renefer renefer komentáře u knih

Tajuplný pěvec Tajuplný pěvec Susanne Kraus

Kniha mě mile překvapila.Nejen že byla svižně napsaná, ještě se jednalo o detektivní zápletku, která byla celkem povedená. I když já vždycky podezřívám spíš toho největšího klaďase než zahradníka :-)

28.08.2014 4 z 5

Pravda nebo věrnost Pravda nebo věrnost Jayne Ann Krentz

Druhý díl byl o trošinku lepší než první, aspoň jsem do konce nevěděla,kdože je autorem těch "černých pavučin". Nevím, jak komu, ale mně se po přečtení knih od této autorky vybaví vždy jedno slovo: "sladké" :-)

15.08.2014 4 z 5

Záblesky stínů Záblesky stínů Jayne Ann Krentz

Hezká pohádka pro dospělé. U knížek této autorky vždy dobro zvítězí nad zlem, padouši jsou po zásluze potrestáni a všichni se milují a žijí spolu šťastně až do smrti. Detektivní zápletka je ale trochu slabší, snad neprozradím moc, když řeknu, že skutečný pachatel se v knize pouze mihne a když došlo k "nečekanému" odhalení, musela jsem listovat zpátky, kdo že to vlastně je.

12.08.2014 4 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Na mě opět moc politikaření a historie se někam vytratila :-( Jinak určitě čtivá kniha od začátku do konce. Jenom se nemůžu ubránit dojmu, že autor jede pořád podle stejného mustru - starověká reálie,skupina mocných zbohatlíků, kteří díky ní mohou přetvořit svět a Cotton Malone, který se k tomu jenom tak "přichomýtne".

10.08.2014 4 z 5

Všechny sladké zítřky Všechny sladké zítřky Bertrice Small

Celkem zajímavý román, člověk se alespoň zábavnou formou dozví něco z historie. Autorka si mohla odpustit svá oblíbená klišé - podrobné popisy místností, oděvů a jídel a otrockou epizodu, kdy otrokyní nebyla pouze Sky, ale i její manžel. Tahle příhoda v celé knize působí jako pěst na oko a postrádá logiku - Sky se musí stát sexuální otrokyní aby se dostala ke svému muži, taky sexuálnímu otrokovi a zachránila ho. Přitom by stačilo, aby se do Fesu dostala jako otrokyně svého přítele Osmana a tohle všechno okolo bylo prostě zbytečné.
Ale to by nebyla BS, aby každou svou hlavní hrdinku nenacpala do harému :-(

03.08.2014 3 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Na mě moc politikaření, výsledné hledání cesty se zhustilo do dvou kapitol, mám raději víc historie než politiky.

27.07.2014 4 z 5

Skye O’Malleyová Skye O’Malleyová Bertrice Small

Na knihy od této spisovatelky musím mít náladu. Na jejím stylu psaní mi vadí přílišná popisnost, dozvíme se, kde stojí jaký nábytek, kdo má co na sobě, co všechno se jí na hostině...A pak jsou tu milostné scény, což je kapitola sama pro sebe. Dost by mě zajímalo, jak to má se sexem samotná BS :-)
Ale jinak má kniha určitě zajímavý děj, škoda že konec je prozrazen hned v anotaci.

18.07.2014 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Přestože se jedná o objemnou knihu, vůbec jsem se nenudila. Akční pasáže se střídaly s náhledy do minulosti, postav bylo opravdu hodně, takže to není oddychovka, člověk musí dávat pozor, jinak se ztratí. Určitě doporučuji pro milovníky historie a trilerů. Bonusem je určitě závěrečná poznámka, kde autor prozrazuje, co je pouze fikce a co skutečná historie.

13.07.2014 5 z 5

Vražda na Den práce Vražda na Den práce Lee Harris (p)

Zatím nejlepší, co jsem od této autorky četla, určitě můžu doporučit.

08.07.2014 5 z 5

Vražda na Silvestra Vražda na Silvestra Lee Harris (p)

Musím říct, že každý další díl série se mi zdá lepší. Neodhalitelná zápletka, troška napětí i humoru. Jen mi vadí téměř v každé větě "OK"...

08.07.2014 4 z 5

Vražda na Den smíření Vražda na Den smíření Lee Harris (p)

Určitě o něco lepší než první díl série, konečně přichází na řadu i nějaká akce. Plusy u mě získala hlavní postava hlavně logickým jednáním. Rozčilují mě "hrdinky", které nečekají na policii nebo se běží sami v opuštěném domě podívat, kdo že to šramotí v prázdném bytě...

08.07.2014 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Pořídila jsem si čtyři knihy od této spisovatelky a tahle, první díl série o bývalé jeptišce, mě teda moc nenadchl. Styl připomíná trochu Christie, ale není to ono. Hlavní hrdinka mi nepřišla moc sympatická, prostě příliš zvědavá ženská. Děj dost stagnoval, většinou zahrnoval popis prostředí nebo rozhovory se zainteresovanými osobami.

08.07.2014 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Trochu jsem se bála, že půjde o boj mezi Mercy a Adamovou bejvalkou, protože neschopnost některých lidí se bránit, mě dokáže vytočit. Naštěstí to nebylo jen o tom, bejvalka se chovala celkem slušně a Mercy si nenechala nic moc líbit. Dost mě teda zmátl název a obrázek na knize, jakože Mercy odchází...Ale v pohodě, jen se pustila do boje s dalším bohem :-)

25.06.2014 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Tak jo, nejsem krvelačná, ale když Mercy stála pod oknem a řešila, jak nezabít darebáky, kteří mlátili Keila, opravdu mě brali všichni čerti. Kdyby někdo tloukl mého kamaráda a já měla po ruce Stephana, určitě bych nezaváhala ani chvilku. Na druhou stranu to vynahradil Adam, který se s tím nepáral a kompletně všechny nepřátele zlikvidoval. Tak aspoň něco...

20.06.2014 5 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Moc hezký díl. Charles má problémy se svojí funkcí marokova kata a tak ho Bran vyšle spolu s Annou na pomoc policii. Mají vypátrat sériového vraha a zneškodnit ho. Unesena je i dcera jednoho z mocných fae. Nejvíc se mi líbil konec, spravedlnosti bylo učiněno zadost. Škoda, že to takhle nefunguje i ve skutečném světě a kdo má mocného papínka, tak mu projde všechno (tady i vražda)...skoro.

19.06.2014 5 z 5

Loviště Loviště Patricia Briggs

Hezká čtivá fantazy s prvky detektivky, určitě srovnatelná s prvním dílem.

18.06.2014 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Příběh o Charlesovi, bratrovi Samuela a jeho (budoucí) družce Anně. Tahle řada se mi líbí o trochu méně než Mercy, ale také není špatná. Pouze mně u této spisovatelky rozčiluje, když v napínavých situacích začne řešit co si kdo myslí a na co vzpomíná, místo aby děj vygradovala, tak jej utlumí.

13.06.2014 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Trochu slabší díl, možná jen pro mě, nemám ráda indiánskou magii a šamany a tady toho bylo opravdu dost. Taky jsme se trochu dozvěděli o otci Mercy, těším se na další.

06.06.2014 4 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Další skvělý díl série, tentokrát v boji s fae. Upíři, vlkodlaci a ostatní příšerky, co si člověk může víc přát :-)

06.06.2014 5 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Další díl, ve kterém Mercy opět bojuje s upíry. Místní vládkyně upírů Marsilie zjistí, že zabila jednoho z jejich oblíbených upírů a jde po ní. Jakoby to nestačilo, na Marcy jakožto kožoměnce, si dělá zálusk i mocný upír ze sousedství zvaný Netvor. Naštěstí má na své straně Stefana a Adama se smečkou, takže jako obvykle, všechno dobře dopadne :-)

30.05.2014 5 z 5