roso.mak roso.mak komentáře u knih

Bible v kresbách Bible v kresbách Ivan Steiger

Pokud máte rádi zcela náhodně vybrané citáty s bible s trochou více-méně souvisejících kresbiček, tak prosím. Já se nechala zlákat cizím doporučením a skoupá anotace mě z omylu, že v obsahu najdu něco jako "bible pro začátečníky", opravdu nevyvedly.

04.04.2018 1 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Po Dalajlamově kočce je to dost slabota. Mám z té knihy neodbytný dojem, že se chtěl autor hlavně vypsat ze svého života. Co se týče buddhismu, bylo tam o něm poměrně málo a to jsem před tím o buddhismu nevěděla vůbec nic, takže mě nemělo co rušit.

18.03.2018 2 z 5

Revoluce zevnitř Revoluce zevnitř Michael Neill

Dala jsem této knize 20 minut svého života a stojím si za tím, že více času si nezaslouží.

13.03.2018 1 z 5

Rané případy Hercula Poirota Rané případy Hercula Poirota Agatha Christie

Povídky jsou dost krátké, než se stačí člověk začíst, už jsou pryč. A některé jsou dost neuvěřitelné a překombinované. Asi půjdu příště raději do nějaké delší.

24.01.2018 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Ze začátku slabý nástup, pak velký kus líbivého popisu fantaskního města, ale nezoufejte, nakonec se to rozjede a čeká vás i překvapivý konec.

Ten začátek mě trochu rušil a málem odradil, ale možná to bylo jenom tím, že jsem četla o věcech, které sama dobře znám a o kterých tedy byla nuda číst. Přiznávám, že sama jsem byla studentem na Jezuitském konviktu, co po zkouškách zapadal do Vertiga, aby si tam pár Vzteklými psy trochu narovnal své sociální myšlení. Ale přísahám, takové smažky jako hrdinové jsme nebyli.

17.01.2018 4 z 5

Po práci legraci Po práci legraci Jakub Šofar

Nevím jak pro lidi, kteří to ještě zažili, nebo nedejbože přesvědčené komunisty, ale pro mě velmi poučné.

09.01.2018 5 z 5

Jak se loví hlupáci Jak se loví hlupáci Robert Shiller

Oceňuji poodhalení ekonomických příčin krize r. 2008, to je na knize hodnotné. Ostatní je omáčka, kterou jsem slyšela už několikrát. O to rychleji se kniha četla.

30.11.2017 3 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Hu, dočteno na druhý pokus. Kdyby mi nepřišlo ostuda mít v knihovně knihu, kterou nemám přečtenou...

Kniha je krásnou podrobnou sondou do dějinných událostí dané doby. Je skoro historickou učebnicí. A asi stejně tak snadno se čte. Děj si tak plyne, bez nějaké velké zápletky, pokud jako zápletku nepočítáte životopis jednoho falzifikátora a pár mrtvol.

Dílo je to geniální a muselo za tím stát úplně neskutečné množství práce, ale nevím, zda to za to stálo.

28.11.2017 3 z 5

Didaktika dospělých Didaktika dospělých Lucie Zormanová

Dejte si před každou větu z anotace předponu -ne- a máte tu krásnou definici této knihy. Je totiž součtem uměle vytvořených kategorií a názvosloví - naprosto klasická teoretická skripta. Silně teoretická a silně k ničemu, pokud potřebujete nějaké rady ke vzdělávání dospělých.

24.09.2017 1 z 5

Dějiny Itálie Dějiny Itálie Giuliano Procacci

Ta kniha je psána trochu jako Cimrmanova rekonstrukce operety Proso. Ze začátku jsem si myslela, že je to složitostí dějin mnoha republik, po sjednocení však telefonní seznam jmen a měst (událostí tam totiž mnoho nebylo, natož aby tam byly souvislosti) pokračoval.

Tato kniha je pro ty, co se o dějiny Itálie zajímají, ne pro ty, kteří je naposledy měli na střední. Já byla většinu času naprosto mimo a když jsem se dostala k někomu, koho znám, unudil mě k smrti již zmiňovaný seznam.

Dějiny Ruska ze stejné série jsou moc pěkné a zajímavé, ale z tohoto jsem zklamaná.

24.09.2017 1 z 5

Odpojený muž Odpojený muž Philip Zimbardo

Kniha by se měla jmenovat ne jak technologie, ale jak virtuální hry a porno připravuje muže o mužství. O těchto dvou tématech se tam mluví natolik intenzivně, že si zaboha nemohu vzpomenout, o čem se tam ještě mluvilo. Jako každá "populárně naučná" se začíná v třetině cyklit, aby se ukázalo, že to nevadí, protože poslední třetina knihy jsou vysvětlivky a zdroje.

27.08.2017 2 z 5

Nečistotnost u koček Nečistotnost u koček Renate Jones

Dobré rady s dobrými příklady. Většinou nadávám, že by kniha mohla být tenčí, ale tahle by mohla být naopak tlustší. Jsou situace, které určitě nepokryla.

27.08.2017 4 z 5

Lovci nocí Lovci nocí Filip Klouda

Nedočteno.
Oceňuji, že je vydán mladý český autor, ale má to tak promyšlené do poslední myšlenky postavy a do každého kroku, až se to nedí číst. Nuda nuda a to já už zkousla kde co.

27.08.2017 1 z 5

Planoucí lesy Venuše Planoucí lesy Venuše Tonke Dragt

Jak krásně hipísácky najivňoučké. A když si uvědomíte, že kniha byla napsána před tím, než se vědělo, že na Venuši by se rozpustil i Chuck Norris, bude váš zážitek z knihy o to větší.

27.08.2017 3 z 5

Temné poledne Temné poledne Pavel Korněv

Pokud jste se dočetli až sem, tak vás nepřekvapí, že je třeba tahák na jména, aby se člověk neztrácel. Postav klasicky jako na orloji, ale pořád ten správnej ruskej odvaz.
I když jsem zvědavá, co bude v dalším díle. Příběh se na konci docela uzavřel, tak se Kluzký bude muset dostat zase do nějakého nového průšvihu. Nicméně tomuhle chlapovi to jde tak snadno, že je těžké udržovat přehled kdo a za co ho chce momentálně zabít. Viz má poznámka o taháku výše.

27.08.2017 4 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

He...chtěla jsem to dočíst a dočetla, chtěla jsem, vědět jak to dopadne, aby to nakonec nedopadlo. Nevím, četla jsem abstraktnější díla i díla s otevřenějším koncem. Asi mě rozčílilo, že to hrdina nakonec, nevím co, vzdal? Nebo to byl prostě jen pokus autora o něco netradičního? Nejsem s tou knihou spokojená.

10.07.2017 2 z 5

Dítě... A co teď? - 100 triku francouzské výchovy Dítě... A co teď? - 100 triku francouzské výchovy Pamela Druckerman

Nevím, četla jsem A dost a to mi připadá lepší, ale na druhou stranu je tam zbytečného textu, tenhle výtah je určitě velmi užitečný. Je to stručné a přehledné. Jen možná to nemá takový přesvědčovací účinek.

10.07.2017 3 z 5

Něco nádherného Něco nádherného Judith McNaught

Nevím, jak jsem se k této knize dostala, do červené knihovny se nepouštím, neb mě většinou nebaví. Ale tuhle jsem přečetla s chutí. Místo submisivních hrdinek, které nám autorky ČK většinou servírují, jsme dostali, samozřejmě krásnou, ale chytrou a schopnou dívku a hlavního hrdinu, který tam 3/4 knihy není, což knihu samozřejmě dost vylepšuje. Hlavní hrdinka se nakonec sice podvolí, místo toho, aby mu milosrdně dovolila, aby se k ní připlazil na kolenou.... ale nemůžu mít všechno.

23.04.2017 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Ano, tehdy chápu, že kniha byla naprosto šokující. Teď je jen naprosto nudná. Kromě toho, že si lady najde milence, že je tam zmiňován předmanželský sex a také věc nejvíce šokující a naprosto překvapivá, že ženy mohou mít také orgasmus. Ale kromě toho, je tam spousty filozofických diskuzí, projevů a monologů (spisovatele, protože čtenář nenaslouchá, není schopen reagovat a později páchá knižní sebevraždu). Prolistováno, mohu slavnostně oznámit, že jsem přečetla další slavnou knihu.

23.03.2017 1 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jmenujeme se Šarlatová hlídka a heslo máme: rudí jako úsvit. Z toho by člověk zmodral. Zvlášť z toho jak jsou perfektně "nenápadní" a jak naberou každého, kdo si řekne. To si o průšvih fakt koledují. Prostě bylo tam příliš momentů, které mi kazily dojem z příběhu.

01.03.2017 3 z 5