Rimmsi Rimmsi komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moje první kniha po dlouhé době kdy jsem v práci četl jen emaily a jiné věci. Kniha mi byla doporučena a já se do ní tak začetl, že jsem nemohl odtrhnout oči.
Jsem rád, že jsem knihu četl. Příběh byl napínavý a po úvodním seznámení s detektivem Munchem a Miou jsem se s nimi tolik sžil, že bych jim nejraději sám pomáhal ve vyšetřování.
Velice pěkná kniha, dobré čtení.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá kniha, popravdě jsem ji koupil více-méně náhodně a nic jsem od ní neočekával. Ze začátku jsem uvažoval, že knihu odložím a nedočtu ale nakonec jsem u ní zůstal a myslím, že jsem udělal dobře.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tato kniha mne uchvátila již několikrát a pokaždé když ji čtu jsem z ní nesvůj. Jde o zajímavý pohled jak do lidské duše tak i na tak hroznou válku, jakou 2. světová válka byla.

Pokud člověk osobně navštíví třeba Terezín nebo Osvětim ihned se mu tato kniha vybaví. Bohužel ...

Konec hry Konec hry Daniel Cole

(SPOILER) Tak po Loutkáři, který krvácel a nebyl tak kvalitní jako první díl jsem dočetl i tento poslední. V předchozím hodnocení jsem očekával, že tato kniha vkrvácí a nepůjde číst. Nakonec se tak k mé velké úlevě nestalo a kniha byl čtivá i zábavná. Tím, že se od hry vrátil Wolf přibylo vtipu a kniha měla spád.
Upřímně jsem se zasmál i u "malůvek" Wolfa,, což bylo hned odlehčující.
Knihu tak hodnotím velmi kladně.

17.08.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Knihu jsem přečetl relativně rychle. Zápletka byla chytlavá a děj ubíhal rychle. V knize si člověk snadno zamiluje detektiva Wolfa. I když kniha nepatří k top, tak se čte dobře a člověk se i zasměje.

22.06.2020 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Druhý díl perfektní detektivky. Napětí, i dobrý příběh mne uchvátil již v první knize a pokračování osudů dvou odlišných a přesto tak podobných detektivů mne opravdu bavilo. Musím říci, že všechny díly bych klidně doporučil ke četní. I přesto, že tento je oproti prvnímu již troch náročnější na čtení, nic mu to neubírá na kvalitě.

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Pokračování předchozího "dobrodružství" ex agenta Wintera. Je zajímavé jakým směrem se děj, pokračování prvního dílu ubírá. Přesto však je kniha čtivá a zábavná.

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Tuto knihu nelze nemilovat, člověk se každou stranou...každou odpočítanou stranou těší co se stane dále.
Kniha je plná užitečných návodu, na to jak odstraňovat krev a jiné tekutiny z koberců a podobně, což je velmi zábavné....a i poučné. Sice bych nic takového nerad řešil, ale proč to nevědět?

Sekty jsou dle mého osobního názoru nebezpečné a historie nám to už několikrát ukázala. U této knihy se člověk směje i pláče.. moc dobré

22.06.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Třetí díl pro detektiva Muncha a..... Krugerovou.... opět napínavé, opět skvělé. Čím více se člověk začte do této série, tím více touží po pokračování a dalších knihách. Doufejme, že další bude následovat.

Oba detektivové mají svůj charakter, který se postupem času jen dále zlepšuje a čtenáři poskytuje více a více příběhu.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak jsem právě dočetl Loutkáře, po prvním díle jsem se na tuto knihu velmi těšil, ale musím říci, že přišlo zklamání.
Divná zápletka i příběh a opět se musí ukázat FBI a CIA a podobné organizace, což mi připomíná spíše snahu autora o to aby byla kniha zajímavější než je.

V knize se píše: "Mrtví nekrvácí." je to tak, bohužel krvácí příběh a kniha. Doufám, že ve třetím díle nevykrvácí úplně.

27.06.2020 3 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Jak komentovat takovouto knihu?

Nijak! Kdo chce nezaujatě přečíst jen do toho, ale pozor. Čte se to velmi, ale velmi špatně.

23.06.2020 odpad!

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Winter....zajímavá postava spíše do amerického kriminálky Las Vegas :) ale kniha zaujme a tohoto bývalého agenta FBI si člověk časem oblíbí.
Kniha se velmi dobře četla a myslím si, že jsem ji nečetl pouze jednou ale ještě se k ní někdy vrátím.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Co říci, očekávání bylo velké, ale kniha je nudná, žádné velké překvapení se nekoná. Upřímně jsem měl co dělat abych ji dočetl do konce.

07.02.2021 2 z 5

A Jimmy šel za duhou A Jimmy šel za duhou Johannes Mario Simmel

Tuto knihu mám velmi, velmi rád. Děj byl zajímavý a i když je kniha rozsáhlá tak neztrácí na přehlednosti. Simmel jak má být :)

28.06.2020

Z čeho jsou utkány sny Z čeho jsou utkány sny Johannes Mario Simmel

Knihy od J. M. Simmela mám obecně velmi rád a dobře se mi čtou. Děj a příběh mne zaujal, ale kniha byla velmi dlouhá a místo se sklony k usínání. I tak hodnotím velmi dobře.

27.06.2020 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Opět Winter a opět dobré čtení. Popravdě, kdo by nechtěl býti alespoň na den Winterem? Tak jen vzhůru do čtení třetího dílu.

Deník Deník Anne Frank

Druhá světová válka přinesla mnoho utrpení, mnoho křivd, mnoho osobních tragédií a také mnoho odvahy obyčejných lidí, kteří za to často zaplatily životem.

Tato kniha je smutným pohledem do utrpení židovské rodiny z Holandska.
Kniha, kterou lze přečíst jedním dechem a zamilovat si ji i přes její smutek...bolest...stesk.

I přesto, že o původu a pravosti knihy (deníku) se hodně spekulovalo, nic z toho neubírá na tom, jaký byl život a smrt ve válce.

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Kdo byla Olga? Proč se to stalo?
Je mnoho otázek a v této knize je i hodně vysvětlení.
Společnost možná některé věci nepochopí, ale tak to bylo.

22.06.2020 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Původně jsem tuto knihu neměl v plánu číst, ale okolnosti a doporučení mne přesvědčily. Nakonec musím říci, že jsem udělal dobře a kniha se četla moc hezky.
Děj byl zajímavý, ubíhal hezkým tempem a i když žánrově jsem někde jinde neuškodí přečíst si něco jiného. Za mne dobrá kniha.

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Rychle ubíhající děj je někdy na škodu. Přesto, že nemám rád pomalé děje a sáhodlouhé vysvětlování a podobně v tomto případě byl rychlý děj na obtíž. Také se mi to jako detektivka zdálo ....no, spíše bych to zařadil mezi sci-fi než detektivku, ale názor si každý musí udělat sám.

22.06.2020 2 z 5