsána a obsahuje více informací. Nicméně mi nevadí mít doma obě, čtení samo o sobě bylo relaxační díky krásným obrázkům a jednoduchému textu. Taky jsem zpozorovala, že během doby, kdy jsem knihu četla, jsem chodila více ven a více si užívala přírody a cítila se zrelaxovaná.

14.05.2022 3 z 5

Co si dnes vezmu na sebe Co si dnes vezmu na sebe Ines de La Fressagne

Nápad i zpracování by bylo dobré. Líbí se mi rozvržení outfitů podle příležitostí a používání základních kousků v různých kombinacích. Co se mi ale nelíbí jsou outfity samotné. Možná je to tím, že je kniha už trochu starší (2016)? Oblečení má podivné, nelichotivé střihy. Některé kombinace jsou moc staromódní a některé zas nedávají absolutně smysl (na venkov - dlouhé šaty až na zem v kombinaci s holinkami). Škoda obsahu, kdyby to bylo více nositelné, sahala bych po knize pravidelně.

17.04.2022 2 z 5

Kouzla pro úspěšný život Kouzla pro úspěšný život Ileana Abrev

Utlá knížka, přečtenou ji máte tak za 2 hodiny. Určitě obsahuje pár základních informací, ale nic komplexního. Jsou tu i lepší knížky na stejné téma. Většina kouzel je pro 21. století moc složitá. Zahrnuje mnoho surovin, které tak běžně neseženete. Zaujaly mě spíš jednodušší tipy ze sekce “magie barev”. Např. když cítíte vztek, neoblékejte si červenou, ale nějakou uklidňující barvu (světle modrou, fialovou) a naopak, když se cítíte v depresi, oblékejte si zářivé barvy, které vám dodají pozitivní energii a vrátí zpět vnitřní oheň. To mi přijde lépe využitelné v běžném životě.

08.04.2022 2 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Zajímavé čtení, jen konec pro mě trochu zdlouhavý. Každopádně srozumitelně a čtivě napsaná fakta o spánku, která leckoho překvapí. Doporučuji všem, kteří se zajímají o své zdraví a chtějí se dozvědět, k čemu je dobrý spánek a snění.

07.04.2022 5 z 5

Dneska jsem to stihla Dneska jsem to stihla Hana Pinknerová

Hezké a milé odpočinkové čtení, akorát jsem před tím četla Vůni prázdného pokoje a to bylo o poznání lepší.

14.03.2022 3 z 5

Velmi silný příběh. I přesto, že to je fikce, máte opravdu pocit, že vám Čehi vypráví svůj skutečný životní příběh a nemůžete se od něj odtrhnout. Trochu mi to připomínalo Memoáry gejši (A. Golden), ale mnohem syrovější a z prostředí Korei. Oceňuji, že si autor dal záležet na správnosti historických událostí a propletl je celým příběhem. Příběh člověka vtáhne a ještě si rozšíří obrazy o historické fakty, o kterých vůbec nevěděl. Doporučuji!

22.01.2022 5 z 5

Kniha kouzel a magie na celý rok Kniha kouzel a magie na celý rok Renata Raduševa Herber

Fajn základní knížka rituálů a drobných nenáročných “kouzel”. Obsahuje základní informace a shrnutí celého spektra témat. Od astrologie, přes elementy, krystaly, esenciální oleje, významy svíček po rituály během roku. Koho toto téma zajímá a moc o tom ještě neví, doporučuji jako základní knížku od které se odrazit.

16.01.2022 4 z 5

Život v tempu andante Život v tempu andante Hana Pinknerová

Je to už druhá knížka, kterou od autorky čtu. Vůně prázdného pokoje se mi však líbila víc. V této je moc povídání o hudbě, které nerozumím a pak takové povídání o ničem bez hlubší myšlenky. I tak se knížka četla příjemně a lehce. Doporučuji číst před spaním, krásně to uklidní roztěkanou mysl.

14.01.2022 3 z 5