Návrat nejistý – Po stopách největších záhad

Návrat nejistý – Po stopách největších záhad

Kniha přináší dosud knižně nepublikované zprávy z výprav našeho předního záhadologa, které absolvoval v letech 2005–2009 po celém světě. Například během Expedice Brazílie 2009 měl Ivan Mackerle nalézt ruiny ztraceného města, pátrat po neznámých tvorech a zjistit nové skutečnosti o netopýřích indiánech morcegos. Další výpravy podnikl do Údolí smrti na Sibiři se záhadnými kotli, do Kumoanu v Indii za tajemnými světly, na Srí Lanku za divokým mužem hobitem – nittaewo, a do brazilského Mato Grosso po stopách plukovníka Fawcetta, který hledal ztracené město v džungli a v podzemí. Kniha obsahuje některé u nás dosud nepublikované údaje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95588/navrat-nejisty-po-stopach-nejvetsich-zahad-95588.jpg 4.313

Návrat nejistý - Po stopách největších záhad (2011)

Záhady
Vydáno:, XYZ

Nibiru
09.07.2015

Velmi zajímavá, napínavá a neobyčejně poutavě napsaná kniha českého, dnes již bohužel zesnulého cestovatele a lovce záhad Ivana Mackerleho. Ačkoliv nepatří k nejtenším, nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla ji doslova jedním dechem během dvou odpolední. K nejlepším pasážím řadím výpravu do sibiřské Tajgy za legendárními "kotly" a pak výpravu na Matto Grosso v Brazílii, kde se cestovatelé snažili vystopovat cestu, kudy hledal záhadnou bílou civilizaci a její ztracené město známý anglický cestovatel a badatel plukovník Fawcett ve 20. letech 20. století, jež se však i se svými dvěma společníky na této cestě neznámo kde ztratil.
Ačkoliv velmi obdivuji odvážný počin našich cestovatelů, kteří tyto cesty podnikli na své vlastní náklady a jistě i s velkou dávkou rizika, přesto jsem se při čtení některých údajů a částí nemohla ubránit dojmu, že některé aspekty cesty dost podcenili a v době moderních informačních technologií si mohli o určitých věcech či oblastech, které jeli zkoumat, najít lepší podrobnosti, hlavně kartografické a také co se týče vybavení. Co to pomůže, že možná narazili na ponořený kotel, když do něj bušili ve vodě větvemi a nemohli rozeznat, jestli je to kov nebo led, protože neměli detektor kovů?! Když už jeli takový dlouhý kus cesty, tak si přece stěžejní přístroj nenechám doma!
Ale jinak všechna čest, expedice se podívala na vlastní pěst do míst, která normální smrtelník jako turista nemůže dost dobře sám navštívit.

Radůz
24.11.2013

Zajímavé čtení o záhadách všude ve světě. Pro mě úplně nejzajímavější byla část ze Sibiře.

rose
10.01.2012

Další autorova nálož záhad a dobrodružství. Teda, kam on všude došel, dojel, doplaval, doletěl, doplazil se... A přinesl úplně nová dobrodružství... třeba ta záhadná Sibiř je moc zajímavá. Super čtení pro ty, které zajímá tahle tématika.