RenataP RenataP komentáře u knih

Myšlenky srdce Myšlenky srdce Louise L. Hay

Krásně zpracované karty, které jsou jako moderní i starobylé diamanty v jednom. Zdobné, přitom nenápadné.
Snad mě příliš ovlivnil autorčin nápad si je rozložit po bytě jako kousek inspirativní výzdoby, jako připomínku světa tady a teď - ale od té chvíle jsem se do nich zamilovala...

18.02.2019

Láska a světlo + 44 karet Láska a světlo + 44 karet Doreen Virtue

Hezké, něžné, příjemné.
Ani mi nevadí, že autorka změnila "víru", protože to hlavní poselství, ta důležitá slovíčka, která mají dodat podporu a zajímavou informaci, která vás někam posune, to všechno tam najdete...

18.02.2019

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Krásné psaní o duši zvířat, o jejich roli v našich životech, o úhlech pohledu z jejich strany. Jedno si z knihy odnese každý: Zvířata mají obecně mnohem méně myšlenek v hlavě, žijí naplno přítomnost, vnímají náš svět jinýma očima, svými zostřenými smysly a intuitivně mnohem víc, než my. Vidí nás jinak, než my sami sebe. V jistém smyslu jsou duchovnějšími bytostmi než lidé. A měli bychom se od nich učit.

17.01.2019

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

Stejně jako Svět bez stížností, velká jednička. Čtivé, svěží, proložené autorovými zkušenostmi, jednoduchými cvičeními k uvědomění si svých myšlenkových vzorců a spousta logického vysvětlení, proč a jak nám druzí pijí krev, a co s tím udělat. Rozhodně také jedna z knih, ke které se vyplatí se vracet, podle toho, jakou máte náladu či co zrovna ve svém životě řešíte.

17.01.2019

Moudrost Hathorů Moudrost Hathorů Tom Kenyon

Zajímavost této knihy spočívá v práci s energií, představivostí a v té sladké předtuše, že tohle všechno stojí možná za rozmachem egyptské civilizace. Je úplně jedno, jestli ji vezmete jako výlet do historie, nebo jako knihu, díky níž poznáte své vlastní široké možnosti těla i ducha, protože mám skoro pocit, že každá stránka, kapitola, působí jinak. Možná i dle nálady a naladění. A přiložené CD pak jen umocní práci s vlastní mentální energií.

07.01.2019

Klidný Buddha na dobrou noc Klidný Buddha na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Hned zkraje doporučuji tyhle pohádky, resp. CD namluvené Naďou Konvalinkovou, používat i k rannímu buzení dětiček. Zamilují si to a rázem je vstávání o mnoho hezčí. A ještě líp, když nemusí vstávat a zrovínka lenoší doma v postýlce. Jinak pohádky paráda – těch meditačních vydala Synergie víc a jedny jsou lepší než druhé. Uvolňující i pro dospělé a nádherně uspávající.

17.12.2018

Orákulum vizí Orákulum vizí Ciro Marchetti

Kartičky vyšly ještě jednou v roce 2018 v menším formátu.
Je to skvělé dílo... Někomu tyto karty otvírají vzpomínky, někomu budoucnost. Jsou snivé, jsou hluboké a s ničím se moc nemazlí. Potřebujeme na ně čas, potřebujeme před nimi pokoru. A jsou krásným dílem Cira Marchettiho. Kdo je zná, zamiluje si je a kdo ne, tomu je vážně vřele doporučuju, protože už jen na dívání se… jsou úchvatné.

12.12.2018

Vinnetou naší doby Vinnetou naší doby Richard Erml

Máte-li rádi srdcem psané , citlivě psané rozhovory a úvahy, u nichž zapomínáte, že jste v psaném textu a rázem se ocitáte uprostřed dění, nebo uprostřed duše dotyčného člověka, jste na pravém místě. A Bára Hrzánová je neskutečně silná a vytrvalá nejen herečka, ale i žena.

28.11.2018

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Sugestivnější knihu o mateřství jsem snad nikdy nečetla. Její dozvuky mi zůstávají ještě týdny a týdny… a moc ráda ji otevřu i náhodně, i když už celý příběh Kryštofa a maminky Pavlíny znám, protože tolikrát se ještě dostane každá máma na přesně takové dno, které tu je popisováno. A tolikrát musí najít cestu ven a nahoru. A už jen pro tohle čtení si tuto knihu budu opatrovat!

28.11.2018

Deset poselství vašich andělů: Andělská sdělení, která zcela změní vaše pochopení a vnímání života Deset poselství vašich andělů: Andělská sdělení, která zcela změní vaše pochopení a vnímání života Doreen Virtue

Někdy lidská duše potřebuje hladivou naději. Doreen umí psát andělsky, hladivě, ale vložit do textu právě tolik tvrdé a logické psychologie, že si na své přijdou jak jemné typy čtenářů, tak ti, kdož potřebují nad textem popřemýšlet více s rozumem a s hledáním souvislostí.

07.11.2018

Nové pohádky kouzelné lucerny Nové pohádky kouzelné lucerny Karen Wallace

Naďa Konvalinková pozvedla už tak dost pro děti parádní pohádky. Dokonale uklidňující a rozvíjející tu jednoduchou dětskou fantazii, která se tak ráda ztrácí... Za mě velké doporučení - potěší děti i dospělé!

07.11.2018

Než slehne rudý prach Než slehne rudý prach Süe-cchun Mu-žung (p)

Chvíli skutečně trvalo, než jsem si zvykla na styl, životní styl a mentalitu hlavního hrdiny, ale pak mě kniha chytla a neodtrhla jsem se. Ano, je to darebák, ale autor uměl ukázat lidskou tvář, vytáhnout skutečné důvody, proč je nutno přežít tak, jak Wej Da přežívá a v tu chvíli se rozehrála vedle dějové linie ještě psychologická hra, která zůstala velmi silně otisknuta v emoční paměti. Vážně jedna z knih, na které se nezapomíná.

11.10.2018

Thovt - odhalení 1 Thovt - odhalení 1 Kerstin Simoné

Věčná proč. Kolik jich tu je… kolik jich je zodpovězeno a kolik jich napadne čtenáře samotného? Tohle rozhodně není kniha, která by byla přečtena na jeden zátah. Musíte nad ní přemýšlet, více otázek často budí, než odpovídá, ale to je na ní to krásné. Je to o buzení duše, o hledání smyslu života a o tom, že i tak, jak žijeme, to je správně, jen to musíme správně pojmout a sem tam změnit úhel pohledu.

10.10.2018

Andělé krystalů Andělé krystalů Doreen Virtue

Rozhodně jsou to pro oko jedny z nejkrásněji zpracovaných karet. Barvy, jas, obrázky, ve kterých se lze toulat... A i text, který je tak výstižný, že ho lze nazvat všeříkajícím. Zprvu jsem je podcenila a brala je jako lehké kartičky pro inspirační přemýšlení, ale brzy mi došlo a řada výkladů mi to potvrdila, že tyhle karty i přes tu zdobnou a krásnou vizáž jsou nesmírně silné a hluboké a umí pěkně uhodit hřebíček na hlavičku!

06.08.2018

Tarot dobra Tarot dobra Colette Baron-Reid

Skvěle navazuje na Karty Kouzelné mapy, co se týče textu a celkového pojetí: Jen škoda, že tu není stejný styl i u ilustrací, ale zas taková vada to není, ty dva styly se celkem doplňují. Obrázky mi přijdou zasněné, zamlžené, jako stvořené pro intuitivní hledání. A text? Ten vždy nabízí řešení...

04.08.2018

Malá kniha meditací Malá kniha meditací Stephanie Brookes

Knížečka mi přišla neskutečně milá. Ilustrace roztomilé přesně tak, abych měla náladu je otevřít jak v době pohody, tak i krize. Jasné návody, praktikovatelné i v běžném životě. Autorka je moje krevní skupina, žena, která touží po relaxaci a vědomém prožívání života, ale v nějakých duchovních praxích se nevyžívá a potřebuje to vše dostat do všedních dnů - a to se povedlo na výbornou.

04.08.2018

Tajná řeč stromů Tajná řeč stromů Erwin Thoma

Zvláštní kniha, ve které si každý najde to své. Hodně o dřevu, to jsem nevěděla, jak duchaplný a houževnatý materiál to je a s jakou úctou bychom s ním měli zacházet. Hodně o cyklech lesa, dřeva, o lásce autora k tomu všemu. Pro mě byla kniha inspirací jeho životním příběhem, jeho zapáleností a touhou, která se zrealizovala.

29.06.2018

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Shrnuto je tady opravdu vše v základu. Někdy mi přišlo, že témata jdou víc do hloubky, někdy jsou opravdu jen povrchně. Ale i tak pro někoho, kdo o tomto vůbec nic neví, nebo před tím zavírá oči, je to dost šokující čtení.
Rozhodně bych k tomu doporučila třeba i knihy B. Kurase, který o podobných tématech píše v širších souvislostech a se zdroji.
Ale v podstatě se dá říci, že se informace shodují. Tohle je dobrá učebnice ZÁKLADU. Už tak je dost problém ji rozdýchat, protože informace jsou vážně síla.

26.06.2018

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Je to takové psaní na půl cesty, souhlasím. Pro děti i dospělé. Psané zvláštně, rozhodně si díky této poetice knihu zapamatujete, lépe se vryje příběh a zůstane v paměti dlouho.
Autorka se ponořila do příběhu tak hluboce, jak jen uměla a buď Vás vezme s sebou, nebo ne.

25.06.2018

Enneagram - Devět tváří duše Enneagram - Devět tváří duše Richard Rohr

Dostáváte zde dokonalý návod na lidskou duši, na sebe, na pochopení sebe i jiných, na pochopení souvislostí mezi chováním, naučeným chováním, povahou – a tím, co a jak prožíváme. A když si rozumíte, jste sebevědomí. Najdete v sobě vznešenost. A taky sílu. Najdete sebe. To své, to naučené – a jasné rozdíly mezi tím. Všechny knihy o enneagramu vám dají tento základ, ale každá z nich má trošku jiné pojetí.
Křesťanské pojetí se nedá přehlédnout, ale zase - kdo chce, začte se do těch částí, kdo ne... mohou jít mimo (ale i pro ateistu jsou k zamyšlení dobré)... ale ten základ o enneagramu tu je.

07.06.2018