Můj bylinkový svět

Kniha pro ty, kteří chtějí poznat svět bylin a jejich léčivých vlastností. Obsahuje návody na jejich použití.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455671/muj-bylinkovy-svet-HQl-455671.jpg 2.52
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Zdraví
Vydáno, Eminent

Kniha Můj bylinkový svět

ditul

Vytásek na mě zapůsobil v pořadu Duška, kde byl jako host, tak jsem si objednala jeho knihu. Je krásně zpracována, obsahuje krásné povídání o bylinkách i se základními recepty.
*Když učím vnímat bylinky snažím se, aby si lidé recepty vytvářeli podle vlastní intuice a příliš je nekopírovali. Každý je totiž jedinečná bytost, a tak je pro každého vhodná jiná bylinková směs, včetně poměru bylinek.
*Pro sběru léčivek jsou důležité především láska a pokora, neboť rostlinky je cítí. Je potřeba, aby si člověk k bylince nejprve přivoněl a pak ji poprosil, zda ji může utrhnout. Pokud se rostlinka "vnitřně energeticky usměje" a zazáří, můžeme si ji vzít. Nesmíme se hrnout jako kombajn a rvát všechno, co nám přijde pod ruku. Bylinky tu nejsou jenom pro nás, ale i pro další živé bytosti.
*Lidé si zvykli pořád něco chtít, a děkují stále méně. Je pravděpodobné, že kdyby se naučili víc děkovat, byli by zdravější. Možná si málo vážíme života.
*Člověk, když je nemocný, vyzařuje určité vibrace, kterými může přitáhnout byliny, které mu přijdou na pomoc.

RenataP
10.12.2020

Praktická stránka knihy: Bylinky jak klasické, tak ty, které se nově objevují... příjemná kombinace tradičních léčitelských herbářů a moderních knih.
Vše jednoduše a graficky mile podáno - obrázky, texty, najdete vždy to, co potřebujete.

Příjemné i pro pouhé pročítání.

A bonus - Vláďa Vytásek a kousek jeho světa. Milé, jedinečné, on je prostě taková kytička, malý šaman naší přírody, od kterého se máte nyní možnost jemně naučit postát v pokoře nad tím, co nám příroda nabízí.