roman9276 roman9276 komentáře u knih

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Ty krávo, to mě teda podoj! Byla to trošku bejkárna :D David Duchovny prostě musí bejt trochu ujetej :D Příběh Elsie, krávy, v týhle pohádce pro dospělý, byl tak trochu úsměvnej a divnej. První půlka byla i docela vtipná, ve druhý to už trošku pokulhávalo. Taková jednohubka, co jsem měl za pár hodin přečteno :D ale špatný to vůbec nebylo! :)

07.11.2018 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Hvězdy nad hlavou je takový příjemný čtení, kde jsem se dozvěděl o životě několika ať už hlavních nebo vedlejších postav, skvěle mi to doplnilo obrázek celý série. Jako bonus super poslední kapitola, která ukončuje celou sérii měsíčních kronik.

07.09.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhej díl naprosto skvělej. Scarlet alias Červená Karkulka, farmářka, pilotka, holka od rány, co na sobě nenechá dříví štípat. Odkryly se další spojitosti se Cinder, víc napětí, víc akce, podle mýho druhej díl ještě lepší než první, tak se mega těšim na Cress.

27.08.2018 5 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů Alenčina dobrodružství v říši divů Lewis Carroll (p)

Čekal jsem úplnej nářez, protože příběh Alenky miluju už od tý doby, co jsem byl malej kluk. Tohle byla naprostá nuda, která je v podstatě jen dobrá jako námět, ale knížka stojí za houby. Jako pro děti od 9-11? Ani jako dospělý mě to nezaujalo, tak si nemyslim, že by to zaujalo děti daný věkový kategorie.

21.08.2018 1 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Za mě super. Proslov se mi líbil, přišlo jako bych v místnosti seděl a Rowlingovou poslouchal. Mám jí doma, protože přece jenom jako potterhead se nám hodila do sbírky. Nechápu, proč se tady lidi rozčilujou, že to měli přečtený za 10 minut a že za to dali peníze. Vás to ty vole někdo nutil kupovat?! Když jste knihu vzali v knihkupectví do ruky, tak ste ji neotevřeli, takže jste neviděli, jakým stylem je napsaná? Konec tohle.

03.08.2018 5 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Když jsem bral Magonii do ruky, tak jsem o ní nic nevěděl, prostě mě zaujala obálka. Mega mě překvapilo, že se jedná o fantasy. Musim pochválit autorčinu myšlenku, narazit na originální fantasy v dnešní době neni tak jednoduchý. Příběh se četl lehce, nic komplikovanýho, ale je to pro mladší ročníky a tam je právě ten kámen úrazu. Je to celkem hezký, ale myšlenka je dost nedotažená a přijde mi to málo propracovaný, celkově to trochu odflákla. Uvidíme, co přinese druhý díl.

26.07.2018 3 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Jako ty vole nevim. Povídka Lovcova žena ze mě úplně super, ale Sběratel mušlí podle, který se vlastně jmenuje celá knížka, to byl dost průser. Většina povídek má takovej ten melancholickej nádech, a to je přesně ten typ atmošky, co mi leze krkem. Asi jako nedoporučuju, je to celý takový zvláštně divný...

28.05.2018 2 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Funebračka je přesně ten typ knihy, která by měla skončit jednim dílem. První díl je absolutní úchylná jízda, která mě mega bavila. Druhej díl WTF??? Nevim, co to jako mělo bejt, naprosto zbytečný. Třetí díl mě mile překvapil. Blumová je prostě divnočlověk, a to se mi na ní líbí, přečetl jsem agónii smrti během pár dní a nakonec jsem rád, že mám tuhle sérii v knihovně.

25.04.2018 5 z 5

Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Amy Winehouse - Hlas, který nikdy nebude zapomenut Glenda Nevill

Amy byla ikona. Kniha skvěle shrnuje její život a přiložené DVD jej doplňuje. Pro její fanoušky určitě skvělá publikace a rozhodně bych doporučil i film Amy, kde se o jejím životě dozvíte mnohem víc. Její život byl krátký, ale za to velký.

11.03.2024 5 z 5

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Tony DiTerlizzi

Super doplňková kniha s hezkými ilustracemi i textem. Pro fanoušky Kroniky rodu Spiderwicků must have! :)

07.02.2024 5 z 5

Klíč k určování kouzelných tvorů Klíč k určování kouzelných tvorů Tony DiTerlizzi

Holly Black miluju, je to krásný, kouzelný svět, knížky je od prvních stránek zajímavá a napínavá. Pro mladší děti ideál i já jako dospělák jsem si čtení užil.

31.01.2024 5 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Kniha se mi dostala do ruky náhodou, ale bohužel mě nezaujala. Jedna hvězda za zajímavé ilustrace a druhá hvězda za dva pocity, s kterými jsem se ztotožnil. Zbytek bohužel random myšlenky, které mi nedávaly moc smysl a byla to spíše óda ublížené ženy, která se s rozchodem nevyrovnala. Čekal jsem, že to bude podobné jako od autorky Rupi Kaur, která pár slovy dokáže vyjádřit hlubokou myšlenku, ale k té se autorka ani nepřiblížila.

31.01.2024 2 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

(SPOILER) Autorka píše čtivě, to jí musím dát k plusu, odkazy na filmy a seriály, kdy téměř vše znám, mě těšily. Jinak mi celou dobu čtení knihy hlavou jelo CRINGE, CRINGE, CRINGE!!! Omílaný příběh, chudák bohatá holka, které si nikdo nevšímá, bla bla bla, které se líbí dva kluci, bla bla bla. Příběh, který jsme všichni četli asi v milionech verzích... Autorka má skvěle zvládnutý marketing, ale jinak je to kniha prázdná jak váza, postavy se chovají nelogicky až hloupě. Je to neoriginální vykrádačka klasických rom-coms. Jak říkám autorka píše dobře, je to její druhá kniha, tak další díl bude třeba lepší...

29.11.2023 3 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Jak mám s některými Kingovkami problém, tak tahle kniha mi opět otočila pohled o 180 stupňů. Typicky bych to zkrátil o 100 možná i o 200 stran, protože King vždycky odbírá od hlavního příběhu několika směry, ale v první třetině jsem byl odrovnanej, kam příběh směřuje a mega mě to bavilo. Potom kniha trochu ztrácí na tempu a konec nebyl úplně tak svižnej, jak jsem čekal, ale za mě opravu parádička.

24.11.2023 4 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Už jsem na to prostě starej. Kdysi jsem to miloval, ale jak má člověk více a více načteno, tak už je to bohužel slabší. Svět byl vystavěný dobře, ale už to bylo natahované a příběh se dal zpracovat jinak a lépe. Svět zaklínačů mám hodně rád, ale s odstupem času je to oproti jiným fantasy knihám slabota. Postavu Ethana jsem si oblíbil, ale celá ta teen romance mi nepřišla nějak moc uvěřitelná. Na knihy nezanevřu, jednou se k nim zase vrátím.

24.11.2023 4 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Když jsem tuto sérii četl před deseti lety, tak jsem to miloval. Ale starším okem je to pro mě přece jen slabší. Příběh se nám někam posouvá, konec je napínavý jako vždy, ale je to fantasy a trochu mi tady to fantasy začíná chybět. Místy se plácáme od ničeho k ničemu, kouzel je tu také pomálu. Lena mě místy začíná štvát, ale o to víc mě baví Ridley.

15.11.2023 4 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Kniha se mi četla o něco hůř, než první díl, ale to bylo kvůli chování Leny, která mě tady hodně vytáčela. Celkově byl díl trochu temnější a ponuřejší, ale konec mi to všechno vynahradil, kdy to bylo hodně napínavý a o to víc jsem se těšil až otevřu pokračování.

18.10.2023 4 z 5

Batman: Prokletí bílého rytíře Batman: Prokletí bílého rytíře Sean Gordon Murphy

Když jsem komiks bral do ruky, tak mě překvapilo, že oproti všem z edice DC Black Label je to dost tlouštík. Překvapivě jsem do příběhu naskočil rychle, i když jsem četl první díl před nějakou dobou. Ilustrace opět super, příběh mě bavil, za mě paráda. Bonus by mohl být klidně i delší.

02.10.2023 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Natalja Ščerba

Závěr série byl fajn, za mě trochu slabší začátek knihy a celkově to skončilo nějak moc rychle. Opět mi chybí některé informace, které již autorka bohužel nedoplní. Tenhle svět mě bavil, ale jak jsem avizoval v předchozích recenzích je to pro děti a mládež a tak nějak je to místy lehce odfláknuté, že to nějak dopadlo, jsem zvědavý na sérii Lunasterové od autorky.

31.07.2023 3 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Měl jsem trochu strach, aby pokračování dostálo mým očekáváním po předchozí trilogii. A nebyl jsem vůbec zklamanej. Celá série je celkově pomalejší a na nějakou akci se tam čeká, v tomto případě akce moc nečekejte, ale příběh rozhodně stojí za to. Dostáváme se konečně za tzv. upírskou oponu, kde se dozvídáme jaký je život novorozeného upíra. Příběh plyne pomalu a setkáváme se i s našimi oblíbenými hrdiny, v což jsem hodně doufal. Rád jsem se vrátil do tohohle světa.

23.11.2021 4 z 5