Rose88 Rose88 komentáře u knih

Povznesení Povznesení Stephen King

Moje první kniha po opravdu dlouhé knižní pauze. Kinga jsem si vybrala zkrátka proto že nezklame, někdy to bývá slabší jindy je to naprostá pecka ale šlápnout vedle se s ním prostě nedá. Výjimku tedy netvoří ani tato krátká zajímavá povídka, četlo se to lehce a rozhodně mi to zpestřilo menší část deštivého odpoledne. Děj je svižný, zápletka zajímavá a dokonce se během děje malinko dostaneme do světa několika celkem milých avšak nijak zvlášť zajímavých postav. Tentokrát se určitě nejedná o nějakou velikou pecku ale službičku to udělá, na samostatnou knihu to moc nevidím, spíše jako část povídkové knihy ale co si budeme říkal prostě se s Mistrovo přibývajícím věkem vydavatelé ještě snaží podojit slavnou a opěvovanou zlatou kravičku. Vidím to tak, že my zapřísáhlý "kingovci" určitě koupíme, ostatním doporučuji zvážit nákup jeho slavnějších a propracovanějších děl.

20.06.2020 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Co říct? Nemůžu tvrdit, že to bylo pro mě až takové zklamání, protože upřímně jsem to vlastně tak trochu čekala. Detektivní žánr to nevidělo ani ze zde tak populárního rychlíku, i když si to na něj tak trochu hraje. Napětí místy nelze popřít ale těch okamžiků je na takovou knihu opravdu málo, navíc to dobré více než přehlušuje úplně nelogické jednání hlavních poslav typu klasických hororových filmů, kdy si jen neustále dokola říkate, co to vlastně dělá? Proč tam chodí, to u toho vůbec nepřemýšlí? Všechny tři vypravěčky jsou navíc skrz naskr nesympatické, ufňukané potvory. Tohle je poprvé v životě, kdy se mi podařilo přečíst knihu, ve které mi ani po 300 stranách nikdo k srdci nepřirostl (výjimku tvoří pouze zdejší padouch, kterému jsem ze srdce přála, ať už těm otravným fiflenám zavře tu jejich ukecanou pusu nadobro), co víc jsem měla snad každých pět/deset minut chuť dotyčnou mírně řečeno uhodit mokrým hadrem. Opravdu slabé.

02.03.2017 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Co říct? Kniha, která Vám navždy změní pohled na ručníky a zároveň spolehlivě dokáže zahnat choutky na Vogonskou poezii :-D. Trochu mi sice trvalo si na styl psaní zvyknout, nicméně nakonec si mě tato kniha jako většinu čtenářů získala na celé čáře... Doporučuji všem i když nezaručuji, výsledek je značně nejistý. Tato kniha je něco jako pendrek, člověk si ji buď zamiluje pro svoji jedinečnost a nebo s naprostým nepochopením zavrhne po prvním ochutnání. Zkuste a uvidíte...

12.02.2017 4 z 5

Vážně nádherná kniha. Celé ty roky se mi nějakým záhadným způsobem dařilo této slavné sbírce knih o čarodějnickém učni úspěšně vyhýbat. Jsem vážně ráda, že se mi toto "prokletí" konečně podařilo zlomit, protože mi paní Rowlingová dopřála naprosto jedinečný dvoudenní zážitek. Všechno dohromady dokonce i podivný formát knihy, který mi z počátku od koupě spíše odrazoval, spolu s opravdu překrásnými ilustracemi a správně zvolenými slovy u mě vyvolal naprosto jedinečný a opravdu nádherný literární prožitek. Takhle krásně jsem se už dlouho neuvolnila a knihu si jednoduše vychutnala s radostí v srdci.
Já říkám díky sai Rowlingová :-)

12.02.2017 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Zajímavá kniha. Prvních pár kapitol jsem cítila pouze zmatení, spousta nových a nepředstavitelných věcí může lehce odradit, nicméně čím dál jsem se prokousávala příběhem tím víc se mi líbil. Nakonec jsem si příběh o hrstce předurčených, kteří se (každý po svém) vyrovnávají se svým vlastním osudem docela užila. Posledních tři stovky stran jsem slupla jako malinu :-) Souhlasím, že pokračování snad už ani není nutné, mě osobně se líbí jak příběh skončil, stejně si však další knihu nenechám ujít, jsem hold mrška zvědavá :-D Příběh je takovou směskou žánrů, není pro každého a stejně si v něm tu zajímavou část může najít téměř každý, romance, napětí, exotika dokonce i lekce bylinkářství to vše a ještě víc...

12.02.2017 4 z 5

Podzemí Podzemí Stephani Danelle Perry

Dobrý díl. O něco málo slabší než jednička a trojika ale myslím že ten závěr to dost vylepšil. Kniha je čtivá, příběh celkem zajímavý, jen to pověstné mrazení, které si s touto tematikou neodmyslitelně spojuji se u mě dostavilo až na posledních cca 50ti stranách a to mi přijde jako velká škoda. Všem co této sérii fandí rozhodně doporučuji, mě osobně to tak navnadilo na další díl, že obstarat ho, bude první věc kterou udělám, až se mezi svátky otevře mé milované knihkupectví :-)

24.12.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Velmi zvláštní kniha, řekla bych spíše takový obyčejný lehce však vyšperkovaný lidský příběh. Když jsem knihu kupovala, z obálky a toho co jsem se ze staťě dozvěděla mě mrazilo. Při čtení mě však čekalo prudké vystřízlivění. Do půlky knihy se odvíjí příběh, který svou originalitou dokáže nadchnout jen málokoho. Konec knihy se sice nese na zajímavější vlně, posledních sto stran mi dokonce drželo i v napětí, nicméně bych knihu hodnotila max na dva a půl hvězdy. A o čem kniha je? Jde o prostý příběh člověka toužicího po pomstě, zvrácené spravedlnosti, slepě se řídícího představou, které se naivně odmítá vzdát. Já si odnesla jen jediné, že zlo a špatné skutky někdy dokáží ničit životy ostatních lidí i ze záhrobí - tři hvězdy, ale upřímně za měsíc si na Dokonalého cizince již ani nevzpomenu, krátkodobě je však k zamyšlení.

19.11.2016 3 z 5

Při čtení komentů níže se u některých opravdu divým. Vážně Vám to přišlo jako takový brak a odklon od všemi tak zbožňovaného kouzelnického světa?
Na mě to tedy působilo tak, jak nejspíš autor zamýšlel. Jsem ráda, že k tomuto projektu došlo a já se tedy mohla dozvědět jak to vše vlastně pokračovalo dál. Tak trochu doufám, že se tato hra dostane i na česká prkna která znamenají svět, v tom případě si ji totiž rozhodně nenechám ujít.
Ke knize jako takové, ano bylo to oproti klasické sérii poněkud strohé - je to prosím pěkně scénář a tak nikdo dlouhé popisy a litanie opravdu nemohl očekávat. Totoho aspektu jsem se já osobně obávala nejvíc - kupodivu mi to ale celkem vyhovovalo, neztrácela jsem se v ději a kniha velmi svižně a plynule odsýpala. Zápletka mi přišla naprosto v souladu s filozofií Harryho Pottera - zajímavá a jednoduše poterovská - malý Albus se rozhodně potatil a tak jeho sice dobře míněné nicméně totálně zpackané chování mohlo zapříčinit zničení těžce vybojovaného míru. Příběh měl cestování v čase, ztracená a naopak nově nabytá přátelství a dokonce jako sladkou polevu i návrat dávno ztracených nicméně nezapomenutých postav z minula. Za mě to mělo vše, co by pokračování mělo mít, možná bych změnila název, protože tentokrát se opravdu o příběh Harryho jedná jen velmi okrajově.
Škoda, že se to četlo tak rychle, protože vrátit se do životů mých oblíbených, byť jen na jedno odpoledne, mě vyloženě těšilo :-(

16.11.2016 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Naprosto souhlasím s většinou komentů níže. Začátek slibný, čtivý a pohlcující. Technické vysvětlení jak a proč se mi také dost líbilo, dokonce tak, že jsem nad tím celkem dlouho uvažovala. Poté se ale kniha přehoupla do takové dost chaotické a méně zajímavé části a ten konec? Pro mě byl naprosto navíc. Opět kniha od které jsem dost očekávala - začátek perfektně rozjetý a konec bohužel zklamání. PS: jinak obálka se opravdu povedla :-)

15.11.2016 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Pro mě velké zklamání, dle hodnocení jsem čekala minimálně dobrý postapokalyptický příběh, bohužel nic takového. Začátek knihy mě zaujal, vyprávění "konce světa" z pohledu sestřičky bylo celkem milé a dle mě i povedené překvapení, to byl pro mě ale pohužel jediný zajímavý prvek. Čím více stran, tím méně napětí a více nezajímavých citově zabarvených zápletek. Ke konci už příběh rozhodně nepřipomínal nic ani vzdáleně podobného hororu či sci-fi. Kniha je v podstatě červená knihovna, pro spíše náctileté, zabalená do rádoby "drsného" obalu světa zombie.

09.05.2016 2 z 5

Superjídelníček Superjídelníček Petra Lamschová

Dobrá kniha. Hned v úvodu je několik docela dobrých rad týkajících se zdravého stravování a nakupování potravin. Celkem jsou v knize čtyři různé jídelníčky přičemž každý obsahuje kompletní stravovací plán na čtyři týdny. Já osobně již načala druhý jídelníček a musím přiznat, že překvapivě se to dá docela dobře zvládat. Váha jde dolů sice jenom velmi pozvolna ale zato pravidelně. Navíc musím říct, že jídla jsou dokonce i velmi chutná :-) Tato kniha je vhodná pro každého, kdo se chce z temné strany obrátit na zdravý životní styl a zároveň však disponuje patřičným finančním obnosem, volným časem a především také velkou dávkou vytrvalosti a odhodlanosti.
PS. za každým týdnem naleznete také seznam na nákup potravin, to vidím jako jedinou velmi podstatnou slabinu knihy, hned z počátku jsem totiž zjistila, že mi to tak úplně v součtu nevychází jako v knize, navíc je zřejmé, že nakupovat je vhodné alespoň dvakrát v týdnu aby byly potraviny dostatečně čerstvé.Takto to tedy praktikuji já :-)

02.04.2016 4 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

Čirá radost, znovuobjevení ztraceného. To jsou naprosto přesné pocity, které jsem zažívala při čtení knihy Konspirace Umbrella. Vím, není to žádná úžasná literatura, a je mi celkem jasné, že člověku, který dnes již kultovní sérii Resident Evil nezná, to přijde jako neuvěřitelný brak s naprosto nereálnou a příšerně složitou a překombinovanou zápletkou. Já se však během těch pár hodin vrátila o více než deset let zpátky v čase (kdy hraní konzole do pozdních nočních hodin představovalo tu nejlepší možnou zábavu :-)) a užívala si každou minutu vzrušujícího dobrodružství. Vše téměř naprosto totožné s herní sérií, a to jakým způsobem byla do knihy zakomponována i taková drobnost jako je sbírání nábojů nebo řešení mnohačetných hlavolamů :-D Pro fanoušky hry je kniha dle mě absolutní nutnost. Hodnotím hodně přehnaně, ale co já se při tom fakt bavila :-)

26.03.2016 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Překvapivě čtivé :-) Detektivka je laděna do tématu prodeje zbraní a politikaření, a to mě nikdy nijak zvlášt nelákalo. Přesto, četlo se to dost dobře, oproti Hypnotizérovi ubylo trochu napětí a akce ale jinak v podstatě knížka neztratila nic na čtivosti a poutavosti. Naopak jako velký plus vnímám konečně větší prostor pro Joonu, kterého jsem si během příběhu postupně zamilovala. Kepler je prostě zřejmě moje krevní skupina, už teď se těším na další pokračovaní - ještě že už na mě vyzývavě pokukuje z mojí knihovny :-)

25.03.2016 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Překrásný příběh o jednom poněkud zvláštním přátelství. Kniha místy posmutnělá ač s nádherným poselstvím. Nutno dodat, že pohádky pan Martin opravdu umí, škoda jen že takových krátkých příběhů doposud nesepsal více, přesně takový typ příběhů chci totiž jednou předčítat svým vlastním dětem. Jako sladká třešínka na dortu pak působí opravdu jedinečné ilustrace, tleskám :-)

06.03.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Tahle kniha se mi vážně špatně hodnotí, pravdou je že až do dvousté strany jsem se musela prakticky pokaždé nutit knihu otevřít :-( Posledních 150 stran však bylo strhujcích - prostě klasický King. Dokonce zařazení této knihy je pro mne trochu matoucí, není to detektivka, není to horor. Čerstvě po přečtení to vnímám jako zajímavý příběh s nádechem detektivky, pár hororovými prvky a velké porce náhody. Takže, pokud tato kniha někomu, stejně jako mě, zezačátku úplně nesedne, radím vydržet až do samotného konce, protože ten rozhodně stojí za přečtení :-)

06.03.2016 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Výborná detektivka. V tomto případě jsem narozdíl od ostatních severských detektivek neměla absolutně žádný problém se začíst. Děj je napínavý a akční prakticky od první stránky a tempo ani v průběhu děje rozhodně nepolevuje. Moc se mi líbí, jakým způsobem byla pojata celá zápletka. Postupně jak kniha ubíhala se pomalu rozplétala a osvětlovala stále víc motivy zůčastněných. Celou dobu jsem měla opravdu pocit, jako kdybych s Erikem a Joonou seděla/postávala v jedné místnosti a řešila případ s nimi. Trochu mi mrzí, že mi hlavní detektiv moc nestihl přirůst k srdci, zato ostatní postavy ve mě dokázaly vyvolat hned celou řadu (spíše tedy negativních) emocí :-) takže já rozhodně doporučuji ke čtení, motivy pro zločiny sice nebyly zrovna nápadité ale po všech ostatních stránkách mi detektivní příběh přišel naprosto perfektní.

17.02.2016 5 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Tato kniha mi naprosto nadchla, přesto hodnotím pouze třemi hvězdami. Upřímně musím říct, že mi celý ten nápad připadal naprosto úžasný. Kniha nepostrádá napětí ani takové ty mrazivé až děsivé momenty, občas se mi ale stávalo, že jsem ztrácela koncentraci - v knize se čas od času vyskytovaly pasáže, kde autor dle mého názoru popisoval problematiku moc dopodrobna a příliš odborně. V těchto momentech jsem se pak naprosto ztrácela a tím i upadala moje pozornost - takže za tenhle zádrhel hvězda dolu. Další hvězdu bohužel musím strhnout za těch posledních cca 100 stran. Konec se mi prostě nelíbil, tak nějak mi připadalo, že se k té knize vůbec nehodí a dost kazí dojem. JInak ale hodnotím knihu velmi pozitivně, určitě se hodí pro každého, kdo má rád originální řekla bych až detektivní příběh šmrncnutý trochou hororové atmosféry :-)

29.01.2016 3 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Škoda, dle mě má tahle kniha nevyužitý potenciál. První díl se četl lehce, příběh měl svižný spád a člověka v podstatě nenechal odpočinout. Stále jsem měla nutkání číst dál a dál. Pro mě se příběh zasekl právě díky té citové rovině, která jakoby úplně zastínila to podstatné, co bylo na Páté vlně tak skvělé. Knihu bych přirovnala k velmi těžkému pomalu rozjíždějícímu vlaku, který na konci první knihy zastavil a během knihy druhé se mu podařilo pořádně rozjet až v samotném závěru příběhu. Nedočkavě vyhlížím poslední knihu a doufám, že teď už se zastavovat nebude :-)

23.01.2016 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

No vcelku musím souhlasit s komentáři níže. Nápad hodně povedený, potenciál však značně nevyužitý. Nejvydařenější je první třetina knihy plus závěr, zbytek jen tak nějak vyplňuje prostor mezi tím. Každopádně je to pohodové čtení s napínavým dějem, který celkem plynule odsýpá. Přečtení nelituji a jako oddychové čtení především pro lidi co mají rádi moderní technologie a trochu toho napětí a vzrušení mohu jen doporučit :-)

18.01.2016 3 z 5

Poslední případy slečny Marplové Poslední případy slečny Marplové Agatha Christie

Pěkné oddychové čtení. Několik krátkých detektivních povídek plus dvě lehce duchařského ražení, kupodivu jsem se při posledních dvou zmiňovaných bavila více. Správná detektivka pro mě asi musí mít pořádně zamotanou zápletku :-)

16.01.2016 3 z 5