rose rose komentáře u knih

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Zajímavý příběh ženy, která onemocní smrtelnou chorobou. Jak využije čas, který jí zbývá? Co to udělá s jejím rozpadajícím se vztahem k manželovi? Těžké otázky. Člověka to nutí zamýšlet se nad spoustou věcí. Dojemné a krásné čtení..

Ta dlouhá vlna za kýlem Ta dlouhá vlna za kýlem Pavel Kohout

Krásné propletené příběhy, atraktivní prostředí luxusní výletní lodi, krásný jazyk. Doznívání válečných bolestí, i tolik let po válce. Trochu těžké čtení, není to žádný relax.

10.01.2012 4 z 5

Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Návrat nejistý – Po stopách největších záhad Ivan Mackerle

Další autorova nálož záhad a dobrodružství. Teda, kam on všude došel, dojel, doplaval, doletěl, doplazil se... A přinesl úplně nová dobrodružství... třeba ta záhadná Sibiř je moc zajímavá. Super čtení pro ty, které zajímá tahle tématika.

10.01.2012 5 z 5

Tóny Tóny Jiří Stránský

Útlá knížka o vztahu dědečka a vnučky, skladatele a klavíristky, a o vzpomínkách na uplynulé válečné a poválečné časy a taky hodně o hudbě, která všechno propojuje. Je tam i krásná postava babičky Jitky, která je útočištěm a ochranou všech nešťastných a potřebných. Knížku jsem otvírala trochu se smíšenými pocity, protože nerada čtu o válce a všem co s ní souvisí, ale ta muzika mě se vším smířila.

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Knížku jsem četla poprvé asi před 20 lety. Úplně mě to vtáhlo do děje, nemohla jsem se odtrhnout. Tehdy mi to ale připadalo jako sci-fi, o něčem, co si autor vymyslel a co nikdy nezažijeme. A ejhle, najednou se sci-fi stává skutečností. Zničené životní prostředí, nedostatek vody, jedovaté náhražky potravin, lidé rvoucí se o kus jídla, opuštěné velkoměsto obklopené odpadky, ve kterých přežívají lidé... je to děsivé čtení. Ale skvělý příběh, nenechá vás chvilku vydechnout. Jedna z knížek, která mi hodně utkvěla v paměti a vracím se k ní. Byl by to možná skvělý film nebo seriál, ovšem nesměl by se natáčet v Hollywoodu.

10.01.2012 5 z 5

Zfalšovaná archeologie Zfalšovaná archeologie Erdogan Ercivan

Občas trochu suchopárné čtení, ale spousta zajímavých faktů. Že by malby v Altamiře byly padělek? A socha Nefertiti, uctívaná arecheology že by taky? Všechno je jinak? Není to snadné se tím vším pročíst, ale kdo se trochu zajímá o tuhle problematiku, neměl by si knížku nechat ujít. Je to úplně jiný pohled na věc.

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Avizováno jako detektivka, ale připomíná béčkový román. Zápletka s adoptovaným potomkem jeptišky, co umí uzdravovat na dálku... jako čtení na dovolenou bych to s přihmouřením oka vzala, ale jen v nouzi nejvyšší. Přišlo mi to celkem jako blábol.

09.01.2012 2 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Překrásná pohádka pro dospělé, kde se prolíná realita a pohádka o kouzelné moci koření na lidské osudy. Super! Viděla jsem taky film, ale ten mě zklamal, byl z toho hollywoodský slaďák. O tom to není. Knížka voní kořením, láskou a tajemstvím.

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Třetí díl trilogie. Ty historické předchozí dva díly mě namlsaly, čekala jsem ještě malinko víc. Ale asi to bude tím, že současnost není tak barvitá a zajímavá jako ta historická období. Ale i tak je to nádherné čtení, je tam všechno-láska, smrt, kontrast civilizace a přírody, radost i smutek. Tenhle autor prostě umí. A hned poběžím do knihovny pro nějakou jeho další knížku.

Když bohové dělají průsery Když bohové dělají průsery Marie Phillips

Hodně střelené téma, antičtí bohové žijící v současné době... dočetla jsem až do konce, ale dalo to dost práce. Asi bych se bez této knížky obešla.

09.01.2012 1 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Moc krásné čtení, tragické i krásné lidské osudy, zajímavé reálie, skvělé postavy. I když si beletrii v poslední době hlavně půjčuju v knihovně, tuhle trilogii bych chtěla mít doma natrvalo, určitě se k ní budu chtít vracet. Kdyby to šlo, přečetla bych jedním dechem.

Šaman Šaman Noah Gordon

Nádherný román nabitý dějem a krásnými postavami. Osudy skotského lékaře v Americe, osudy jeho rodiny, jeho hluchého syna Šamana... prolínání různých kultur od židovské až po indiánskou... krásné čtení.

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

Teda, to byl ode mě úlet! (Nejsem asi ten správný ročník pro takovéhle čtení). Román nové generace, připomínající spíš počítačovou hru. Stříkající mozky, oživování mrtvol, nadpozemská bojová technika. A perfektně sehraný tým. I když mě to samotnou překvapilo, dočetla jsem až do konce.

Plástev medu Plástev medu Iva Hercíková

Po delší době knížka, kterou jsem nedočetla. Moc postav, vztahy propletené do nepřehlednosti, nemohla jsem se začíst, i když jsem se poctivě snažila. Přišlo mi to celkem o ničem, možná jsem měla ještě pár stránek vydržet.

09.01.2012 1 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

To je takové čtení na dovolenou, on to Cook seká jako Baťa cvičky. Ale číst se to dá. Problematika soudního lékařství a genetických mutací je zajímavá, akorát ty exkurze na pitevnu nejsou moc na čtení před spaním.

Nejtišší trest Nejtišší trest David Lodge

Jaké to je postupně ztrácet sluch... tohle téma mě (bohužel) hodně oslovuje. A anglický univerzitní román mám ráda. Tady je veliká spousta slovních hříček, překladatel si určitě hodně užil. A na konci jsem i zaslzela.

Jaxi taksikařím Jaxi taksikařím Iva Pekárková

Krátké příběhy a postřehy původně psané pro internetový blog. No, do blogu možná, ale v knížce nic moc. A na konci přidané nějaké povídky... celkem mi chyběla pointa.

09.01.2012 2 z 5

Vzdálené vrcholky hor 2 Vzdálené vrcholky hor 2 Mary Margaret Kaye

I druhý díl je krásný, zajímavý a hlavně o lásce :), škoda, že ke konci už je to jenom o vojenských konfliktech a bojích. To už jsem jen prolistovala a vrátila se do děje až na poslední strhující kapitolu.

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Nejdelší knihy, které jsem kdy přečetla. Krásný romantický příběh se spoustou zajímavých reálií. A hlavně o lásce, a přitom to nezavání červenou knihovnou.

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Jedna událost pohledem různých zúčastněných, krásně propletené do sebe, navazující jeden na druhý... Dojemný konec, hezké čtení.