Sestry rudého slunce

Sestry rudého slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184495/sestry-rudeho-slunce-184495.jpg 3 16 4

Farma v Keni je domovem tří žen různého etnického původu: Emelie je Evropanka, Iman dcera Masajky a Aiša muslimka. Nad každou visí hrozba: Emelie prchá před matkou, Iman čelí masajské kletbě a Aiša se bojí vynuceného sňatku. Přátelství dostane trhliny: mají všechny tři zachránit farmu před úpadkem, anebo jít za hlasem svého srdce a tím zachránit jen sebe?... celý text

Han-nah
02.02.2022 3 z 5

Tato odpočinková kniha nás zavádí do krásné africké přírody v Keni, kde žijí tři přítelkyně, každá z jiné kultury a jiného náboženství. Emelie je Evropanka, Iman dcera Masajky a Aiša je muslimka. Každá z nich je velice ovlivňována svou rodinou, náboženstvím, předsudky, tradicemi i kletbami. Co vše udělají pro svůj život a lásku a dovedou se vzepřít zažitým tradicím? Uprchnou před tím vším nebo spojí své přátelství pro záchranu svého štěstí a záchranu farmy Kupendy, na které jim všem velmi záeží. Je zde hezky popsána africká příroda, boj mezi domorodými Masajci a bílými, zabíjení zvířat a černý trh

Mufka
16.01.2017 4 z 5

Zajímavý styl, zajímavý příběh.. Líbila se mi :-)

rreegg1
19.02.2016 3 z 5

Libilo se mi priblizeni Africe krajiny popisem autorky. Jinak opocinkove cteni ve volnem casu.

Henriette
16.04.2014 3 z 5

Příjemný a dobrodružný román pro horké letní večery. V některých chvílích jsou zápletky hodně jednoduché a většina událostí je předvídatelná, ale jako odpočinkové čtení je to super. Pěkné je vykreslení tří žen různých vychování a náboženství, jejichž kontrasty se krásně prolínají celou knihou.

Ellen Alpsten
německá, 1971
2004  94%Carevna
2009  57%Prameny touhy
2013  69%Sestry rudého slunce

Kniha Sestry rudého slunce je v