rengers rengers komentáře u knih

Monzun Monzun Wilbur Smith

Druhý díl ságy Courtneyů je do detailu vypracovaný román se vším všudy, láska, zrada, hamižnost a krvavé souboje, jak na moři, tak na pevnině.
Povahy všech 4 bratrů Courtneyových jsou rozděleny do dvou táborů, dva chamtiví a krutí, další dva velcí dobrodruzi, odvážní a chytří.

08.10.2019 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

156 Letý mág Taita, proti čarodějnici Eos. Zažijete neuvěřitelná kouzla a magii, kde pravda vítězí a zlo je na čas poraženo.
Do poloviny knížky jsem se musel nutit, druhá půle je pohádková a kouzelná.
Žánr: Dobrodružné scifi, mysteriózní, válečná pohádka.

04.09.2019 3 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Zajímavé, trochu šokující co se nejspíš děje a bude dít!? V příběhu padne věta, všechno se dá koupit, ale zapomněli dodat - lásku si nekoupíš. Láska je buď hraná nebo skutečná.

24.02.2019 4 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Celý příběh je jenom o pátrání a hledání podezřelé osoby obchodující s velkými penězi, bez toho, aby věděli s čím obchoduje. Příliš natažené a zdlouhavé, bez nějakých větších akcí.
Autor píše čtivě, ale to tentokrát nestačilo. Musím dodat, že je to jeho slabší počin.

12.02.2019 2 z 5

Černá vdova Černá vdova Daniel Silva

Na začátku moc politikaření a pomalé rozjetí příběhu, od půlky se to skvěle rozjede na plné obrátky, jak jsme zvyklí od autora.

09.02.2019 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Je škoda že začátek je dějově pomalý a nezáživný. Věřil jsem v obrat a dočkal se až v polovině čtení.
Knížka je zbytečně dlouhá, klidně mohla být o 100 stran kratší, ale přesto je příběh poutavý - ( až od poloviny )!?

30.01.2019 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Unikátně napsaný detektivní příběh, který nedovolí odložit čtení na později. Příběh dvou psychologů, jeden skutečný, druhý životem poučený a znechucený bez doktorátu z daného oboru, který svoji schopnost se vyznat v lidech, využije k pomstě a zabití mluveným slovem.

26.01.2019 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Detektivní příběh o zvrhlém zabijákovi žen, které jsou úspěšné v práci a finančně soběstačné.
Bohužel jenom v práci, soukromý život se jim hroutil.
Autorka velmi dobře popisuje chování a důsledky těžkého života v dětství všech zúčastněných v příběhu, které se promítají v dospělém věku. Smutný příběh, ale poučný a zajímavý.

22.01.2019 4 z 5

Padlý anděl Padlý anděl Daniel Silva

Jako vždy - poutavá, čtivé a napínavé, akorát mi tam chybělo více akcí v nasazení a proto dávám o hvězdičku méně.

16.01.2019 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Příběh je poutavý a navazuje na první díl. Klidně můžete přeskočit dvojku, ani to nepoznáte.
Musím dodat, že autor má neuvěřitelnou představivost!

12.01.2019 5 z 5

Poslední šamanka Poslední šamanka Barbara Wood

Začátek příběhu byl velmi vydařený a četl jsem to jedním dechem.Knížka je rozdělena na několik části které do sebe časem zapadnou.Myslím si, že kdyby byla knížka o 100 stran kratší, nic by se nestalo.

08.11.2018 4 z 5

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Knížka nabízí uvědomění nad svým chováním a činům ke svým blízkým, aneb proč si někteří myslí, že jsou výjimeční, to jsme přece všichni! Když budete myslet stejnou měrou na sebe jako na ostatní, kteří jsou vám blízcí, vrátí se vám to stonásobně!
A nezapomeňte, nikdy nevíte co se stane zítra!

13.07.2018 4 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

David Morrel jako vždy, tajní agenti s vybičovanou bojovou technikou a skvělou kondicí. Zápletka příběhu je trochu zvláštní a zbytečně komplikovaná, ale čtivá.

23.05.2018 3 z 5

Mississippské povídky Mississippské povídky John Grisham

Víceméně jsou to všechno smutné příběhy o osudech lidí, kteří buďto neví jak dál vynaložit se svým životem a nebo to vědí až moc dobře.

16.03.2018 3 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Bral bych, že Hodinář v tom umí chodit, ale ocitnout se na tolika místech činu bez toho, že by zanechal po sobě jakoukoli stopu a ještě stihnout oblbnout policii?
Jako vždy se to dobře čte, ale tady autor trochu přestřelil.

05.01.2017 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Příběh je zbytečně zdlouhavý. Kdyby knížka měla spád jako posledních sto stran, tak to ohodnotím pěti hvězdičkami, ale bohužel.
Musíte se vyloženě prokousat do závěrečné fáze. Autorka má rozhodně navíc!

20.11.2016 3 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Zajímavě napsané, originální pojetí příběhu. Bohužel jako jiní čtenáři, musím napsat, že pokud knížku nemůžete číst v co nejkratší době, tak budete mít ve jménech trochu guláš.

01.11.2016 4 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Četl jsem až do strany 100, a bohužel to nešlo dál. Právnička která řeší stupidní případ, je dvakrát rozvedená a pořád myslí jen na sex. Deset stránek je o tom, jak cestuje letadlem za matkou, která zastřelí muže, kterého nejspíš vůbec neznala a nakonec dvacet stránek, jak se ubytovává v hotelu, napouští si vanu až po okraj a ožírá se. Toť ve 100 stránkách vše. Ufff.

22.10.2016 1 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Zajímavý nápad, včlenit do příběhu nevidomou postavu s vidinami do budoucna. Během čtení si člověk řekne, jaké to asi je nevidět!? Těžké je si to představit, až bych řek, že nemožné!

21.10.2016 4 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Příběh má skvělý spád, přečetl jsem od autorky čtvrtou knížku a musím uznat že má skvělý styl.
Knížka by se mohla klidně jmenovat kmotřenka - ( mafiánka ).
Autorka ráda píše o silných ženách, které se hned tak něčeho nezaleknou.

13.10.2016 4 z 5