Ta dlouhá vlna za kýlem

od:


KoupitKoupit eknihu

Na luxusní výletní lodi se hrou osudu sejdou čtyři cestující, do jejichž vztahů v současnosti stále zasahují staré křivdy a nenávisti minulosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33722/ta-dlouha-vlna-za-kylem-33722.jpg 3.833
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Gábina231
21.05.2017

Pro mne nejslabší z Kohoutových knih... dost nereálně popsaný vztah mezi mladými hrdiny...ale jedno veliké pozitivum pro mne kniha měla- popis toho, jak může vidět problém poválečného vztahu Čechů a Němců člen německého národa...

Majdule
07.02.2017

Téma česko-sudetských vztahů je samo o sobě velmi silné a kulisy Pacifiku nejspíš měly zdůraznit odtažitost a současně reálnost situací. Jenže ve výsledku kniha působila spíš jako hezký, ale vnitřně prázdný obraz. Patetičtí hrdinové, děj i jeho vyústění. A nezodpovězená otázka, jak skončilo setkání dvou nesmiřitelných vzpomínek zase podsouvá myšlenku, že autor neměl buď dost fantazie nebo odvahy vyslovit svůj názor.

Rade
20.10.2014

Čtivé a rozhodně zajímavé, jako ostatní Kohoutovy knihy. Nicméně poněkud překombinované. Citové kotrmelce hlavní hrdinky se mi zdály poněkud málo uvěřitelné....
Možný SPOILER:
Vadil mi otevřený konec ve vztazích u mladší generace. U osudu obou aktéru "sudetského konfliktu" se mi naopak líbil...

marketad
30.06.2013

Pokud máte rádi knihy Pavla Kohouta (jako já) nebudete zklamaní. Ve srovnání s ostatními Kohoutovými knihami ale nijak nevybočuje, je to takový "průměr".

Kačudovič
02.01.2013

Čekání na pointu bylo poněkud delší, nemohu však říci, že by bylo nezajímavé. Po jejím výskytu jsem nadšeně očekával finální smršť, která sice přišla, leč poněkud jiná, než jsem očekával. Ale i tak spokojenost.

rose
10.01.2012

Krásné propletené příběhy, atraktivní prostředí luxusní výletní lodi, krásný jazyk. Doznívání válečných bolestí, i tolik let po válce. Trochu těžké čtení, není to žádný relax.