Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Měla jsem upřímně docela problém se začíst. Nějak mě začátek vůbec nechytl, ale díky poutavé anotaci jsem se přemohla a četla jsem dál. Ještě, že jsem pokračovala, protože mě příběh pohltil a četla jsem až do konce. Po asi 50ti stránkách přicházel jeden zvrat za druhým doprovázeným napětím. Konec byl skvělý, nečekaný a hororový. Více v recenzi.

29.05.2022 5 z 5

Ztracené klenoty Ztracené klenoty Kirsty Manning

Líbí se mi, že je příběh inspirovaný skutečným příběhem pokladu, který byl v roce 1912 vykopán v jednom cheapsideském sklepě. Chaos v časech jsem trochu pociťovala na začátku příběhu, i když víme vždy v jakém období se nacházíme, ale jinak je to opravdu skvěle promyšlený a propracovaný historický román. Více v recenzi.

13.03.2022 4 z 5

Pes Moko a jeho oko Pes Moko a jeho oko Mirka Ábelová

Příběh obsahuje téma, které je potřeba vkládat do příběhů pro děti. Někteří děti se posmívají druhým nebo jim sprostě nadávají. Tak to prostě je, že nejsme všichni stejní. Je plno dětí, kteří nějakým způsobem nezapadají a to jen díky tomu, že mají třeba zdravotní problém nebo vadu od narození.
Je potřeba ostatním vštěpovat, že se takovým dětem nemá nadávat ani je zesměšňovat. Moc hezký veršovaný příběh. Více v recenzi.

09.03.2022 5 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Trochu mě mrzí, že dospěláci píší na knihu né moc kladné recenze, jelikož to hodnotí za sebe, ale tato knihu je určená dětem. Je to young adult - tedy určená mládeži. Za mě je to velice povedená kniha právě pro mládež, pro mladší čtenáře než jsem já. Doporučuji klidně dobrým čtenářům od 12ti let.

06.03.2022 5 z 5

Polaris Polaris Shannon Messenger

Musím říct, že pátý díl byl slabší, co se týká akce a napětí. Za to se více řeší vztahy, hold jdou hlavní hrdinové do puberty. Takže se přiznávám, že se mi pátý díl líbil zatím nejméně. I tento díl má otevřený konec. Doporučuji spíše dětem, ale pokud chcete nenáročnou a čtivou fantasy, tak doporučuji sérii i dospělákům.

23.02.2022 4 z 5

Nespatřeni Nespatřeni Shannon Messenger

Knihu přeložila Radka Kolebáčová. Díky skvělému překladu je příběh čtivý ačkoliv je kniha dost tlustá (obsahuje 560 stran), tak po začtení do příběh rychle plyne a během chvilky zjistíte, že jste skoro uprostřed knihy. Celkově je fantasy příběh tak zajímavý, napínavý a nepředvídatelný, že potřebujete číst dál a knihu nemůžete ani odložit. Více v recenzi.

08.02.2022 5 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Thriller to je opravdu mrazivý, ale dle mého názoru moc zdlouhavý. Jedná se o jednoduchou zápletku, které by stačilo 300 stran. Sem tam mě kniha nudila, ale díky tomu, že jsem byla zvědavá, kdo zabíjel, tak jsem knihu musela dočíst.
Líbí se mi moc, že se autorka inspirovala skutečným místem, a to kanadskou dálnicí slz. Více v celé recenzi.

28.12.2021 3 z 5

Mucošci a tajemství alchymie Mucošci a tajemství alchymie Pavla Pavlíčková Kovaříková

Kniha se čte velmi dobře a rychle. Je to díky napínavému a strhujícímu příběhu, který obsahuje akci, napětí, kamarádství, lásku a cestování časem. Příběh je ozvláštněn staročeštinou, kterou se v roce 1422 mluvilo. Více v recenzi.

07.12.2021 5 z 5

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Začátek knihy mě moc nebavil, jelikož jsem se musela zorientovat v postavách a jejich příběhu. Když jsem začala rozumět o čem jejich příběh asi bude, tak jsem si začala knihu užívat a moc mě bavila. V knize je opravdu hodně jmen, chce to pozornost a nejspíše knihu ani neodkládat, jinak byste se do příběhů mohli zamotat.

12.11.2021 4 z 5

Vraždy s cejchem Vraždy s cejchem Elina Backman

Bohužel mi začátek vůbec neseděl. Nemohla jsem se začíst a díky tomu jsem se i dost ztrácela v postavách a ději. Až tak kolem 90té strany mě příběh, tak pohltil, že jsem se nedokázala od knihy odtrhnout a nakonec knihu hodnotím velmi kladně. Těžší krimi, doporučuji!

03.10.2021 5 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

WOW. Jedno tajemství doprovází další a další. Neskutečně zamotaný případ. Konec byl velice překvapující a nečekaný. Dozvíme se, co se stalo, když byla Kelsey dítě a vše do sebe zapadne, i když tedy zamotané je to opravdu hodně. Více v mé recenzi.

09.09.2021 5 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Na samotném příběhu se mi líbí, že je psaný vtipně. Obsahuje totiž dobové hlášky a průpovídky. Dost jsem se u knihy nasmála a to jsem tu dobu nezažila. Více v mé recenzi.

04.09.2021 5 z 5

Stará fotografie Stará fotografie Ladislav Vrchovský

Poutavá beletrie z doby druhé světové války je velmi poučná, ale pokud o odboji a nacistech (generálech, velitelích) nic moc nevíte, tak vás bude asi kniha dost nudit, jelikož nebudete vědět o čem je řeč a o kom se mluví. Doporučila bych knihu těm, kteří alespoň trochu znají historii a touto knihou si zpestřili své znalosti a odpočinuli si u ní. Spíše je to oddechové čtení, nic náročného. Více v mé recenzi.

05.08.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Skvělý překlad, skvělý styl psaní, krátké kapitoly a poutavý příběh z obou linií...Knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout...Na konci knihy se obě linky protnou. Vše do sebe skvěle zapadá. Neuvěřitelně silný a emoční příběh, který mohu vřele doporučit! Více v mé recenzi.

14.07.2021 5 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Pro děti doporučuji!! Příběh byl napínavý od začátku až dokonce. Hlavní postavou je sice Emily, ale za dobrodružstvím se vrhá se svým kamarádem, proto doporučuji knihu klidně i klukům.
Kniha je určená pro děti, tak nechápu, jak mohou knihu negativně hodnotit dospěláci. Je jasné, že kniha nebude stačit dospělému čtenáři. Děti si, ale počtou.

12.07.2021 5 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Jedná se o hodně dobře propracovanou detektivku, která je i dost napínavá. Bohužel neobsahuje šokující zvraty, i když jsem vůbec nečekala, kdo je padouch. Při řešení případu se hodně probírá život hlavní vyšetřovatelky, proto je dobré číst sérii od prvního dílu. Více v mé recenzi.

12.07.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Za mě super oddechové čtení, je to spíše lehčí thriller. Knihu budete mít během pár dní přečtenou. I Matčina hra byla kniha spíše román s kapkou thrilleru, což je i Nevlastní sestra. Já jsem s knihou spokojená, proto ji doporučuji pro všechny, kteří chtějí číst napínavý román.
Matčina hra se mi líbila, ale daleko více. Více v mé recenzi

01.07.2021 4 z 5

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Thriller/Krimi vřele doporučuji. Sice se jedná o druhý díl a první díl u nás nevyšel, ale i tak stojí kniha za to!! Já řadím knihu mezi nejlepší knihy za rok 2021. Více najdete v mé recenzi.

23.06.2021 5 z 5

Ptačí štěbetání Ptačí štěbetání Marcela Kotová

Díky této knize se děti dozví, jak se chovat k přírodě, co dělat proto, aby se přírodě neubližovalo a také se dozví, že je správné třídit odpad.
Milounký příběh. Doporučuji! Kniha bude skvělá na prázdniny, jelikož obsahuje plno úkolů k vyplnění. Více najdete v mé recenzi.

23.06.2021 5 z 5

Román je psaný formou e-mailů. E-maily jsou psané od Coco, proto jsou v nich i rozhovory. Je to zajímavé zpestření románu. Čekala jsem, že se budu u knihy více smát. Nesmála jsem se skoro vůbec, ale příběh se mi i tak líbil. Brala jsem to jako oddechový román, který mě nakopne na těžší čtení. Více si můžete přečíst v mé recenzi.

13.06.2021 4 z 5