Vražda na Silvestra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je třicátého prosince a v New Yorku se blíží silvestrovské oslavy. Susan Starková se vrací do domu svých rodičů, na zvonek však již nezazvoní. Místo toho záhadně zmizí. To opravdu nevypadá dobře – obzvlášť v New Yorku, ve městě, které nikdy nespí. Jeho obří náruč poskytuje anonymitu všem, kteří se potřebují před něčím skrýt či od něčeho utéct. I ti ale za sebou obvykle zanechají stopu, někdy malou a jindy nápadnější. Ztratit se ze světa jen tak beze stopy, to je příliš velké sousto i na New York. Stojí snad za Susaniným zmizením někdo jiný? Ve vzduchu visí mnoho otazníků. Christine Bennettová má strach z nejhoršího. Vyzbrojena pouze několika telefonními čísly a Susaninou fotografií pátrá v utajené minulosti pohřešované dívky......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33148/vrazda-na-silvestra-ocn-33148.jpg 4.247
Série:

Případ bývalé jeptišky (9.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto
Orig. název:

The New Year (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Vražda na Silvestra

Přidat komentář
surikata246
27.10.2018

Četla jsem už asi 3 knihy s této série,mělo to spád a líbilo se mi to.

JanaPav
22.08.2018

Tak v tomto díle mi byla nejvíce nesympatická právě oběť, naopak vraha jsem i docela chápala...
Detektivní příběh není špatný a nechybí ani nějaké to napětí, proto jsem se nakonec přiklonila k lepšímu hodnocení. Ale některé věci byly přímo do očí bijící svou nereálností, např. příliš hladký průběh vyšetřování Chris, která ani není policistka, nýbrž soukromá osoba - a všichni se s ní ochotně baví, zvou ji k sobě domů nebo do práce, odpoví jí na všechny dotazy a sdělí dokonce takové informace jako něčí adresu nebo telefonní číslo... no nevím, nevím. A její manžel musí mít asi svatozář - nikdy mu nevadí, když je jeho žena třeba celý den pryč, ani když stále mluví jen o tom případu, ještě jí pomáhá, uvaří, pohlídá dítě... a snad ještě divnější je, že se o ni vůbec nestrachuje a nijak jí nebrání jít na vlastní pěst pátrat po vrahovi na ne příliš bezpečné místo... Ale snad úplně nejsměšnější mi přišlo, jak jsou zde policisté popisováni jako naprostí troubové, co nejsou schopni poradit si s běžnými případy, natož s vraždami. Ještě že je tu ta skvělá Chris, která je vždy několik kroků před nimi a v podstatě ten případ vyřeší za ně...
...no ale chápu, že tohle byl nejspíš autorčin záměr - vytvořit takovou odlehčenou četbu...
(A také pořád ty řeči o kojení a neustálé omílání toho, jak ji policisté kvůli tomu chtěli pokutovat... toho už bylo taky trochu moc... ).
Přesto ještě někdy zkusím i některé další díly - ale jen kvůli samotným detektivním příběhům, hlavní hrdinku a vše okolo ní budu brát spíš s rezervou :)

Len2očka
31.10.2017

Opět spokojenost.

Vojslava
18.05.2017

Tento díl mne udržoval v napětí od začátku do konce, protože spletenec byl opravdu hodně zauzlovaný. A to sladké miminko jako bonus k tomu nemuselo ani žádné půlbody navíc dodávat... :-)

šipek
28.09.2015

Tak jsem přečetl druhou knihu od této spisovatelky a asi poslední. Nějak tomu nemůžu přijít na chuť i když tato detektivka byla lepší jak Vražda na Den práce.Nejvíce mě rozčilují pasáže kdo bude hlidat miminko a vše okolo něj.

Modrásek16
07.03.2015

Moc hezká detektivka. Kniha se dobře četla a už se těším na další dílo od této spisovatelky.

martula.07
01.12.2014

Příběhy jsou vždycky skvělé. Tenhle je myslím z těch nejlepších. Strašně mě ale štve, jak je Chris pokládána pomalu za boha a policajti naopak za ty největší blbce a budižkničemu. Na pováženou je taky hladký průběh jejího vyšetřování. Jak na všechno přijde hned a když si už vážně neví rady, tak zavolá Josephě, která vždycky zná odpověď. Všichni jsou tak vstřícní a hned ji zvou do domu. Možná je to mentalitou Američanů nebo Američanů před pár lety. Kvůli příběhům a zápletkám ale přečtu celou sérii a to, co dělá Chris svou přetrpím.

renefer
08.07.2014

Musím říct, že každý další díl série se mi zdá lepší. Neodhalitelná zápletka, troška napětí i humoru. Jen mi vadí téměř v každé větě "OK"...