RenataP RenataP komentáře u knih

Karty posvátné duše Karty posvátné duše Anna Stark

Hezké, obrázky doslova magické. Významově opravdu vedou k uklidnění a k radosti z vlastní duše.

29.09.2022 5 z 5

Velká kniha rituálů Velká kniha rituálů Judita Peschlová

Ve zkratce je to právě toto: je v ní tolik informací, tolik různých přístupů, tolik různých emocí a posvátnosti různých božstev a uctívaných forem, že si vybere naprosto každý. Nejvíce ze všech doporučení se mi líbí to, vybírat si své a dle toho si skládat své vnitřní komorní rituály, případně tvořit nové, tvořit to, co vy sami ve svém životě nyní potřebujete.

Kniha je nesmírně plnou encyklopedií, která může být využita tisíci různých způsobů.

31.08.2022 5 z 5

Karty bohyně Isis Karty bohyně Isis Alana Fairchild

Žhavé, okultní a mystické...
Myslím, že všechno kouřově voňavé Egyptem a tajemstvím v sobě tyto karty snoubí...

Doporučila bych je každému, kdo ochotný jít ve svých výkladech o chlup hlouběji a o ještě jeden závoj tajemství dál...

31.08.2022 5 z 5

Bůh jede na dovolenou Bůh jede na dovolenou Michal Čagánek

... je to kniha, která probudí vděčnost a radost, dětské vnímání i pokoru... a chuť žít každý nový den.

01.08.2022 5 z 5

Královský Zlatý tarot Královský Zlatý tarot Barbara Moore

Perfektní. Vizuální stránka nemá chybu, doslova 4K kvalita a množství detailů. Charismatické karty pak doprovází dokonalá učebnice Barbary Moore.

01.08.2022 5 z 5

Příběhy štěstí Příběhy štěstí Will Bowen

Laskavé čtení plné nelehkých příběhů. Měla jsem pocit, jako by u mne seděli ti moudří lidé a říkali mi to, co pochopili časem.

Tajná mantra Tajná mantra David Michie

Příběh je víc akční, takže zaujme zase jinou část čtenářů.
Souhlasím s tím, že je rozdílný od prvního dílu, který mne přišel komornější.

Léčivá síla krystalů Léčivá síla krystalů Colette Baron-Reid

Perfektní díky širokému pojetí kamenů a jejich symboliky.
58 různých drahých kamenů na jednom místě a spousta čtení o nich.
Hodí se jak pro milovníky kamenů (informace, spíše symbolické a archetypální), tak pro milovníky karet (pro výklady se hodí jako klasické karty).

Magický Měsíc Magický Měsíc Yasmin Boland

Perfektní, elegantní, stručné, jasné.
Lze i listovat v knížce bez karet a hledat to, co vás zajímá.

16.05.2022 5 z 5

Andělé a předkové Andělé a předkové Kyle Gray

Jasné, stručné a přitom velmi efektivně a v praxi použitelně podané informace.
Karty z těch, kde "stačí jedna věta a je jasno"...

12.05.2022 5 z 5

Medicinské karty Medicinské karty Jamie Sams

Kdo chce, může si snadno s těmito kartami udělat výlet do šamanských hloubek a tak, jak je nám jen možno pochopitelné, se dotknout moudrosti zvířat a jejich symboliky tak, jak to dělají indiáni. Právě z jejich učení vychází koncept těchto medicinských karet, které jsou jednoduché svou grafikou a rozsáhlé textem v knížečce.

31.03.2022 5 z 5

Dokážu to! 49 inspiračních karet Dokážu to! 49 inspiračních karet Louise L. Hay

Skvělé, malé, inspirativní. Rozdělené do několika oblastí, díky čemuž si můžete vybírat radost jen z oblasti, kterou chcete. Typicky třeba práce - vztah.
Radost k čaji, ke kávě, při odchodu z domu ráno do práce... nebo večer. Pro radost.

31.03.2022 5 z 5

Posvátné rebelky Posvátné rebelky Alana Fairchild

Výborné pro podporu při nových projektech, životních směrech a ve chvíli, kdy potřebujete v sobě najít ten kus pravého odvážného já!

31.03.2022

Taguarí: Život sám si nachází cestu Taguarí: Život sám si nachází cestu Angelika Selina Braun

Příběh s atmosférou.
Dokumentární, snivý...
Meditační i velmi akční...

22.02.2022 5 z 5

Sebepéče pro pečující Sebepéče pro pečující Lise Leblanc

Výborně zpracovaná kniha ze dvou důvodů:
- je laskavá a připomíná, že i nejlaskavější bytost má své hranice
- přináší praktické informace o tom, kdy cítíme STOPku a co dělat

A hlavně, nejsme v tom sami a to ať jsme v tom dobrovlně, nebo ne.

31.01.2022 5 z 5

Myšlenky sebelásky Myšlenky sebelásky Louise L. Hay

Karty jsou úžasnými kamarádkami pro popovídání si o tom, co vás trápí. Nebo kde chcete podpořit.
Vlastně nejkrásněji se mnou mluvily ve chvíli, kdy jsem si je vytahovala pro podporu v situaci, na kterou jsem se těšila a sbírala síly a odvahu na její realizaci.

05.01.2022 5 z 5

Anatomie vzrušení ženy Anatomie vzrušení ženy Sheri Winston

Parádní kniha!
Velkou část energie věnujeme pochopení anatomie ženských orgánů a anatomie samotného vzrušení a pak poznávání a aktivaci těchto pocitů. Mimo jiné každé takové poznání nám může přinést více životní energie, nápadů a tvořivosti, spokojenosti a štěstí. A to je ta plodnost, která zdaleka není napojena jen na akt plození dětí a jejich rození. Plodná je žena celá, podobně jako květ.
- Citáty (tak trefné!)
- Obrázky (tak přesné!)
- Cvičení (tak k věci!)
- Text (tak šťavnatý!)

29.11.2021 5 z 5

Pád do milosti Pád do milosti Adyashanti (p)

Kniha byla podruhé vydána v roce 2021. A další dojem po tolika letech? Tentokrát jsem samozřejmě i já sama už někde jinde než kdysi, více jsem na druhé čtení vnímala přítomnost  mentora vedle sebe a celkově na mne kniha působila citlivěji, tišeji než poprvé.

Možná to je kouzlo druhého čtení... posunu v životě.

29.11.2021

Návrat žítkovských bohyní Návrat žítkovských bohyní Vlastimil Hela

Mě přišlo informací v knize dost, autor pátral v kronikách, obcházel kraj a přinášel i nová svědectví. Ano, díval se na celou problematiku i svýma očima, duchovníma, rozplýval se v tématu, ale to přidalo knížce na kráse. Za mě jedna z nejhezčích putovních knih.

25.10.2021 5 z 5

Devět dní nekonečna Devět dní nekonečna Anke Evertz

Na jednu stranu velmi strhující čtení, kdy už jen příběh vás vezme s sebou, ani nevíte jak.
Na straně druhé je to čtení, které si i zaslouží pomalejší navnímání, protože z něho vyplývají i hluboké vnitřní pravdy pro každého člověka. Sami vycítíte jaké.
Rozhodně jeden z výrazných čtenářských zážitků.

25.10.2021 5 z 5