Pěstujeme si vlastní semínka

Pěstujeme si vlastní semínka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258255/mid_pestujeme-si-vlastni-seminka-lkK-258255.jpg 4 4 4

Tématem této publikace je semenaření kulturních rostlin v domácích podmínkách při dodržení zásad ekologického pěstování. Praktická příručka je určena amatérským pěstitelům se základními zahradnickými znalostmi. Ukazuje, jak v podmínkách vlastní zahrady vypěstovat na semeno hlavní druhy užitkových rostlin, zejména zelenin a bylin, zmíněno je i množení ovocných dřevin. Popisován je průběh celého pěstitelského cyklu: výběr rostlin, zrání, sběr, čištění, uchování semen atd. Připojeny jsou praktické zkušenosti několika drobných pěstitelů - semenářů. Cílem brožury je podpořit uchování bohatství a rozmanitosti užitkových rostlin, ekologické pěstování, snahy o nezávislost na globálním trhu se semeny, pěstování místních a starých odrůd s kulturní tradicí. Publikace přináší návod, jak k těmto cílům mohou prakticky přispět pěstitelé z řad široké veřejnosti. Příručku vydal Gengel o. p. s., nevládní nezisková organizace usilující o uchování a využívání kulturního dědictví a rozmanitosti užitkových rostlin ve spolupráci s veřejností. Druhé vydání knihy vychází ve spolupráci Gengelu a slovenského občanského sdružení Alter Nativa v rámci jeho Čitateľského klubu, který vydává knihy podporované čtenáři pod heslem "Spoločne pomáhame dobrým knihám na svet".... celý text

Přidat komentář

Greenfingers
20.12.2019 4 z 5

Inspirativní knížka pro pěstitele začínající se semenařením. Myšlenka produkce a uchovávání vlastních zeleninových semínek má své racionální jádro, avšak samotná realizace může být někdy poněkud svízelná.
Teď mám na mysli především problém zahrádkářských osad. Zde je polinace rostlin někdy jen stěží ovlivnitelná (nemůžeme totiž svému sousedovi poroučet, kam si má co vysévat). Odborníci na semenaření asi vědí, o čem tady píšu.
Sám semenařím pouze hlávkový salát, fazol šarlátový a někdy také rajčata.

roso.mak
13.08.2018 4 z 5

Velmi užitečná kniha zaměřená hlavně na tradičně pěstovanou nenáročnou zeleninu. Uvítala bych nějaké příklady, tipy z praxe a možná víc fotografií.


petr0486
21.02.2016 4 z 5

+ Výborný pomocník pro začínajícího semenáře.
- Forma mohla být propracovanější.

Autorovy další knížky

2010  85%Pěstujeme si vlastní semínka
2019  100%Semínka z vlastní zahrady