roso.mak roso.mak komentáře u knih

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Chvíli jsem se bála, že hrdinka z předešlé knihy někam zmizí a bude se načínat úplně jiný příběh, ale naštěstí se znovu objeví hned v druhé kapitole. Logické díry v příběhu zůstávají, ale jinak stejně čtivé.

25.12.2018 4 z 5

Hněv a hrdost Hněv a hrdost Oriana Fallaci

Je to výlev. Připravte se na to.

17.12.2018 3 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Vtipné, milé a všechno dobře dopadne.

17.12.2018 4 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

He, tak to byla tedy hodně informačně řídká kniha. A jestli ze všech knih o hygge má být nejlepší, tak tedy potěš.

+Má hezkou obálku.
- Na každé stránce je odstavec textu zhruba 6x4 cm
- Z toho mála textu vám stačí přečíst první čtyři strany

19.11.2018 1 z 5

Mžik Mžik Malcolm Gladwell

Zajímavé informace podané na příkladech skutečných událostí a výzkumů. Čte se dobře, snadno a rychle.

02.11.2018 4 z 5

Nezkoušej na mě zapomenout Nezkoušej na mě zapomenout Petr Heteša

Zatím nejslabší, co jsem od autora četla. Jsem u něj zvyklá na napětí, ale tady, přes všechnu tu střelbu, si děj prostě tak nějak plyne...

29.10.2018 2 z 5

Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Rytíř v rezavém brnění – Aneb o muži, který našel sebe sama Robert Fisher

Jako bajka dobré. A autor má vlastně pravdu. Pro úplné pochopení doporučuji si přečíst doslov (nebo si přečíst jenom doslov). Ale mně to podání prostě nevyhovuje.

29.10.2018 1 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Výborný závěr série, kterou budete hltat i přes to, že je tam postav jak na orloji. Nicméně neodolám rýpnutí, že kdyby to byla opravdu jen trilogie, jak bylo původně plánováno, nikdo by nic nepoznal. Čtvrtý díl byl vyloženě vycpávací a zbytek by se dal taky umravnit.

05.10.2018 5 z 5

Dust and light: the Burning Man collection by Marek Musil Dust and light: the Burning Man collection by Marek Musil Marek Musil

Fotografie jsou nádherné. Být tam, musí být skvělý zážitek.

04.10.2018 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

O chlup horší než Toulky, ale stejně jsem se musela smát.

02.10.2018 5 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Ok, tak tohle byla kniha opravdu na houby. Stačí přečíst úvod a názvy kapitol a znáte vše, co jste potřebovali vědět.

17.09.2018 1 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Možná vám bude připadat, že se to rozjíždí pomalu, ale bude to fakt velkej napínák, vydržte.

Líbí se mi, že autor příliš nenatahoval a věděl, kdy knihu ukončit. Je přesně akorát.

11.09.2018 5 z 5

Pěstujeme si vlastní semínka Pěstujeme si vlastní semínka Petr Dostálek

Velmi užitečná kniha zaměřená hlavně na tradičně pěstovanou nenáročnou zeleninu. Uvítala bych nějaké příklady, tipy z praxe a možná víc fotografií.

13.08.2018 4 z 5

Továrna na debilno Továrna na debilno Dominik Landsman

Přečtěte si ji hned, za dva roky vás už polovina vtipů mine, protože si nebudete pamatovat na co odkazují.

Kdo si po létech vybaví, co mělo být vtipného na tom, že spreje proti imigrantům se budou vyrábět i ve tvaru konvičky a proč by měl mít pan prezident prostatu jak panic.

Ale teď jsem se pobavila.

04.07.2018 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Fakt oddychovka.

15.06.2018 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Ta kniha byla velmi čtivá.

Nejvíce mi vadil akorát časový posun asi po třetině knihy - člověk se nechce seznamovat s novými hrdiny, chce vědět, co se stalo s těmi starými, a také by to mohlo být trochu tenčí. Netřeba rozpitvávat každý z charakterů, který se zde objeví.

16.05.2018 4 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Není to špatný, dobrá tenká oddychovka.

15.05.2018 4 z 5

Ti, kteří utíkají pěšky Ti, kteří utíkají pěšky Milan Daněk

Určitě nečekejte romantický nádech Born to run. Není to žádná motivačka, po které to budete chtít zkusit také.

Zato čekejte osobní svědectví bandy Čechů, kteří tam skutečně byli. Potkali tváří v tvář postavy z knihy, běželi s nimi Caballův závod. A přinesli pár fotek ,takže měděné kaňony přestaly být tak strašně tajemné.

Doporučuji přečíst knihu Born to run jako první, budete lépe chápat.

03.05.2018 5 z 5

Co v učebnicích dějepisu nebylo Co v učebnicích dějepisu nebylo Jiří Kovařík

Asi jsem čekala více něco jako je například kniha Jak umírá král. Nicméně, dílů je mnoho a i tak jsem si tam našla pár kapitol, které mě zaujaly.

11.04.2018 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Bratrstvo krve bylo o chlup lepší, ale byl taky správnej nářez.

04.04.2018 4 z 5