Restang Restang komentáře u knih

Odkaz Odkaz Nina Wähä

Hodně zajímavé téma, dobře vykreslené postavy, ale strááášně se táhl děj, těšila jsem se až knihu dočtu, což by nemělo být. Takže za 3 *

04.02.2024 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Čtu thrillery a mám ráda ty psychologické, hlavně severské. Mé první setkání s panem Fitzkem. Tohle wau, jiné, originální, čtivé, už jsem trochu začínala v závěru tušit a ono se to ještě trochu zamotá. Nejsou tam potoky krve na které thrillery často hrají, právě proto super!! Dávám 5 *

10.10.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Severská krimi, která netlačí na potoky krve, násilí a podobně. Je to pozvolnější, ale velmi dobré, ničemu to neubírá na napětí a čtivosti. Severské prostředí, kde se děj odehrává, je také vykresleno dobře. Trošku nechápu bezbrannost policistky, kdo četl, ví o čem píšu a konci bych ubrala půl hvězdičky, myslím, že mohl být jednodušší, ale celkově výborná kniha a těším se na další díl. Takže za 4,5 *

07.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Četla jsem autorčinou knihu o rockové kapele, ta se mi líbila o chloupek víc, ale vážně jen o chloupek, nicméně i tato byla výborná, čtivá, poutavá a nečekala bych, že námět knihy mě tak chytne. Příběh filmové hvězdy, který se vám odvíjí před očima. Dávám 4 *

07.09.2023 4 z 5

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Pocit z této již třetí knihy autora mám rozporuplný. Téma dobré, některé pasáže v knize moc hezké, ale bohužel styl jakým tato kniha byla psaná mi nesedl. Táhlo se to, zlepšilo až někdy od cca 200 stránky, bohužel jsem se těšila, až bude konec. Tentokrát jen za 2,5 *

07.09.2023 2 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Sparks píše příběhy, které pohladí na duši a také rozesmutní. Tady jsme měli další příběh, já jsem si ho označila za trochu staromilský, ale není to myšleno negativně. Je vyprávěn v současnosti, ale odvíjí se v minulosti. Příběh z doby, kdy se takto věci děly. Takže další sázka na jistotu a dávám pěkné 3,5 až 4, protože některé jeho knihy se mi líbily přece jen o něco víc.

12.03.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Dočteno, Eriku mám raději než Kate, ale v některých momentech jsem v této knize měla pocit, že autor píše malinko školácky. Závěr taková klasika, žádný moment ohromení. Nicméně je to můj oblíbený pohodový autor a celkově hodnotím jako dobré 3,5*.

27.01.2023 3 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Dočetla jsem, co napsat, kdo čeká veledílo bude mít připomínky, kdo nečekal nic, bude třeba kladně překvapen jako já .. Čtivé, originální, skvělé, dojemné ke konci, rock a metal je má srdcová záležitost od mládí, toto je popsání začátků éry rockenrolu a jedné kapely, co víc napsat než že dávám 5*

08.07.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Lapena píše dobře, je to takové nenáročné počtení. Víc se mi líbila kniha Jeden z nás, nejméně Manželé odvedle. Tohle bylo za dobré 3*. Čeká mě Její konec, tak uvidím jaká bude.

05.01.2022 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Jiné než jeho známá série, ovšem výborné, čtivé, skvělé popisy, vykreslení postav a stále vás to nuti číst dál, abyste věděli kam se to posune. Za mne rozhodně 5*

12.12.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Bohužel asi vybočím z řady, překombinované, plno zraněných a zavražděných, roztříštěné vyšetřování. Méně někdy znamená více, knihu jsem chtěla rychle dočíst. Za mne tentokrát nejslabší díl z těch všech, které jsem v sérií zatím četla. Za mne 3*

12.12.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

No rozhodně lepší než Manželé od vedle, čtivé, celkem napínavé s otázkou, kdo za tím stojí. Slušné 3,5 *

21.11.2021 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Peter May je zda se sázkou na jistotu. Opět nezklamal, čtivé, nad jednou situací v závěru (mobil) přivíram oko :) a hodnotím za 4*

21.11.2021 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Modré čísla hodnocení? Za mne naprosto výborné, v poslední době to nejlepší co jsem četla z trillerů. Není potřeba vždy potoků krve a násilí a že k závěru knihy jsem si domyslela kdo asi, mi vůbec nevadí. Víc k tomu netřeba slov. Za 5*

22.10.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Tuhle autorku psychothrillerů čtu ráda a opět mě nezklamala. Čtivé, napínavé, otázka zda to co se děje, je skutečné a kdo za tím stojí. Toto bylo později už asi malinko předvídatelné. Možná by nás příště autorka mohla vzít už do do jiného prostředí, ale jinak za mě za 4*

10.09.2021 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Četla jsem předešlou knihu Za sny a líbila se mi, tak proč nesáhnout závěrem léta po další a něčem takovém. Mimochodem Kryštof neposlouchám, je to spíš takový pop rock a já jsem spíš na více rockovější věci a metal. Jako lidi jsou mi ale sympatičtí, Richard pochází ze stejného města. Nicméně knihu hodnotím jen a pouze dle svých pocitů a musím říct, že kniha byla lepší než předešlá a pokud Karin takhle bude pokračovat dál, ráda si od ní něco přečtu. Dokonce od jiných opěvovaných českých autorek typu Mornštajnová, Dvořáková, Hanišová mě jejich knihy až tak nevtáhly či dokonce ne moc bavily. Hold co čtenář/ka to jiný vkus. Takže za mě za 4 *, samozřejmě zde nehledejte úplně těžká témata, ale jako příběh ze života proč ne. I když pár věcí k zamyšlení tam je a vlastně svým způsobem i vlastní traumata postav také. Kdo chce najde v knize i emoce.

10.09.2021 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Co napsat, prostě pokud chcete emotivní a pohodovou knihu, Sparks umí a nezklame. Takže za 4* :)

28.08.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

No čekala jsem malinko víc, první část u mne za 2,5 *. Druhá část 3,5*. Třetí už byla za 4. Za konec bych půl * dala dolů, to jsem byla trochu v rozpacích, ale originalita se nedá popřít a vážně to bylo jiné a čtivé. Takže zůstala bych na slušných 3,5*

28.08.2021 3 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Mně se to líbilo a ano, bylo to spíš psychologické drama, což já mám také ráda. Za neotřelé téma 3,5 *.

16.07.2021 3 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Tak toto téma je mi blízké, čekala jsem, že to bude více psychologicky, citově rozpracované. Ale jak tady je napsáno v komentáři, vlastně je dobře, že to nebylo přeslazene čtení, spíš k zamyšlení (což já vím osobně, o čem toto téma je). Takže dobré 3 *

16.07.2021 3 z 5