Bůh jede na dovolenou

Bůh jede na dovolenou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487010/bmid_buh-jede-na-dovolenou-JiE-487010.jpg 5 15 10

Vzpomínáte si na čistý stav radostného bytí, když jste byli děti? Kniha Bůh jede na dovolenou vás do něj znovu vezme. :-) Bianka je okouzlující dívka s čistým srdcem, jasnou myslí a odzbrojujícím úsměvem. Umí druhé postrčit tím správným směrem, aby se do jejich života znovu vrátila radost a úsměv. Malou princeznu Bianku znám mnoho let. V roce 2013 jsem o ní vydal knihu nazvanou prostě MALÁ. Příběh se stal oblíbeným pro nesmírnou laskavost a bezprostřednost malé Bianky. V knize Bůh jede na dovolenou je Biance již 11 let, má sestřičku Jitřenku a hned 2 psy – Griz-Liho a Ferdu. Nadále pomáhá dospělým rozpomenout se na svět lásky a radosti, který každý nosíme ve svém srdci.... celý text

kamibe
02.05.2024 4 z 5

Tuhle knížku mám jako kolotoč. Už jsem ji přečetla dvakrát a čtu ji po malých kouskách ještě potřetí. Na jednu stranu se mi líbí autorův nápad, jak propojit všechno, co o duchovnu zatím poznal, do jednoho příběhu, a na druhou stranu si říkám, jak je toho někdy až moc. Trochu tam protlačil i vlastní osobu, no, proč by ne! Tak si to užívám znovu, dokud mi z knihovny nenapíší, že je na ni fronta a už ji opravdu musím vrátit.

Janča1532
23.04.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha.Plná rad a návodů,jak žít život s pokorou a přesto plnohodnotně.

Aracely
01.04.2023 5 z 5

Krása, krása, krása. Přečteno ,,jedním dechem." Tuto knihu jsem dostala k nákupu motivačního kalendáře a myslím, že se mi dostala do rukou přesně v ten moment, kdy měla...
Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý a nebo ještě lépe mít ji ve své knihovně!
Je kratičká a přesto tak vzácná s velkým přesahem!

Gweny
19.01.2023 5 z 5

"Svět nespasí hlava plná vědomostí, ale čisté otevřené srdce a svobodná mysl nezatížená myšlenkami." (s. 27)

Něžná, milá a přátelsky laděná knížka, další z ruky Michala Čagánka. Dovolím si tvrdit, že z jeho tvorby jsem přečetla vše (až na některé básnické sbírky) a uznávám, že jeho práce se jistým směrem posouvá. A přesto mám nejraději romány Plyšového Buddhu a Zastaveno.
Jenže na příběhu téhle knihy, Malé nebo Odloženého vesmíru je přeci jen něco víc, co nedokážu úplně popsat.
Důležité ale je číst Michalovy knihy s otevřeným srdcem a vyklidněnou hlavou, protože jinak je přečtěte aniž by ve vás něco zanechaly.

"'Jak mám udělat, abych neodevzdával moc svým strachům?'
'Tím, že je přestaneš označovat za svoje.'
'Žádný strach nikdy nebyl můj, že? Jenom jsem si to myslel.'
'Přesně tak. Když pochopíš, že jsi ta síla, která strach vytvořila, můžeš ho velmi rychle zrušit. Potom už žádný strach znovu nevytvoříš.'
'A co mám tvořit místo strachu?'
'Cokoliv ti přináší radost.'" (s. 90)

RenataP
01.08.2022 5 z 5

... je to kniha, která probudí vděčnost a radost, dětské vnímání i pokoru... a chuť žít každý nový den.

JanaDor
08.07.2022 5 z 5

Opravdu z celého srdce doporučuji si tuto malou knihu přečíst. Protože lehce ukáže, z čeho všeho se můžeme radovat a jak jednoduše je možné určité věci příjmat. Dobře se čte a svým vyprávěním je i zajimavá a potěší. Je prostě pro radost.

nabarinek
30.04.2022 5 z 5

Krasna kniha i pribeh… takove mile pohlazeni po Dusi… dekuji autoru Michalovi za tento navrat do chramu Srdce i detstvi…

Blanka371974
16.03.2022 5 z 5

Tohle je a není kniha.Je to návod na štěstí,na nalezení dítěte a lásky v srdci každého člověka.
Život je tak jednoduchý,jen si ho zbytečně děláme složitější.
Děkuji ze srdce za tohle krásné knižní pohlazení.

Kristina510
21.02.2022 5 z 5

V této knize vnímám Boží otisk...Slovy neumíme někdy vyjádřit to co je v nás ,ale Michalovi se to poselství v knihách velmi daří.... děkuji celým srdíčkem...

izabela
05.02.2022 5 z 5

Děkuji panu Čagánkovi za nadčasovou knihu. Je úžasná, plna lásky, pohlazení, tajemna i dovedností, které v sobě člověk má a zatím je téměř nevyužívá. Příběh hladí malé i velké a vybízí k zamyšlení a k přehodnocení priorit v našich životech. Blahopřeji autorovi a děkuji!
Nic krásnějšího jsem za poslední léta nečetla. S pokorou a vděčností! Izabela Klimová,MAD

česká literatura

Michal Čagánek