RenataP RenataP komentáře u knih

Orákulum bohyní (kniha + 52 karet) Orákulum bohyní (kniha + 52 karet) Colette Baron-Reid

Jemné karty, které se dají použít nejen jako klasické vykladačky, ale také pro putování různorodým světem bohyň z různých kultur. Bylo zajímavé sledovat, kolik podob ženy existuje a každá z těch podob v nás je. Nádhera.

01.09.2021 5 z 5

Tarot - Magie druidů Tarot - Magie druidů Philip Carr-Gomm

Obrázky jsou bez komentáře, ty jsou prostě jen JSOU. A to úplně stačí.
Kniha je plná informací a atmosféry... no právě obrázků.
Dokonalá sada...

16.07.2021 5 z 5

Polibek kobry Polibek kobry Barbora Hu

Plná obsahu, který je nadčasový.
Plná emocí, které známe, prožíváme - a nyní máme možnost pochopit a vidět z jiných úhlů pohledu.
Osobně mne nejvíce zaujaly deníky autorky, prožité sny, lucidní snění a imaginace. A její zážitky z Himalájí, které dodávají knize svátečnost a příjemnou atmosféru. Jinak je to čtení poměrně složité a rozhodně to je tzv. kniha na celý život.

16.07.2021 5 z 5

Barefoot: Žij naboso! Barefoot: Žij naboso! Lucie Pytlová

Kniha stručná, ale nesmírně obsáhlá informacemi, různými úhly pohledu na bosou chůzi, vliv na záda, zdraví, výběr bot, základní informace k fyzioterapii i problémům s nohama a nakonec i ten, kdo má jen rád bosou chůzi nebo masáže nohou - si přijde neuvěřitelně na své. Jedna z knih, která mne velmi překvapila.

07.07.2021 5 z 5

Tarot divokého lesa Tarot divokého lesa John Matthews

Karty dle mého názoru rozvíjí tarot více do přírody, do symboliky, která není prvoplánově tarotová, jak jsme zvyklí. A to může mást, ale také nesmírně přitahovat. Stejně tak jsem si všimla, že některé karty rozvíjí významy, které nejsou na první dobrou u klasického tarotu - a po mnoha výkladech bych řekla, že právě ta jinakost dává velmi zajímavou atmosféru, to spojení s kolem roku (a to chce opravdu delší čas, než do něj vplujete, možná právě celý rok poctivého sžívání se). Jsou to karty s naprosto jinou atmosférou, než jsme zvyklí. A kdo se zajímá o cykly roku, tak bude nadšen, tohle je hra pro celý rok.

07.07.2021

Christina, kniha II: Vize dobra Christina, kniha II: Vize dobra Bernadette von Dreien

Pokud máte rádi Christinu, tak v tomto díle si přijde na své, je totiž z velké části koncipován jako učebnice praktických dovedností a tipů, jak změnit svoje myšlení, chování, jak ho upravit tak, aby se nám v tomto světě dobře žilo.
Jak v sobě rozvíjet své talenty, smysl života a radost ze života, jak efektivně projít i méně šťastnými obdobími a jak rozvíjet lásku, vztahy a vůbec, díky všímavosti pak nepřehlédnout hezké příležitosti, které nám život nabízí.

10.05.2021

Thovt - Transformační klíč Projekt lidstvo Thovt - Transformační klíč Projekt lidstvo Kerstin Simoné

Naléhavost z knihy jen prýští. Někdy je nepříjemná, někdy je přesně tím, čím křičí niterná lidská duše citlivých bytostí, které ví, že tady je všechno špatně. A přijde na to, v jaké jste náladě, rozpoložení a jak spojeni se svou duší.
Takže je to skvělý barometr nálady, rozpoložení, míry "jití za svou duší a smyslem života".
Někdy je "až příliš", někdy je úžasně hladivá.

10.05.2021

Odložený Vesmír Odložený Vesmír Michal Čagánek

Perfektní kniha, když chcete vzít svůj mozek někam jinam. K sobě, hlouběji, nebo do úplně jiných sfér, to záleží na tom, v jaké životní a emocionální situaci vás kniha zastihne.
A je jedna z těch, které za půl roku, za rok, za pět - chutnají zase úplně jinak.
Ale to všechny knihy Michal Čagánka.

30.04.2021 5 z 5

Co děláte se svým životem? Co děláte se svým životem? Jiddu Krišnamurtí

Hledáte knížku, kterou si dáte na noční stolek nebo do svého odpočívacího duchovního koutku a budete ji s láskou otvírat? Tahle je ideálním adeptem! Protože: nádherně voní papírem, což umocňuje patinovaný vzhled knihy, je příjemná do ruky, jako trošku větší malý notýsek a je v ní přes 250 stran nádherných krátkých pojednání o moudrosti celého světa, lidstva a bytí. A lidské duše. A můžeme se ponořit nejen do moudra autora, ale i do pocitu, že kvete naše vlastní moudrost a přichází odpovědi na otázky. Z nás.

16.04.2021 5 z 5

Šamanské léčení Šamanské léčení Michelle A. Motuzas

Skvělá cesta k sebeuvědomění na úrovni toho, co sami před sebou skrýváme nebo nejsme schopni vidět kvůli zaneprázdněnosti. Jejich hloubka a to cenné, co v nás vidí - je překvapivé a nesmírně hojivé.

23.03.2021 5 z 5

Karty hvězdných duší Karty hvězdných duší Rebecca Campbell

Ilustrace jsou na Hvězdných duších překrásné, jsou to bez přehánění jedny z nejhezčích a nejjemnějších karet, jaké jsem kdy potkala. Vtahují do pocitů, které jsou důležité pro to rozpomenutí se na svou podstatu. A ladí nás na naše životní úkoly. Ve výkladech naprosto dokonale.

10.03.2021 5 z 5

Kundaliní jóga jako cesta duše Kundaliní jóga jako cesta duše Satya Singh

Celistvé praktické povídání i takové, které navodí atmosféru a zavoní hloubkou jógy jako takové. Autor se zaměřuje na jednotlivé části duše, takže v charakteristice každého místečka, v povídání o něm, v cvičení nebo v tom atmosférickém vyprávění o zkušenostech autora, se můžete najít. Nabízí jak dlouhou cestu jógou, tak i praktické vyhledání toho, co vás trápí. Pěkně zpracovaná publikace.

04.03.2021

Karty emocí Karty emocí Petra Martin

Karty jsou mistři v rozkrývání emocí a dokáží nám rozkrýt jak strachy, tak i cesty k úspěchu a ke štěstí.
Kdo by řekl, že abych se cítila šťastná, potřebuji se nejprve cítit hrdá.
Že můj smutek je potlačený vztek a zhnusení...

Zajímavé a možná jedny z nejpraktičtějších karet, které používám.

27.01.2021

Dopisy od Boha Dopisy od Boha Will Bowen

Nad touto knihou se nejen naladíme na nový den, na svou vnitřní moudrost, ale také si uvědomíme, jak mocné jsou naše myšlenky a myšlenkové návyky - jak moc nám škodí, jak moc nás ovlivňují – a i takováto drobnost, každodenní zalistování Dopisy od Boha nám může pomoci vymýtit postupně, den za dnem, škodlivé návyky ze života.
Je to obtížné – ale efekt je velký: Zkvalitnění života je obrovské. Ale chce to podporu. Nejen tuhle, upřímně, jenom tato kniha by mi nepomohla, ale potřebuji ještě další metody. Ale je rozhodně jednou z příjemných metod. Někdy doplňkových, někdy hlavních…

26.01.2021

Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni Josef Jonáš

Skvělá kniha, přehledná, stručná a jasná. Dobře se v ní vyhledává a naplní vás úžasem, kolik dobrého se vám skrývá v kuchyni, ani o tom nevíte. Hodně i inspiruje k hledání dalších, nově na trhu objevených, ingrediencí.

26.01.2021

Hypnóza a metoda Přímé komunikace s nevědomím Hypnóza a metoda Přímé komunikace s nevědomím Friedbert Becker

Při čtení knihy už procházíte částečně takovou terapií, můžete se zaměřit sami na sebe a odpovídat si. Chápat postupně, kde se traumata nacházejí a opravovat si své soudy (sami na sebe). Ne, nejste viníci… Mnohdy dochází jen jednou dobře mířenou otázkou a upřímnou odpovědí k situacím, kdy se dojetím a úlevou rozpláčete.
Moc pěkně poskládaná kniha, která vyžaduje pomalé čtení a postup - ale dokáže hodně napravit, nebo alespoň ucelit obraz o tom, jak na tom jste a co je vaší slabinou.

17.12.2020

Můj bylinkový svět Můj bylinkový svět Vláďa Vytásek

Praktická stránka knihy: Bylinky jak klasické, tak ty, které se nově objevují... příjemná kombinace tradičních léčitelských herbářů a moderních knih.
Vše jednoduše a graficky mile podáno - obrázky, texty, najdete vždy to, co potřebujete.

Příjemné i pro pouhé pročítání.

A bonus - Vláďa Vytásek a kousek jeho světa. Milé, jedinečné, on je prostě taková kytička, malý šaman naší přírody, od kterého se máte nyní možnost jemně naučit postát v pokoře nad tím, co nám příroda nabízí.

10.12.2020

Otevři se lásce Otevři se lásce Katherine Woodward Thomas

Dokonalý návod, jemný, ale důrazný, jak obnovit sebe samu, identifikovat stará traumata a překročit je. Vzít si potom celé lekce na každý den jednu, je úkolem těžkým, ale skutečně párminutovým a výsledky se dostavují už po pár dnech. Neskutečná úleva z naučených zlo-zvyků své duše.

09.12.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

(SPOILER) Další k krásných počinů autora. Tentokrát akčnější, ale i důvěrnější, protože se s kočkou již známe a sem tam se její osobní život promítne i do příběhu. Důležitější jsou ale vnější příběhy a moudrost, která je všudypřítomná v běžném okamžiku. Možná na mě tento díl působil trošku sklíčeně, ale závěr je optimistický, jen ten optimistický náhled musíme držet v kurzu my sami.

07.12.2020

Hvězdné karty Lindy Goodman Hvězdné karty Lindy Goodman Crystal Bush

Neodpovídají, ale zavádí do hloubky, abychom právě v té hloubce, nečekaném rozjasnění či temných hlubinách, nalezli odpovědi sami.
Zvláštní a neobyčejné karty, kterým jsem tedy musela věnovat více času, ale vyplatilo se.

02.11.2020