RenataP RenataP komentáře u knih

Poselství draků Poselství draků Caroline Mitchell

Nádherné karty jak svým zpracováním uměleckým (obrazy jsou jako živé), tak i popisem dračích archetypů.
Myslím, že si na své přijdou jak milovníci karet, tak i dračích fantasy témat. Nesmírně inspirující...

03.04.2023 5 z 5

Orákulum posvátné růže Orákulum posvátné růže Rebecca Campbell

Karty bych ohodnotila jako velmi jemné, leč velmi důrazné a přímé ve svých sděleních, to jste ostatně už mohli poznat na ukázce výkladu.

27.02.2023 5 z 5

Orákulum 7 energií Orákulum 7 energií Colette Baron-Reid

(SPOILER) Karty jsou pěknou kombinací vzletného navádění do intuice, velmi duchovního – i velmi stručných a jasných informací v souvislostech, takže s nimi budou spokojeni oba tábory budoucích majitelů.
Ti, kteří mají rádi jednu dvě informace a jasně ukázaný směr nebo téma.

16.02.2023 5 z 5

Poselství Ducha Poselství Ducha Cheryl Lee Harnish

Fraktálové obrazy jsou tak ostré, tak kontrastní, že máte skoro pocit, že vás ten obraz vtahuje. Tedy karty jsou vizuálně jedinečné a velmi zajímavé.
Významy i knížečka je opravdu upřímná, bez obalu naznačuje, kudy hledat svá řešení a často je i přímo nabízí. Rozhodně hezká práce s těmito kartičkami.

16.02.2023 5 z 5

Poselství dětí nového věku Poselství dětí nového věku Jana Štrausová

Zajímavé příběhy, které jsou v této knize více spojené s konkrétními problémy, jež rodiny řeší, zdravotní i psychologické. Autorka také zařadila oblíbené dětské kresby, ze kterých jde mráz po zádech.
Rozhodně pěkné rozšíření první publikace Děti nového věku.

10.02.2023 5 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Souhlasím s níže uvedenými komentáři, snad jen dodám, že kniha je velmi dobrou sbírkou příkladů z praxe, popsaných příběhů a také kreslené obrázky dětmi jsou něco, co k rozšíření obzorů rozhodně přispívá.

10.02.2023 5 z 5

Příručka pro bohy Příručka pro bohy Jan Udo Holey

(SPOILER) "Člověk se vyvíjí díky svým jizvám," to je věta, která se mnou z knihy velmi zarezonovala. A o tom je jedna z dějových linií a myšlenek, které předává. Jinak ji můžete brát jako návod, jak v divném světě kolem najít sám sebe, jak se dozvědět něco v podstatě whisteblowerského, nebo si jen počíst, a počkat, co se splní a co ne.

06.02.2023 4 z 5

Co je pro mě dobré? Co je pro mě dobré? Sara Wickham

Je to jako schůzka s porodní asistentkou, která vám odpoví úplně na všechny otázky.

03.02.2023 5 z 5

Staň se tou pravou Staň se tou pravou Sheleana Aiyana

Perfektní systém, jak v sobě nalézt traumata z dětství a rozkrýt je, naučit se s nimi pracovat tak, abychom si ten samý model nepřitahovali do života stále dokola.
Cvičení, vysvětlování a náprava.
Výborně strukturovaná kniha, vždy najdete to, co potřebujete.

03.02.2023 5 z 5

Orákulum jednorožců Orákulum jednorožců Cordelia Francesca Brabbs

Krásné na pohled a v praktické rovině i velmi informačně hodnotné. Na kartě je klíčové slovo, téma a v pár větách rozepsané téma. Pro základní výklady a rychlá uvědomění to úplně stačí.
V knížečce pak najdete více textu, chcete-li se do tématu ponořit víc.

01.02.2023 5 z 5

Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy Anne Fleck

Doslova domácí lékař dnešní doby. Od problémů dnešní doby, po poznatky, které stojí za úvahu, až po řešení, která mohou pomoci. A důraz na zdravý životní styl.
Nemusíte ze zdravé cesty vzít všechno, nakonec v tomto směru, náloží informací jsem byla zahlcena, ale něco určitě jo. Ten základ. To, co potřebujete právě Vy.

13.01.2023 5 z 5

Tinnitus - řešení existuje! Tinnitus - řešení existuje! Markus Schwabbaur

Výborná kniha, která umožní uvolnit se, pochopit případy, kdy je zvonění v uších vážně ze stresu nebo z příčiny, kterou nelze identifikovat. Je to skvělý začarovaný kruh! A autor se odvažuje začít tohle klubíčko rozmotávat.

Mě tedy pomohla hlavně k pochopení...

13.01.2023 5 z 5

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Jednoduché, krásné. Doslova knížka na jedno přečtení, když zrovna tak mooooc potřebujete pohladit duši.
A asi pojednává nejen o přátelství, ale i o slovech.

06.12.2022 5 z 5

Přináležení - Rozpomínání se na domov Přináležení - Rozpomínání se na domov Toko-pa Turner

Trefná kniha, která ve čtenáři probouzí střídavě úlevu ze zjištění, že v té divné nespokojenosti se životem není sám a radost z toho, že ji můžeme najít, když začneme hledat svůj domov. Faktický, vnitřní.
Dělí se i o vlastní zkušenosti s vykořeněním. Styl knihy je jemný, zároveň velmi čtivý plný aha momentů.

16.11.2022

Ofélie podruhé Ofélie podruhé Mary Pipher

Možná je kniha svým podtitulem: záchrana dospívajících dívek, já bych však řekla, že poskytuje pořádně tlusté záchranné lano i matkám. Tedy, říkám z pohledu matky, bývalé devadesátkové puberťačky. Možná jste matkami dcer a už také tušíte, že vaše dcery jsou vážně o dost jiné, než jste byly vy.
Pro mne kniha, která se zaryje pod kůži, protože vytáhne emoce, které jste měla jako dívka. Dá pochopit emoce vaší dcery.

16.11.2022

Neposlušnost lásky - Co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě Neposlušnost lásky - Co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě Christina Von Dreien

Neposlušnost lásky je tak tenká, protože nezatěžuje. Protože je laskavá a malá. Mírná. Jako zákusek.
A hojí nebo vysvětluje zmateným duším, jak se vyrovnat s posledními dvěma léty.

16.11.2022 5 z 5

Christina 3 - Vědomí vytváří mír Christina 3 - Vědomí vytváří mír Christina Von Dreien

Christina v knize poprvé promlouvá k čtenářům úplně sama a je to jako sedět vedle mladé autorky, mladé dívky, která má až naivní víru v dobro světa. A začne vás napadat, že kdyby byli všichni mladí jako ona, svět by byl skutečně jiný. Osvěžující, důrazné, hluboké a krásné povídání, které vám dodá naději, že svět může být ještě v pořádku.

16.11.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Naprosto souhlasím s tím, že příběhy Jesky vynikají a v záplavě všemožných duchovních a buddhistických příběhů jsou prostě nezapomenutelné. I tady vytvoří ve čtenáři krásný pamětní otisk a... příběh je věc jedna, moudra v knize trousená též, ale ta atmosféra, kterou autor umí kolem všeho písmenky vytvořit, je prostě nádherná.

15.11.2022 5 z 5

Orákulum šamanského snění Orákulum šamanského snění Colette Baron-Reid

Velmi hezká spolupráce autorů. Ať obrázky, tak i texty jsou dokonalé.
Umí navodit atmosféru, ve které se můžeme nořit do našich snů, pocitů, tušení, ale i tužeb, které více či méně můžeme naplňovat. Máme šanci je pochopit v souvislostech a například se lépe nasměrovat. Poopravit svůj kurz a je pravdou, co autoři slibují: novou a moderní interpretaci karet.
Je taková svižnější.

29.09.2022 5 z 5

Tajný jazyk světla Tajný jazyk světla Denise Jarvie

Jedinečné zpracování, až zářivé... Je radost na ně pohledět a s knížečkou pak máte po ruce pár velkých pomocníků na jemné cestě k sobě samému.

29.09.2022 5 z 5