Runinka Runinka komentáře u knih

Návrat Návrat Bernhard Schlink

Další kniha od mého oblíbeného autora. A opět k zamyšlení.

12.05.2023 4 z 5

Božena Božena Hana Wlodarczyková

Zajímavá kniha, revoluční časy musely být náročné.

30.04.2023 4 z 5

O smrti a životě O smrti a životě Irvin D. Yalom

Kniha známého terapeuta vypovídá v podstatě o tom,jak je i pro něj těžká ztráta milované osoby. Snaží se přistupovat racionálně,ale často jej přemohou city a vzpomínky. Prochází si stejnými fázemi jako každý jiný. Moc pěkná i když smutná kniha.Vede k zamyšlení nad podstatou bytí.

29.03.2023 5 z 5

V hlavní roli srdce V hlavní roli srdce Petr Neužil

Pěkně napsaná kniha,její první část dosti odborná-takže pro zdravotníky zajímavá. Popisuje i dobu covidovou a náladu ve společnosti.

13.03.2023 4 z 5

Útěky z lásky Útěky z lásky Bernhard Schlink

Různorodé povídky od mého oblíbeného autora.U některých jsem si přála,aby byly delší.

01.03.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Retrospektivní pohled na autorčin život a v pozadí společenské a politické události.

12.02.2023 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Poslouchala jsem jako audioknihu a celkem vtipné.

09.02.2023 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pěkně shrnuto o vztazích. Doplněno o příklady z praxe.

17.09.2022 4 z 5

Hovory s doktory II Hovory s doktory II Barbara Nesvadbová

Stejně jako 1.díl,i tento byl.moc zajímavý a přínosný. Různé pohledy napříč lékařskými obory.

17.08.2022 5 z 5

Drobky v peřinách Drobky v peřinách Marie Maderová

Příjemná kniha plná vzpomínek,rad a tipů. Místy hodně k zamyšlení a zavzpomínání si.

16.08.2022 4 z 5

V jakém jazyce sním? V jakém jazyce sním? Elena Lappin

Životní cesta autorky,která vždy,když se někde začala cítit být doma,tak zase emigrovali. Umí několik jazyků,ale stále přemýšlí kým vlastně je. Navíc v průběhu života zjistí,že má dva otce....

18.07.2022 4 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Fantasy moc nečtu,ale musím uznat,že toto se mi líbilo

21.04.2022 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Příběh psaný pohledem dítěte. Místy jsem měla problém číst dál. Bohužel dnešní doba.

31.03.2022 3 z 5

Božská Ada Božská Ada Hana Whitton (p)

Nevím proč tak málo hvězdiček v předchozích hodnoceních. Mně se knížka líbila,takový relax.

23.02.2022 5 z 5

Tři příběhy Tři příběhy Umberto Eco

Tři krátké příběhy na zamyšlení nad lidskou civilizací a důsledky jejího chování.

23.02.2022 5 z 5

Médium Michaela 2: Vesmírné návštěvy Médium Michaela 2: Vesmírné návštěvy Libuše Steckerová

Stejně jako první díl,velice zajímavě napsáno. Zaujalo mě i popisování mimozemských civilizací. Už se těším na díl 3.

18.02.2022 5 z 5

Aphra Aphra Hana Parkánová-Whitton

Tuto autorku čtu ráda a ani tentokrát nezklamala. Příběh průkopnice spisovatelek vylíčila barvitě.

21.01.2022 5 z 5

Médium Michaela Médium Michaela Libuše Steckerová

Zajímavá kniha, příběhy o duších a praktické rady pro život

24.12.2021 5 z 5

Moc pěkně udělaná kniha,plná silných a zajímavých žen naší historie. Mnohé pro mě zcela neznámé. A bonus navíc-Kateřina Tučková....ta mě svým stylem psaní vždy nadchne.Graficky krásně zpracované.

06.11.2021 5 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Tak to byla jízda- od první stránky až do konce. Stále jsem musela pokračovat ve čtení. Knihy z japonského prostředí se mi líbí.

14.10.2021 5 z 5