rumova_kulicka rumova_kulicka komentáře u knih

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

V tomto díle jsme přičichli k chovu ústřic a druidům, což bylo opět zajímavé. Akorát jsem se tentokrát trochu ztrácela v postavách. No ale nemoct pít kafe? To jsem trpěla s komisařem...

28.02.2023 3 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

(SPOILER) Zpočátku jsem to na moc hvězdiček neviděla, ale nakonec si mě příběh získal. První půlka se opravdu dost táhla a to myslím knize dost uškodilo, jak soudím i podle hodnocení a komentářů čtenářů.
Budu trochu spoilerovat, ale třeba to pomůže dalším čtenářům v tom, aby knihu hned zpočátku nevzdali. Přijde mi škoda, že se deníkové zápisky Grace z jejího působení jako válečná zdravotní sestra začnou objevovat až později. Ty rozhodně přidaly na čtivosti a celkovém prožitku. Byla to síla. A zaujímá to v příběhu důležité místo. No a závěr je opravdu překvapující.
Kdyby se kniha zkrátila v první části o pár desítek stran, určitě by jí to prospělo. Nepříliš šťastně zvolená mi přijde i obálka knihy. Představovala jsem si pod tím spíše nějaké psycho drámo ve stylu Shari Lapeny.

16.02.2023 4 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

Strhující to pro mě nebylo v žádném případě. Vlastně se mi kniha neuvěřitelně vlekla, podcasty mě nebavily a hlavní hrdinka mě dost iritovala. Přesto jsem dočetla, protože náměť byl zajímavý. Za mě průměr.

06.02.2023 3 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Jako oddychovka je to supr, ale taky mi přijde tento díl nejslabší. Prostředí Skalistých hor i znovusetkání s postavami minulých dílů je fajn, ale příběh hlavních hrdinů mě tentokrát za srdce moc nevzal. Navíc ta expřítelkyně v kómatu už je z mého pohledu docela síla.

02.02.2023 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

A tak mně se to vcelku líbilo. Nečekala jsem vůbec nic a byla docela mile překvapena. Sice není úplně jasné, jestli jde o thriller, detektivku nebo ženský román, ale na tom nesejde.

30.01.2023 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Další z knih, ke které jsem se dostala jen díky výzvě a jsem mile překvapena. Kniha mě bavila od začátku do konce. Líbilo se mi postupné odhalování pravdy v obou linkách i osudy jednotlivých rodin, které děj obohatily svými příběhy. Malinko jsem se občas ztrácela v časové ose, ale to byl detail. Pokud bude příležitost, určitě od této autorky ještě něco vyzkouším.

11.01.2023 5 z 5

Silnice č. 9 Silnice č. 9 Tina Frennstedt

Tento díl mě sice bavil o fous víc než předchozí, ale hlavní postavy si mé sympatie stále nezískaly. Taky se mi zdá, že tam bylo pár nesrovnalostí, ale budiž... Malé plus za pohled manželky vraha. Shrnula bych to jako neurazí nenadchne.

14.11.2022 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Tento díl mě bavil podstatně méně než předchozí. Téma básní a fb mi nebylo blízké, celá zápletka mi přišla přespříliš zamotaná a komplikovaná.

A co mě teda strašně iritovalo, je překlad. Nejen "kupice" jak píše panKrbec. Ale použití výrazů místo důkaz - poukaz? Místo pobrukovat melodii - bzučet? Co to má být? Místo doprovod - průvodce, průvodkyně. A koupací plášť místo županu. Okej, Bademantel, ale je potřeba to překládat takto doslovně?

31.10.2022 3 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Moje chyba, že jsem si nepřečetla, že se nejedná čistě o cestopis, ale o beletrii. Z toho mi vyplývá, že všechny ty historky, které mi přišly neuvěřitelné jsou vymyšlené. Neříkám, že je to špatně, ale čekala jsem trochu něco jiného. Autorovy Americké prázdniny se mi líbily o poznání více.

27.09.2022 3 z 5

Nevděčná cizinka Nevděčná cizinka Irena Brežná

S ironií ano, ale nevím jestli s lehkostí. Do knihy jsem se pustila, protože ve Švýcarsku žiji spoustu let. Bohužel jak píše knihovniceVS, v té změti myšlenkových pochodů a květnatých přirovnání jsem se absolutně ztrácela. Líp se četly příběhy z tlumočení lidem. Ač útlá knížečka, prokousat se jí, mi trvalo několik dní.

14.09.2022 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Za mě to nebylo vůbec zlé. Nejsou zde infarktové stavy jako u jiných deketivek, to je pravda. Trochu mi vadilo, že po 25 letech všechny stěžejní postavy stále žijí na stejném místě a jsou tak snadno dosptupné. Ale četlo se to dobře a pojmenování odpočinková detektivka sedí. Určitě si počkám na další díl.

23.08.2022 4 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Tentokrát jsem bohužel trochu zklamaná. Už samotné téma korupce a úplatků mi není vůbec po chuti a tady jsem se ještě dost ztrácela ve všech těch státních, federálních a kmenových institucích a spoustě osob, které jsem si nebyla schopna zapamatovat. Když tohle ale odmyslím, tak to ostatní kolem Kate, Obludy a aljašské přírody bylo zase fajn. Tak doufám, že příště se vrátíme opět do rezervace a užijeme si trochu více klidu...

04.08.2022 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Paní Sandru mám ráda, je to neřízená střela. Povídky by ale mnohem líp vynikly, kdyby byly v audio verzi. Takto psané mě bohužel tolik nepobavily.

21.02.2022 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Povinná četba pro všechny!
Skvěle napsáno, pan záchranář má svérázný humor :-)

16.02.2022 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Na tohle je můj čas vzácný. Nedočteno...

03.02.2022 1 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Konec vzala Dominika fakt hopem, ale jinak oproti Jižní Americe vidím velký posun. Milá či komická setkání s Japonci jsou doplněná opět krásnými fotografiemi, kterých je opravdu hodně. Jen bych klidně zvládla dvojnásobnou porci textu. Čte se to moc dobře, Dominika má vypravěčský talent.

26.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Autorčiny knihy mají pro mě vzrůstající tendenci. Tato měla nápad, spád, propracované postavy, které mi nebyly ani tak protivné jako v jiných knihách, ale mám tam pořád nějaké "ale", které nedokážu specifikovat.

18.01.2022 3 z 5

Vražda na Den otců Vražda na Den otců Lee Harris (p)

Tento díl mě bavil asi ze všech nejméně. Příliš mnoho postav, telefonátů a vyptávání... 2,5*

18.10.2021 3 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Sérii jsem si oblíbila nejen kvůli Sebastianovi na zabití. Tento díl pro mě ale za ostatními trochu zaostával. Téma přistěhovalců, tajných služeb apod. mi není blízké. Vyšetřování z mého pohledu stálo na mrtvém bodě, zato jsme si dosyta užili lovestory padesátníků a dění kolem Vanji. Mám ráda, když se o hlavních postavách dozvím více z jejich osobního života, ale tady toho přemítání nad vztahy bylo až příliš. Tentokát se to aspoň obešlo bez toho příšerného Haraldssona, zato tu máme stále šílenou Elinor. Doufám, že s ní v dalším díle už něco udělají. Jako všechny tady, i mě mrzí, co se děje s Billym. Tak vzhůru na další díl :)))

04.08.2021 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Čtivé, ale žádné terno. První díl jsem četla už dávno, takže jsem horkotěžko vzpomínala, kdo jsou vůbec hlavní postavy. Je tam na mě zbytečně moc osobní roviny... Zápletka je zajímavá, ale docela brzy jsem pachatele vytipovala, což se mi většinou nestává.

11.03.2021 3 z 5