rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Aby clovek nezesilel a predevsim nebyl uplnym otrokem ditete, musim rict, ze se celkem s francouzskou vychovou ztotoznuji. Takto nejak byla vychovavana ma generace a opravdu si nemyslim, ze by se to na me nejak vic podepsalo. Rodic je taky clovek a ma sve potreby:) V porovnani s tim, Americka vychova ( kde dite= kral) zni opravdu silene. Kniha se mi libila, docela ctiva, autorka vypravi sve postrehy se sympatickou sebekritikou.
Pro mne osobne:
- Mirne znovunabyti rodicovske sebeduvery pomoci vety:"Tady rozhoduju ja!" a uvedomit si to. Chci-li aby dite poslechlo, mluvit opravdu sebevedomym duraznym tonem bez pochybnosti, abych tomu i ja sama verila (pripadne "valit oci":))).
- Ze by dite melo mit rezim pri stravovani - tri hlavni chody plus odpoledni svacinka. Mezi jidly moc nejist, at se pak naji pri spolecnem jidle. Koneckoncu na tohle dojde dite i ve skolce, tak je dobre to zajet uz od zacatku. Nedavat diteti na vyber z vice chodu. Vsichni budeme jist stejne jidlo....Nezavadet si , ze budu pripravovat nekolik jidel, az co mu zachutna.
- Aby dite spalo a usinalo samo v urcitou hodinu - to jsme ocividne uz prosvihli a vecery rozhodne volne pro sebe nemame. Skoda, ze jsem tohle necetla drive. Jestli se to povede, tak to ted bude stat mnohem vice usili. My k diteti vstavali pri kazdem zaknourani.... neucili jsme ho trpelivosti , coz byla jedna ze zakladnich rad v teto knize.
- Trpelivost - v klidu pozadat dite aby v klidu pockalo, naleha-li na neco ci vyzaduje-li si pozornost. Samozrejme se spravnym vyhodnocenim situace...
Pravdou je, ze dusledna vychova v jistych pravidlech je jiste ze zacatku velmi narocna, nicmene verim , ze se pozdeji rodici vyplati.

19.11.2018 4 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Ja toho Ladu proste zeru ....

29.08.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejzamilovanejsi knizka meho detstvi, ctena nekolikrat. Uz se tesim jak se do ni po letech zactu i se svou malou dcerkou, az ji knihu predstavim:)
Pamatuji si, ze detska fantasie mi tu jela na plne obratky:)

28.08.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc neuveritelnych nahod. Napad dvou pribehu je super. Nicmene z Hartlovych knih spise ta slabsi. Mozna prave pro velike ocekavani.

28.08.2018 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Z Hartlovych knih hodnotim jako nej. Moc me bavilo sledovat osudy lidi a rodin v rozmezi cca 30 let. Kniha byla chytlava od sameho zacatku , coz se mi v posledni dobe moc neděje a kolikrat jsem se v prubehu cteni i od srdce zasmala. Zcela jsem to prozivala s hlavnimi hrdiny.

28.08.2018 5 z 5

Vaše Dana Medřická Vaše Dana Medřická Václav Vydra

Kniha se mi do ruky dostala zcela nahodou a jelikoz mam rada knihy o zivote slavnych hercu z tzv. "stare gardy" s chuti jsem se do ni pustila. Bohuzel ctive byly pouze urcite casti - slibne zacinala kniha hereccinymi vzpominkami. Kniha obsahovala ale i mnoho dopisu Daninych obdivovatelu a fanousku, cili zde bylo mnoho clanku popisujicich herecku v samych superlativech, ale nejaka fakta ci zajimave informace tu nebyly (pro mne ztrata casu). Zrovna tato cast mi mnoho neprinesla. Urcite je ale dobre, ze existuje alespon nejaka kniha o teto herecce. Dolozeno mnoha fotografiemi, coz ctenar pro svou predstavu uvita.
Musim dodat, ze diky teto knize jsem si vyhledala zaznam Kocici hry (ktera je v knize mnohokrat zminena) a lituji, ze v podani Medricke toto predstaveni nazivo jiz nikdy neshlednu. Musel to byt zazitek, obvzlast v tehdejsi dobe. Hluboce smekam pred hereckym vykonem a pred energii, ktera musela byt vynalozena pro tak vysoke cislo repriz.

27.08.2018 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

oddechovka pro zlehceni tezkeho dne. ke cteni me zlakal i samotny (pekne vypadajici) obal a nazev.

23.05.2018 4 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Odpocinkove, mam Sovaka rada, tudiz me to zajimalo a bavilo...Dobre, ze je vse zaznamenano "na papire".

13.08.2017 4 z 5

Sestry rudého slunce Sestry rudého slunce Ellen Alpsten

Libilo se mi priblizeni Africe krajiny popisem autorky. Jinak opocinkove cteni ve volnem casu.

19.02.2016 3 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Moje prvni knizka, kterou sem precetla!:) Zamilovana...

11.10.2015 5 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

moc prijemne se cetlo. velmi inspirativni, diky knize jsem se po dlouhe dobe odhodlala opet k behani (kez by to vydrzelo). z knihy je citit uprimnost a skromnost, ktera je velmi sympaticka.

11.10.2015 5 z 5

Partneři a rozchody Partneři a rozchody Jeroným Klimeš

kniha mi castecne pomohla pochopit, co se deje s lidskou mysli po rozchodu a jiste zakonitosti , se kterymi clovek v teto situaci musi bojovat a se kterymi se musi vyrovnat ..pomohlo uvedomeni, ze v tom clovek neni sam a ze stejne tak to prozivaji ostatni....

05.06.2015 4 z 5

Poslední akční hrdinka Poslední akční hrdinka Petr Volf

nemam pocit , ze by me tato kniha necim EXTRA obohatila, nicmene vzhledem k tomu, ze se sklada z kratkych povidek , povazovala jsem to za spise oddechove cteni ve volnych chvilkach.

05.06.2015 4 z 5

Podle nových pravidel Podle nových pravidel Tilly Bagshawe

nemyslim, ze mi tahle kniha zustane dlouho v pameti ... nekdy zdlouhave pasaze, nekdy me to chytlo.

01.03.2015 4 z 5

Pomóc! Trpím depresí! Pomóc! Trpím depresí! Miroslav Skačáni

"brozurka" prectena na jeden zatah. V podstate pribeh o tom, jak snadno lze dosahnout depresivnich stavu. Duse je nevyzpytatelna...

09.12.2014 3 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

pribeh dost nerealny ("americky"), ale kniha odpocinkova a ctiva. Bavila me (clovek se chce obcas zasnit:)

08.12.2014 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

velmi ctive , doporuceno i clenum rodiny (coz nejsou zadni knihomolove..) a setkalo se s velkym uspechem :)

08.12.2014 5 z 5

Nic není nemožné Nic není nemožné Osho

chvilemi tezke drzet pozornost, s nekterymi nazory se neztotoznuji , nicmene jsem diky teto knize ziskala novy pohled na svet a odhodlala jsem se ke splneni sveho snu ....proste me to heclo k risku a odcestovala jsem si na par mesicu do neznama...

08.12.2014 4 z 5